Blog

dr ROBERT GAJDA PRELEGENTEM NA WARSZAWSKIEJ DEBACIE BIEGOWEJ

Dnia 5 grudnia 2017 roku odbyła się I Warszawska Debata Biegowa. Jest to w założeniu organizatorów inicjatywa mająca podjąć dyskusję na temat podniesienia bezpieczeństwa imprez masowych.

Zaproszonych zostało wielu znakomitych gości zarówno z Niemiec jak i z Polski.  Partnerów reprezentował Christoph Kopp, były dyrektor Maratonu Berlińskiego, Jo Schindler dyrektor Frankfurt Marathon, Carsten Krebs dyrektor Hanover Marathon.

Obecni byli przedstawiciele polskiego sportu: Irena Szewińska, Wanda Panfil, Bogusław Mamiński, Jacek Wszoła, Sebastian Chmara, Paweł Januszewski, Piotr Długosielski, Prezes PZLA: Henryk Olszewski.

Pojawiły się też osoby reprezentujące strefę samorządową: Renata Kaznowska – Z-ca Prezydent Warszawy.

Świat medyczny reprezentował dr n.med. Robert Gajda z Centrum Kardiologii Sportowej przy CM Gajda-Med w Pułtusku i dr Jacek Szyzdek z Fundacji Prometeusz.

Cała debata podzielona była na tematyczne bloki.  Z agendą można zapoznać się pod poniższym linkiem http://sportowa.warszawa.pl/sites/sportowa.um.warszawa.pl/files/program_debaty_wdb_2017_warszawa.pdf

Dr n.med. Robert Gajda wygłosił krótką prelekcję na temat tego, w jaki sposób można spróbować ograniczać ryzyko zdrowotne związane z udziałem amatorów w masowych biegach długodystansowych.  Podstawowe wnioski jakie nasuwają się z prelekcji to wprowadzenie okresowych badań lekarskich ważnych przez 1 rok, a także obowiązkowej certyfikacji imprez sportowych.

Pierwsza część debaty dostępna jest do obejrzenia pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=zZiVf2sQPrU (wystąpienie dr Roberta Gajdy od 1,38 h do 1,55 h).

06/12/2017 aktualności

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.