Aktualności

Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą

Zarząd Szpitala Powiatowego Gajda – Med sp. z o.o. w Pułtusku serdecznie zaprasza wszystkich pracowników Grupy Gajda – Med, mieszkańców Ziemi Pułtuskiej na Mszę Świętą w intencji pracowników służby zdrowia, która odbędzie się w niedzielę – 20 października 2019 roku o godzinie 12:00, w Bazylice kolegiackiej Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Pułtusku.

Święto Pracowników Służby Zdrowia

W dniu Święta Służby Zdrowia i zarazem  patrona liturgicznego św. Łukasza – lekarza,  ewangelisty chcemy podziękować wszystkim
państwu, którzy służycie chorym – za Wasz trud.
Przyjmijcie, prosimy, najserdeczniejsze podziękowania za codzienną służbę i życzenia: pokoju, radości, miłości i pogody ducha. Niech nigdy nie zabraknie satysfakcji z wykonywanej pracy, życzliwości pacjentów, dobrej współpracy w zespołach medycznych.
Niech Pan Bóg błogosławi, obdarza Państwa łaskami, których najbardziej potrzebujecie, a św. Łukasz niech nieustannie wstawia się za
państwem, pomaga i prowadzi w dalszej służbie chorym.

Życzy dyrekcja Grupy Gajda – Med
i spółki Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o.

 

Nowe prace pacjentów ZOL

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy znajduje się w budynku Szpitala Gajda – Med w zacisznym miejscu. Do naszego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego dostaniesz się bez skierowania (prywatnie), a więc bez oczekiwania w kolejce na przyjęcie. Pacjenci oczekujący sfinansowania pobytu na oddziale przez NFZ, przyjmowani będą na oddział zgodnie z kolejką oczekujących.
Dysponujemy salami 1, 2, 3, 4 – osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym. Zapewniamy pełne wyżywienie – 5 posiłków dziennie.
Zaczynaliśmy od 10 łóżek, teraz mamy ich 30. W najbliższej przyszłości planujemy kolejną rozbudowę oddziału.
Nasi pracownicy z troską i życzliwością zajmują się podopiecznymi. Pomagają utrzymywać dobrą sprawność intelektualną. Systematycznie z chętnymi podopiecznymi wykonują prace manualne, dotyczące rożnych pór roku, świąt czy wydarzeń. Świetlica, jak podkreśla pani Monika, jest dla moich podopiecznych miejscem do prowadzenia życia towarzyskiego w ZOL. Personel oddziału stara się stworzyć na oddziale atmosferę domu rodzinnego.
Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med 


Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej

Koniec roku coraz bliżej. Mimo to, w ramach finansowania świadczeń z NFZ, w Szpitalu Gajda – Med, pacjenci którzy:

 • przeszli choroby układu krążenia,
 • są po niedawno przebytych zawałach serca,
 • są po zabiegach kardiochirurgicznych (by-pass, operacjach wszczepienia sztucznej zastawki serca, po operacjach tętniaka serca itp.),
 • są po operacjach wad serca,
 • są po ostrych incydentach wieńcowych,
 • mają inne schorzenia układu sercowo – naczyniowego;

MOGĄ BEZPŁATNIE SKORZYSTAĆ Z FACHOWEJ POMOCY NA ODDZIALE REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ. 

Skierowanie na rehabilitację kardiologiczną jest wystawiane przez lekarza:

 • oddziału kardiologii;
 • oddziału kardiochirurgii,
 • oddziału chorób wewnętrznych;
 • poradni kardiologicznej;
 • poradni rehabilitacyjnej.

Dr Robert Gajda – Dyrektor Generalny Szpitala Powiatowego Gajda – Med sp. z o. o. eksponuje zalety Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej oraz istotne znaczenie oddziału.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med

Byliśmy na dniach Patrona Pułtuska

Pracownicy Grupy Gajda-Med, po raz kolejny, aktywnie uczestniczyli w obchodach XXII Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Pracownicy zabezpieczali pomoc medyczną uczestnikom imprez m.in. sportowych. Na stanowisku medycznym Grupy Gajda – Med można było zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cukru czy uzyskać poradę. Zawsze z przyjemnością staramy się brać aktywny udział we wszystkich wydarzeniach promujących nasze miasto, ważnych dla mieszkańców i naszych pacjentów.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med


Nowa inwestycja szpitala

Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. rozpoczął kosztowną inwestycję przy lądowisku od strony ulicy Granicznej. Trwa usuwanie przez zakład energetyczny linii SN (średniego napięcia) będącej w kolizji z płaszczyzną podejścia do lądowania/startu, w celu eksploatacji lądowiska przez śmigłowce EC 135 (Lotniczego Pogotowia Ratunkowego).

