Aktualności

Badanie tomografem komputerowym bez kolejek

Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, oferując w szybkim tempie, można powiedzieć z dnia na dzień, badanie tomografem komputerowym bez kontrastu, bezpłatnie ze skierowaniem. Rozwiązanie takie ułatwi profilaktykę oraz usprawni i przyspieszy proces leczenia.

Tomografia komputerowa to badanie radiologiczne, umożliwiające diagnostykę niemalże wszystkich schorzeń. Badanie 64 rzędowym (w czasie jednego obrotu wokół pacjenta generowane są 64 obrazy przekrojowe), jednym z lepszych w Polsce  tomografem jest bezbolesne, nieinwazyjne i krótkotrwałe. Służy zarówno diagnostyce, jak i monitorowaniu zmian patologicznych.

Badanie za pomocą tomografu pozwala na otrzymanie przekrojów ciała we wszystkich płaszczyznach anatomicznych i może służyć np. diagnostyce:

 • chorób nowotworowych i guzów;
 • zmian w mózgu;
 • udar mózgu;
 • chorób jelita grubego;
 • stanów zapalnych;
 • wad rozwojowych;
 • podejrzenia obecności ciała obcego;
 • podejrzenia krwotoku;
 • chorób przewlekłych;
 • powiększonych węzłów chłonnych;
 • wad kręgosłupa;
 • kamicy nerek i dróg moczowych;
 • kamicy pęcherzyka żółciowego;
 • dolegliwości bólowych brzucha;
 • wad układu kostnego;
 • chorób zwyrodnieniowych stawów;
 • przewlekłych chorób kości;
 • choroby wieńcowej;
 • miażdżycy tętnic;
 • stany po urazie, nagłe i zmiany pourazowe każdej okolicy ciała;
 • zmian nowotworowych różnych okolic ciała i ocena skuteczności leczenia.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med

Siła napędowa pod pełną kontrolą. Jak dbać o mięśnie?

Jak dbać o mięśnie? Pytanie to zadają sobie codziennie tysięcy biegaczy, rowerzystów, czy też miłośników siłowni. Wielu z nich uważa, że skoro ćwiczą, to znaczy, że już odpowiednio dbają o swoje mięśnie. Jest to błąd, ponieważ oprócz samego wysiłku, mięśnie muszą być także odpowiednio odżywione i zregenerowane, aby mogły pracować maksymalnie efektywnie, oraz oczywiście systematycznie się rozwijać.

Więcej przeczytasz w naszym artykule na stronie biegaczki.pl – czytaj Czytaj dalej

Nowe gabinety lekarskie w Gajda – Med

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne „Gajda – Med” oddał do użytku trzy nowe gabinety lekarskie. Inwestycja była zaplanowane w związku z dynamicznym rozwojem w Centrum Medyczne „Gajda – Med” PORADNI MEDYCYNY PRACY oraz rozwojem PRACOWNI BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH.
Nasza firma jest jednym z czołowych podmiotów lekarskich w województwie mazowieckim w zakresie MEDYCYNY PRACY. Bardzo chętnie
z usług naszych specjalistów korzystają m.in. firmy pułtuskie i warszawskie.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med

Shin Splints czyli ból piszczeli

Osoby trenujące bieganie z pewnością doświadczyły nieprzyjemnej tkliwości kości piszczelowej, bólu w przednim podudziu, który nasilał się podczas treningu lub następnego dnia. Jak zaradzić takiej dolegliwości? Gdzie tkwią przyczyny bólu w obrębie piszczeli? Jak złagodzić urazy tego typu?

Więcej w naszym artykule na portalu biegaczki.pl – czytaj

Gajda – Med Szpitalem Roku Hipokrates Mazowsza 2019

Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. został laureatem prestiżowego plebiscytu „Szpital Roku Hipokrates Mazowsza 2019”. Uzyskaliśmy 1452 głosy naszych pacjentów.
Ten zaszczytny tytuł, to olbrzymi sukces lekarzy i pielęgniarek, kierownictwa szpitala z dr Robertem Gajdą (Honorowym Obywatelem Pułtuska) na czele oraz pacjentów.

HIPOKRATES MAZOWSZA 2019 to plebiscyt organizowany wspólnie przez redakcje: „Polska Metropolia Warszawska” i serwis: Naszemiasto.pl pod honorowym patronatem:

 • Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego;
 • Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie;
 • Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie.

