Blog

Zakład Rehabilitacji Kardiologicznej Dziennej

Od 1 kwietnia 2018 roku w przychodni Gajda-Med przy ulicy 3 Maja w Pułtusku będzie mieścił się Zakład Rehabilitacji Kardiologicznej Dziennej.

W ramach świadczeń z NFZ oferować będziemy rehabilitację kardiologiczną pacjentom, których stan zdrowia nie pozwala na  rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a nie wymaga całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego. Pobyt w Zakładzie jest kontynuacją leczenia szpitalnego z powodu chorób układu krążenia i ma na celu ułatwienie choremu powrotu do optymalnej sprawności psychofizycznej i społeczno-zawodowej.

Skierowanie na rehabilitację kardiologiczną jest wystawiane przez lekarza:

  • oddziału kardiologii;
  • oddziału kardiochirurgii,
  • oddziału chorób wewnętrznych;
  • poradni kardiologicznej;
  • poradni rehabilitacyjnej

Czas trwania rehabilitacji kardiologicznej dla jednego świadczeniobiorcy jest ustalany indywidualnie przez lekarza ośrodka dziennego, wynosi jednak nie więcej niż 24 dni zabiegowych w okresie 90 dni kalendarzowych.

Wskazania dotyczą pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienna serca, pacjentów z reumatycznymi i niereumatycznymi wadami zastawek serca leczonych zachowawczo interwencyjnie lub operacyjnie. Pacjent przyjęty do ośrodka dziennego realizuje 24 osobodni rehabilitacji kardiologicznej według indywidualnego planu terapeutycznego i zleconej przez lekarza ośrodka diagnostyki. Po wykonaniu zajęć przewidzianych na dany dzień pacjent udaje się do domu. Ta forma rehabilitacji kardiologicznej jest szczególnie zalecana dla osób aktywnych zawodowo, rodzinnie i społecznie (istnieje możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego na czas realizacji świadczenia). Pozwala ona łączyć zaawansowaną rehabilitację kardiologiczną z obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi.

07/03/2018 aktualności
4 Komentarzy
  1. Caly czas wspieram dzialania , i ciesze sie z uruchomienia rechabilitacji kardiologicznej w przychodni .Zaoszczeci to nam czasu i nasze serducho poczuje sie lepiej na miejscu !

  2. W dzisiejszych czasach częstych chorób serca, potrzebna jest po wyjściu ze szpitala dalsza rehabilitacja w tym zakresie. Dobrze, że będzie na miejscu, i nie trzeba będzie nigdzie dalej jeździć.

  3. Mamy specjalistę kardiologa doktora Gajdę w mieście więc to nie dziwne, że w tym kierunku idziemy w rozwoju. Bardzo potrzebny kontrakt z NFZ.

  4. Rewelacja. Brawo dla doktora Gajda. Mały Szpital a krok po kroczku się rozwija. Oby tak dalej.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.