Grupa Gajda – Med chcąc zapewnić jeszcze wyższe bezpieczeństwo pacjentom, w szczególności przywożonych do naszego szpitala z rożnych miejscowości przez karetki ratownictwa medycznego (mimo wiedzy o braku w szpitalu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego), w stanach zagrażających życiu i wymagającym szybkiego przetransportowania lotniczego śmigłowcami LPR np. do specjalistycznego szpitala klinicznego posiadającego lądowiska spełniające kryteria LPR.

Blisko trzysta metrowy odcinek linii SN został zakopany wzdłuż ogrodzenia, postawione zostaną dwa nowe słupy. Błędy zostały popełnione na etapie powstawania szpitala, jak wiadomo wówczas nie istniała firma Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. Tak więc kto inny zawinił, a kto inny poniesie koszta.
Inwestycja jest wykonywana przez zakład energetyczny i będzie kosztowała szpital dodatkowe kilkaset tysięcy złotych. Wartość całej inwestycji w lądowisko jest wyceniona na około 1 mln zł.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med 

Nowe poradnie w Szpitalu Gajda – Med

Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. został zwycięzcą dwóch konkursów organizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jest to kolejny sukces kierownictwa szpitala, wynikający z ciężkiej, codziennej i systematycznej pracy dla dobra szpitala i społeczności pułtuskiej. Od 1 października w naszym szpitalu będą działały dwie nowe poradnie: PORADNIA PEDIATRYCZNA i PORADNIA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH.
To już 16 i 17 konkurs wygrany w NFZ przez Szpital Powiatowy Gajda – Med od 01.08.2015 czyli od powstania spółki. Należy podkreślić, że poprzedni szpital publiczny zbankrutował. Powstały wówczas nowy szpital uratował dla mieszkańców całego powiatu pułtuskiego – możliwość leczenia się szpitalnego. Dzięki kierownictwu szpitala z dr Robertem Gajdą (Honorowego Obywatela Miasta Pułtuska – tytuł otrzymany za zasługi dla lokalnej służby zdrowia) na czele, potrzebujący szpitalnej pomocy medycznej, mogą w Pułtusku z tego dobrodziejstwa korzystać.
Szpital Powiatowy Gajda – Med wygrywa konkursy NFZ – tym samym rozszerzył zakres świadczonych usług medycznych.
W grudniu 2015 roku powstaje oddział szpitalny geriatrii. W roku 2017 do naszego szpitala trafiają świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, LEKARSKA AMBULATORYJNA OPIEKA REHABILITACYJNA, REHABILITACJA LECZNICZA W ZAKRESIE: FIZJOTERAPIA AMBULATORYJNA.
Rok 2018 przynosi kolejny etap rozwoju szpitala – zdobywamy REHABILITACJĘ KARDIOLOGICZNĄ, REHABILITACJĘ OGÓLNOUSTROJOWĄ W ODDZIALE DZIENNYM, KARDIOLOGICZNĄ TELEREHABILITACJĘ HYBRYDOWĄ W ODDZIALE DZIENNYM, AMBULATORYJNĄ OPIEKĘ SPECJALISTYCZNĄ w ZAKRESIE GERIATRII i CHORÓB METABOLICZNYCH, ŚWIADCZENIA OGÓLNOSTOMATOLOGICZNE.
W obecnym 2019 roku pozyskaliśmy dla szpitala ODDZIAŁ DETOKSYKACYJNY, AMBULATORYJNĄ OPIEKĘ SPECJALISTYCZNĄ w ZAKRESIE PEDIATRII i CHORÓB WEWNĘTRZNYCH.
Cieszymy się, że mieszkańcy powiatu pułtuskiego będą mieli dostęp do kolejnych usług świadczonych przez specjalistów ze Szpitala Powiatowego Gajda – Med sp. z o.o.
Misją szpitala jest fachowa opieka medyczna i poczucie bezpieczeństwa pacjentów.

Robert Gajda na Mistrzostwach Europy

Dr Robert Gajda znalazł się w 122 osobowej kadrze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters na 21. Mistrzostwa Europy Masters, które odbywają się od 5 do 15 września w Wenecji (na obiektach w Jesolo, Eralcea i Caorle). Honorowy Obywatel Miasta Pułtusk podczas Mistrzostw Europy miał reprezentować POLSKĘ w dwóch konkurencjach biegowych: na 800 i 1500 metrów. Niestety podczas biegu na 1500 m (koronnym dystansie) Robert Gajda nabawił się kontuzji (uszkodzony Achilles). Mimo to, z bólem ukończył bieg na 9 miejscu, z czasem 4:43.62. Wygrał Brytyjczyk z Rekordem Europy w tej kategorii wiekowej – 4:23.04
Kontuzja wykluczyła pułtuszczanina możliwość reprezentowania Polski w biegu na 800 metrów.
Wielkie BRAWA za GODNE reprezentowanie POLSKI i PUŁTUSKA.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med