Uroczyste podsumowanie plebiscytu, wręczenie statuetek, dyplomów i nagród odbędzie się podczas  gali plebiscytu HIPOKRATES MAZOWSZA 2019, która odbędzie się w Warszawie.

LAUREACI HIPOKRATES MAZOWSZA 2019

Pacjent szybciej uzyska pomoc

Przychodnia lekarska Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne „Gajda – Med” od 1 sierpnia będzie posiadała nową centralę telefoniczną.
Wychodzimy w ten sposób oczekiwaniom naszym pacjentów. Nowy system posiada m.in. pełną kontrolę zgłoszeń, nagrywanie rozmów, zapowiedzi głosowe. Dzięki posiadaniu statystyk połączeń i zgłoszeń, rejestratorki będą mogły błyskawicznie oddzwaniać na numery wyświetlające się w systemie oraz odpisywać na zgłoszenia. W ten sposób znacząco poprawimy obsługę pacjentów. Długie oczekiwania na połączenia z rejestratorką przejdą do historii.
Dzięki aplikacji, zamierzamy każdego miesiąca poprawiać skuteczność działania naszych rejestratorek oraz sprawić, że nasi pacjenci będą jeszcze bardziej zadowoleni z usług Grupy Gajda – Med.

Biuro Prasowe Grupy Gajda- Med 

Bieganie w upale – jak dbać o bezpieczeństwo?

Zimą jest mroźno, a latem gorąco, co stanowi częstą wymówkę do przeprowadzenia treningu outdoorowego. Niezależnie od pory roku zawsze istnieją pewne zagrożenia, jednakże nie oznacza to, że musimy zaprzestać aktywności fizycznej. Biegać można zarówno podczas ujemnych temperatur, jak i przy kilku dziesięciostopniowym cieple. Najważniejsze jest to, aby odpowiednio się do tego przygotować i przestrzegać kilku istotnych zasad. Pojawia się zatem pytanie, jak bezpiecznie trenować podczas upalnych dni i na co uważać?

Więcej w naszym artykule – czytaj

Oddział Detoksykacyjny już działa

Zdajemy sobie sprawę, że choroba alkoholowa jest problemem społecznym. Szpital Powiatowy Gajda – Med rozpoczyna walkę z tą chorobą. Od czerwca 2019 r. funkcjonuje w szpitalu Oddział Detoksykacyjny, który jest przeznaczony do LECZENIA ALKOHOLOWYCH ZESPOŁÓW ABSTYNENCYJNYCH.

Oferujemy w ten sposób powrót do zdrowia pacjentom m.in. z rozpoznaniem uzależnienia od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Powrót rodzinom do normalności.
Pobyt na tym oddziale oraz skuteczna terapia są dla wielu osób uzależnionych początkiem drogi do całkowitej abstynencji.

Oddział Detoksykacyjny świadczy następujący zakres usług medycznych:

 • Zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania spowodowane użyciem alkoholu – ostre zatrucie;
 • Zespół abstynencyjny;
 • Zespół abstynencyjny z majaczeniem;
 • Zespół abstynencyjny w przypadku używania kilku substancji psychoaktywnych, w tym alkoholu lub leków uspokajających i nasennych;
 • Zespół abstynencyjny z majaczeniem w przypadku używania kilku substancji psychoaktywnych, w tym alkoholu lub leków uspokajających i nasennych;
 • Zespół abstynencyjny po lekach uspokajających i nasennych;
 • Zespół abstynencyjny z majaczeniem po lekach uspokajających i nasennych.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med

Sprawiedliwości stało się zadość

Sprawiedliwości stało się zadość, to nie film wyreżyserowany przez Andre Cayatte’a (Złoty Lew na MFF w Wenecji w 1950 roku), lecz powrót dr nauk medycznych Roberta GAJDY na należne miejsce w panteonie Honorowych Obywateli Pułtuska.
O Robercie Gajdzie można powiedzieć wiele. Jedni będą mówili dobrze, drudzy źle a jeszcze inni w samych superlatywach. Jedno jest pewne, na tym trudnym rynku medycznym w Polsce, mimo małych pieniędzy dr Robertowi Gajdzie udało się stworzyć pacjentom, możliwie jak najlepsze warunki i możliwości leczenia. Trudno sobie też wyobrazić dobre funkcjonowanie służby zdrowia w naszym powiecie, bez Roberta Gajdy i jego zaangażowania, chyba w największą miłość Honorowego Obywatela Pułtuska jaką jest SZPITAL.

