Aktualności

Oświadczenie Dyrekcji

Wobec sytuacji zaistniałej 07.02.2018 informujemy, że w dniu dzisiejszym złożyliśmy doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Doniesienie nie dotyczy działań  naszego szpitala.

Dyrektor Zarządzający

Małgorzata Tuszyńska

Oświadczenie Dyrekcji Szpitala

Wobec sytuacji zaistniałej w dniu 07.02.2018 roku informujemy, iż na chwilę obecną trwa dochodzenie prokuratorskie i dlatego prosimy o powstrzymanie się od zbyt pochopnych komentarzy. Jest to bardzo trudna sytuacja dla rodziny, ale także dla całego szpitala. Pragniemy zdementować nieprawdziwe informację, które pojawiły się w przestrzeni publicznej ,,o zgonie w karetce”. Jednocześnie informujemy, że do czasu zakończenia działań Prokuratury nie będziemy udzielać żadnych informacji, ani komentować doniesień prasowych.

Dyrektor Zarządzający

Małgorzata Tuszyńska

Remont Izby Przyjęć

Rozpoczęliśmy długo oczekiwany remont Izby Przyjęć w Szpitalu. Remont przeprowadzamy w trosce o naszych Pacjentów i jakość świadczonych usług. Już niedługo pokażemy się w nowej odsłonie.

Czytaj dalej

Przekaż 1% swojego podatku na szpital powiatowy Gajda-Med

Dlaczego warto przekazać 1% podatku na rzecz naszego Szpitala?

  • Tę kwotę i tak trzeba zapłacić do Urzędu Skarbowego. Możemy jednak sami zadecydować, na co zostaną przeznaczone te pieniądze.
  • Każda taka złotówka zostanie przeznaczona na: zakup aparatury diagnostyczno-leczniczej, sprzętu medycznego, lub wyposażenia technicznego sal, gabinetów lekarskich co wpłynie na podniesienie standardów leczenia w naszym szpitalu.

Nowe łóżka w ZOL

Pacjenci ZOL-u mają już nowe łóżka. Pacjentom będzie teraz dużo wygodniej, a personelowi będzie teraz łatwiej opiekować się podopiecznymi, codziennie ich pielęgnować i rehabilitować.

Badania USG

Od stycznia w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med można wykonać komercyjnie USG stawów (barki, kolana, łokcie, nadgarstki, staw skokowy, stopa).  Badania wykonuje doświadczony lekarz – specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu: 23 691 99 32.

Wigilijne spotkanie Grupy Gajda-Med

W sobotnie popołudnie 16 grudnia w sali Maneżu Domu Polonii spotkali się pracownicy i przyjaciele Grupy Gajda-Med. Ponad 200 zebranych gości powitał dyrektor dr Robert Gajda, który krótko podsumował miniony rok i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Do życzeń przyłączyli się również Starosta Jan Zalewski oraz Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz. Korzystając z okazji dr Robert Gajda podziękował raz jeszcze Burmistrzowi i Radnym za przyznanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Pułtusk.

Czytaj dalej

500 noworodek urodzony w tym roku w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med

Na początku grudnia, w pułtuskim szpitalu przyszedł na świat 500 noworodek w tym roku. Poród nr 500 oznacza rekordowy rok dla pułtuskiej porodówki.  Z tej okazji rodzice otrzymali upominek ufundowany przez dyrekcję szpitala. Prezent wręczał osobiście dyrektor Szpitala dr Robert Gajda wraz z zespołem lekarzy, pielęgniarek i położnych opiekujących się małym Szymonem i jego mamą.

Czytaj dalej

Prace pacjentów ZOL

Przed świętami Bożego Narodzenia pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL) przygotowują własnoręcznie prace świąteczne. Przedstawiamy zdjęcia kilku z prac (niektóre już wiszą na ścianie ozdabiając korytarze). To na razie początek. Został już wykonany ponad 20 metrowy łańcuch, który czeka na zawieszenie. Takie wspólne zajęcia w sali dziennego pobytu są doskonałą okazją na poznanie się nawzajem pensjonariuszy, a zarazem aktywizację umysłowo-sprawnościową.

Czytaj dalej

dr ROBERT GAJDA PRELEGENTEM NA WARSZAWSKIEJ DEBACIE BIEGOWEJ

Dnia 5 grudnia 2017 roku odbyła się I Warszawska Debata Biegowa. Jest to w założeniu organizatorów inicjatywa mająca podjąć dyskusję na temat podniesienia bezpieczeństwa imprez masowych.

Zaproszonych zostało wielu znakomitych gości zarówno z Niemiec jak i z Polski.  Partnerów reprezentował Christoph Kopp, były dyrektor Maratonu Berlińskiego, Jo Schindler dyrektor Frankfurt Marathon, Carsten Krebs dyrektor Hanover Marathon. Czytaj dalej

Malinowe Przedszkole wspiera Szpital

Przedszkolaki z „Malinowego Przedszkola” wsparły kolegów z oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego Gajda-Med. Dzieci poświęciły swój wolny czas na zorganizowanie zbiórki zabawek:w tym gier planszowych, maskotek, które będą umiejscowione w kąciku zabaw na oddziale dziecięcym Szpitala.

Czytaj dalej

Nowy sprzęt w pracowni endoskopowej

Każdy z nas na pewno wie jak ważna jest profilaktyka w badaniach, między innymi w diagnozowaniu chorób układu pokarmowego. W dniu dzisiejszym został dostarczony do Szpitalnej pracowni endoskopowej, jeden z najnowocześniejszych kolonoskopów firmy Olympus model CF Q180 Al. Sprzęt został zakupiony ze  środków własnych. To kolejny krok w stronę rozwoju infrastruktury Szpitala.

Czytaj dalej