Lokalni sędziowie „godności” w akcji – znaczy się zbliżają się wybory …

Po czym poznać, że wybory tuż tuż? Po tym samym co rok temu: mecenas Purgacz – wódz ugrupowania zaczyna od -jakże by inaczej – ..sprawy przyznawania i zabierania tytułu honorowego obywatela  Pułtuska. Nie baczy na to, że rok temu pogrzebał szanse Michała  Kisiela (wówczas prawie 100% pewniaka) identycznymi ruchami. Teraz próbuje ten sam numer wyciąć…No właśnie: tylko komu? Komu Purgacz chce zaszkodzić tym razem ? Powiem szczerze, że na miejscu p. Ministra kopnęłabym w dupsko i wsadziła do drugiego rzędu na czas wyborów. No ale mecenasa nie tak łatwo się pozbyć.  Zwłaszcza dwóch mecenasów. Bo do pomocy zgłasza się wierny sługa Wojciech Dąbrowski. Chłopcy współpracują od początku poprzednich wyborów. Ponieważ Dąbrowski  nie posiada własnej prasy, korzysta jak zwykle z PGP (można się tylko dziwić koledze Grzegorzowi, że w to wchodzi). Koledzy mecenasi jak to mecenasi- trochę wspólnego: duża postura, zapasienie, sine policzki, spocone lico, nieświeży oddech i trzęsące ręce ( wg dr Google zespół aktywnego uzależnienia lub/i  niewydolność krążenia) ale też sporo różnic. Kolega Dąbrowski studiował prawo siedząc w pierdlu po to żeby broniąc się siedzieć w nim możliwie najkrócej (obok jeden z cywilnych wyroków nie świadczących a tym, że był ,,Janosikiem”) a drugi studiował, żeby wsadzać do pierdla czym chwali się do dzisiaj (że jak mu ktoś podskoczy to jest wstanie zorganizować jakiś wyrok). Właśnie kolega Purgacz postanowił zmienić statut przyznawania ale też od razu odbierania tytułów. Będzie dawał tym, co się zachowują wg niego godnie a zabierał jakby się nagle zaczęli zachowywać  niezgodnie z wytycznymi kolegi przewodniczącego- czyli ,,niegodnie” ( patrz w załączeniu jego propozycja uchwały na najbliższą radę). Nie trzeba dodawać, że kolega Purgacz już się raz zbłaźnił przygotowując uchwałę odbierająca dr Gajdzie tytuł honorowego obywatela Pułtuska – gdzie sąd nie pozostawił suchej nitki na twórcy lokalnego bubla. Jeszcze nie opadł kurz a już mecenas dąży do drugiej kompromitacji. W ogóle mecenas cierpi z powodu braku Ryszarda Befingera w radzie. Nie ma już takich frajerów zagrożonych wyrokiem, którzy mówili by wszystko co mecenasowi nie wypada. No,  w sukurs przyszedł  kolega Dąbrowski.. Ale to nie to samo. Ryszard był dużo bardziej inteligentny, jednak częściej trzeźwy no i na miejscu. Zresztą wypowiadał się znacznie lepiej niż kol. Dąbrowski, który zbierając 3% głosów w wyborach na Burmistrza skutecznie przekonał wyborców, że jest ,,pajacem wyborczym”  Wyborcy do dziś wspominają krasomówcę W. Dąbrowskiego. Kiedy przyszło mu stanąć twarzą do nich i sklecić dwa proste zdania, tych kilka zatoksykowanych komórek nerwowych pozostałych w mózgu płatało mu figla i wychodziła kiszka.. Może za 4 lata będzie lepiej…Póki co mecenasi chcą zaznaczyć swoją obecność w wyborach parlamentarnych robiąc grunt przedwyborczy  dość jednak grzęski.

Red. Emilia

Najlepszy szpital w Województwie Mazowieckim

Dr Robert Gajda podczas uroczystej Gali Hipokrates Mazowsza 2019 w Warszawie w TEATRZE CAPITOL, odebrał nagrodę SZPITALA ROKU 2019 dla Szpitala Powiatowego Gajda – Med, przyznaną w plebiscycie organizowanym przez Polska Press Grupa i redakcje „Polskiej Metropolii Warszawskiej” i serwisu Naszemiasto.pl.

