Aktualności

Podziękowanie

Za pomoc w zbiórce zabawek, gir, puzzli, kredek i układanek dla najmłodszych pacjentów Szpitala Powiatowego Gajda-Med w Pułtusku podczas festynu podsumowującego projekt czytelniczy POWIAT PUŁTUSKI CZYTA MAŁEMU MISIOWI.

To dla nas niezwykle ważne, by nasi najmłodsi pacjenci podczas pobytu w szpitalu nie przestawali być dziećmi, a ich dzieciństwo mimo choroby było wypełnione radością i zabawą. Dobra książka czy zabawka mogą odwrócić uwagę od choroby, bólu czy samotnych nocy w szpitalnym łóżku.

Dzięki Państwa pomocy przybyło wiele zabawek w naszym oddziale dziecięcym. Mamy nadzieję, przyniesie to wiele radości naszym pacjentom.

Zdrowa dieta dziecka

„Za mamusię, za tatusia, za babcię…” – osoby starsze dobrze pamiętają tę metodę karmienia tak zwanych „Tadków-niejadków”. Grymaszące nad jedzeniem dzieci spędzały nieraz godzinę, bo rodzice uważali, że dziecko jedzące zbyt małą ilość pokarmu będzie głodne. Nic bardziej mylnego.
Czytaj więcej na http://mamy-mamom.pl/zdrowa-dieta-dziecka/

Czytaj dalej

Cafe&Bistro PAUSA

Chcieliśmy poinformować o zmianie właściciela Bufetu, całkowitej zmianie menu oraz wystroju lokalu. Zapraszamy na nowe przepyszne menu.

Czytaj dalej

Szef Szpitala w Pułtusku dr n. med. Robert Gajda w stanie zagrożenia życia

W czwartek po południu na OIOM-ie w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med. pojawił się dr n. med. Robert Gajda. Niby nic dziwnego jako dyrektor i współwłaściciel spółki ma prawo, żeby nie powiedzieć obowiązek odwiedzać oddziały i kontrolować prace zespołów. Tym razem było jednak inaczej. Szef szpitala wylądował tam w stanie zagrożenia życia po reakcji alergicznej na mleko sojowe.

Czytaj dalej

Dzień Otwarty w Przychodni Wołoska

Zapraszamy na Dzień Otwarty w przychodni przy ul. Wołoskiej 70.

Przychodnia Lekarska Wołoska serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Mokotowa oraz okolic na dzień otwarty, który odbędzie się 22 maja (wtorek) w godzinach od 17 do 19.

Personel naszej przychodni zadba o Państwa zdrowie oraz komfort.

Oferujemy nieodpłatne skorzystanie z:
-pomiaru poziomu cukru we krwi
-pomiaru ciśnienia tętniczego krwi
-konsultacji z lekarzem POZ
-porad pielęgniarek środowiskowych
-konsultacji dolegliwości bólowych
-drobny poczęstunek
-zniżkowe kupony na płatne usługi medyczne

Czytaj dalej

Szkoła rodzenia w Szpitalu Gajda-Med

Serdecznie zapraszamy przyszłych rodziców do udziału w zajęciach Szkoły Rodzenia organizowanych przez szpital Powiatowy Gajda-Med.

Zajęcia maja na celu przygotować przyszłych rodziców do narodzin dziecka i dotyczyć będą takich tematów jak:
• przygotowanie do porodu
• poród i połóg
• pielęgnacja noworodka
• karmienie piersią
• rozwój dziecka
• pierwsza pomoc

 

Porody operacyjne drogą pochwową (porody zabiegowe)

WSKAZANIA DO ZAKOŃCZENIA PORODU ZABIEGIEM KLESZCZOWYM

W związku z niedoinformowaniem a wręcz brakiem podstawowej wiedzy w zakresie tzw. porodów zabiegowych pragnę w krótkiej formie przytoczyć naszym pacjentom ale też niektórym redaktorom lokalnych gazet informacje z tego zakresu. Poniżej stanowisko lekarzy naszego oddziału położniczo- ginekologicznego zgodne ze standardami polskimi i stanowiskiem światowych ekspertów w tym zakresie.

Dr n. med. Robert Gajda
Dyrektor
Szpitala Powiatowego Gajda-Med

Czytaj dalej

Podpisanie zmian do umowy w spółce

Doktor Robert Gajda podpisał zmiany do umowy w spółce Szpital Powiatowy Gajda-Med. Jest zielone światło dla Szpitala, a doktor jak powiedział ma odwagę podejmować ważne decyzje żeby rozwijać Szpital. Czekał na ten dzień długo i jest bardzo szczęśliwy.

Czytaj dalej

Poród indukowany – jeteśmy na portalu mamy-mamom.pl

Poród indukowany – w jakiej sytuacji?

Chociaż indukcja porodu polega na sztucznym wywołaniu czynności skurczowej macicy, to dzięki temu możliwe jest urodzenie dziecka siłami natury. Można zatem obyć się bez cesarskiego cięcia. Oczywiście jest to ingerencja w naturę, dlatego też po metodę tą sięga się wyłącznie, gdy jest ona uzasadniona medycznie. Wskazaniami do indukcji porodu są ciąża przenoszona, stan przedrzucawkowy, konflikt serologiczny, zahamowanie wzrostu płodu, nadmierny wzrost płodu, niewydolność łożyska, zaburzenia tętna płodu, zbyt mała ilość wód płodowych oraz pęknięcie pęcherza płodowego. Decyzja o zastosowaniu indukcji zapada również, jeśli kobieta boryka się z cukrzycą, nadciśnieniem przewlekłym czy zakażaniem wewnątrzmacicznym oraz w przypadku przewlekłych schorzeń ciężarnej (niezaawansowane, ustabilizowane).

Czytaj dalej