Honorowy Obywatel Miasta Pułtusk, podczas Gali podkreślił, że nie jest to Jego sukces czy wyłącznie personelu medycznego ale konkretnych ludzi pracujących na wszystkich stanowiskach (pielęgniarek, położnych, opiekunek medycznych, recepcjonistek itd.). Dyrektor Generalny odbierając nagrodę podziękował właśnie za ten codzienny trud wszystkim pracownikom szpitala. Po 4 latach funkcjonowania spółki zostaliśmy głosami pacjentów w plebiscycie uznani najlepszym szpitalem w Województwie Mazowieckim.

Warto przypomnieć, że 1 sierpnia 2013 zadłużenie wynosiło 23 126 711,43 zł, po oddłużeniu 1 sierpnia 2013 straty wciąż narastały i tylko za rok 2014 wynosiły 4 413 992 zł. SPZOZ – jako spółka prawa handlowego – od 1 sierpnia 2013 do 1 sierpnia 2015 wygenerował 5 – 6 milionów straty, w końcowym etapie narastające w tempie 400 tysięcy na miesiąc.

Gdyby nie zaangażowanie dr Roberta Gajdy – zadłużenie zapewne byłoby wielokrotnie większe, co oznaczałby, że mieszkańcy powiatu pułtuskiego byliby pozbawieni szpitalnej opieki medycznej w Pułtusku. Być może budynki stałyby puste i niszczały.

Stało się to, co wydawało się nie możliwe do wykonania. Szpital Gajda – Med rozwija się, powstają nowe oddziały, spółka bilansuje się finansowo. Rok 2015 to kontraktowanie usług od NFZ na poziomie ok. 21 milionów złotych, 2016 – ok. 24 milionów złotych, 2017 – ok. 29 milionów złotych a 2018 w kwocie ok. 31 milionów złotych. W 2015 roku udało się ograniczyć straty z ok. 400 tysięcy miesięcznie do 200 tysięcy złotych miesięcznie. W 2017 roku przychody stanowiły ok. 31,6 miliona złotych. Spółka w 2017 wypracowała zysk w kwocie 53 tysięcy złotych.
Są nowe plany inwestycyjne spółki i jednej z największych w Polsce grup medycznych czyli Grupy Gajda – Med. Przyjaciele dobrze życzący Szpitalowi Powiatowemu Gajda – Med są siłą rozwojową szpitala i służby medycznej w powiecie pułtuskim.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med 

Badanie tomografem komputerowym bez kolejek

Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, oferując w szybkim tempie, można powiedzieć z dnia na dzień, badanie tomografem komputerowym bez kontrastu, bezpłatnie ze skierowaniem. Rozwiązanie takie ułatwi profilaktykę oraz usprawni i przyspieszy proces leczenia.

Tomografia komputerowa to badanie radiologiczne, umożliwiające diagnostykę niemalże wszystkich schorzeń. Badanie 64 rzędowym (w czasie jednego obrotu wokół pacjenta generowane są 64 obrazy przekrojowe), jednym z lepszych w Polsce  tomografem jest bezbolesne, nieinwazyjne i krótkotrwałe. Służy zarówno diagnostyce, jak i monitorowaniu zmian patologicznych.

Badanie za pomocą tomografu pozwala na otrzymanie przekrojów ciała we wszystkich płaszczyznach anatomicznych i może służyć np. diagnostyce:

 • chorób nowotworowych i guzów;
 • zmian w mózgu;
 • udar mózgu;
 • chorób jelita grubego;
 • stanów zapalnych;
 • wad rozwojowych;
 • podejrzenia obecności ciała obcego;
 • podejrzenia krwotoku;
 • chorób przewlekłych;
 • powiększonych węzłów chłonnych;
 • wad kręgosłupa;
 • kamicy nerek i dróg moczowych;
 • kamicy pęcherzyka żółciowego;
 • dolegliwości bólowych brzucha;
 • wad układu kostnego;
 • chorób zwyrodnieniowych stawów;
 • przewlekłych chorób kości;
 • choroby wieńcowej;
 • miażdżycy tętnic;
 • stany po urazie, nagłe i zmiany pourazowe każdej okolicy ciała;
 • zmian nowotworowych różnych okolic ciała i ocena skuteczności leczenia.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med

Siła napędowa pod pełną kontrolą. Jak dbać o mięśnie?

Jak dbać o mięśnie? Pytanie to zadają sobie codziennie tysięcy biegaczy, rowerzystów, czy też miłośników siłowni. Wielu z nich uważa, że skoro ćwiczą, to znaczy, że już odpowiednio dbają o swoje mięśnie. Jest to błąd, ponieważ oprócz samego wysiłku, mięśnie muszą być także odpowiednio odżywione i zregenerowane, aby mogły pracować maksymalnie efektywnie, oraz oczywiście systematycznie się rozwijać.

Więcej przeczytasz w naszym artykule na stronie biegaczki.pl – czytaj Czytaj dalej