Dr Robert Gajda jest absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku, związany z Pułtuskiem od 1990 roku, wówczas rozpoczął pracę na oddziale wewnętrznym Szpitala Rejonowego w Pułtusku. W 1993 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, stając się wówczas najmłodszym doktorem w Polsce. W 1998 roku założył przychodnię lekarską Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne „Gajda – Med”. W 2013 roku powstaje Grupa Gajda – Med, a w 2015 roku rozpoczyna się proces ratowania możliwości korzystania przez mieszkańców naszego powiatu z takiego dobrodziejstwa – jak SZPITAL. Wówczas do Grupy Gajda – Med dołączony został Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. Rok 2015 to kontraktowanie usług od NFZ na poziomie ok. 21 milionów złotych, 2016 – ok. 24 milionów złotych, 2017 – ok. 29 milionów złotych a 2018 w kwocie ok. 31 milionów złotych. W 2015 roku udało się ograniczyć straty z ok. 400 tysięcy miesięcznie do 200 tysięcy złotych miesięcznie. W 2017 roku przychody stanowiły ok. 31,6 miliona złotych. Spółka w 2017 wypracowała zysk w kwocie 53 tysięcy złotych. Zmiana wręcz imponująca, czego nie ukrywali nawet radni PiS w Radzie Powiatu.

Biuro Prasowe Gajda – Med

Impreza Grupy Gajda – Med

Około 250 osób świetnie się bawiło na IMPREZIE pracowników i przyjaciół GRUPY GAJDA-MED w TAWERNIE DOMU POLONII w PUŁTUSKU. Wśród wielkich przyjaciół, doskonale rozumiejących służbę zdrowia, dobrze życzących Grupie Gajda – Med i jej pacjentom byli:

Starosta Pułtuski – Jan Zalewski z małżonką, Wicestarosta Pułtuski – Beata Jóźwiak, Burmistrz Pułtuska Wojciech Gregorczyk z małżonką, Zastępca Burmistrza Pułtuska Tomasz Sobiecki, były Burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz, ksiądz kanonik Józef Gawlik, Przewodniczący Rady Powiatu (były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi) Tadeusz Nalewajk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiesław Cienkowski, Zastępca Skarbnika Samorządu Województwa Mazowieckiego (były Starosta Pułtuski) Marek Wroniewski z małżonką, dyplomata dr Witold Rybczyński (były Wicedyrektor Akademii Dyplomatycznej MSZ, długoletni Wiceprzewodniczący Rady Krajowej Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”), Witold Saracyn (były Wicestarosta Pułtuski), dr Andrzej Kwiatkowski (były Przewodniczący Rady Miejskiej w Pułtusku), Andrzej Grabowski (współwłaściciel Grupy POLMLEK), Paweł Krężołek (Prezes TBS Pułtusk sp. z o.o.), Wójt Gminy Obryte – Sebastian Mroczkowski, Wójt Gminy Pokrzywnica – Adam Rachuba, Wójt Gminy Zatory – Grzegorz Falba, byłego Wójta Gminy Winnica Mariusza Kowalewskiego oraz radni Rady Miejskiej w Pułtusku i Rady Powiatu: Beata Kowalska, Emilia Gąsecka, Adam Prewęcki, Mirosław Szmeja.

Dr Robert Gajda – Dyrektor Generalny (zarazem współwłaściciel) Szpitala Powiatowego Gajda – Med przypomniał, że bardzo dużo szpitali powiatowych w Polsce jest zadłużonych, jak trudna jest sytuacja szpitali powiatowych, a MY sobie jakoś radę dajemy – zaznaczył.
Dyrektor podziękował Panu Henrykowi Kowalczykowi (ministrowi środowiska, Przewodniczącemu Rady Krajowej Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”), Staroście Pułtuskiemu Janowi Zalewskiemu, Burmistrzowi Pułtuska Wojciechowi Gregorczykowi za czynne i wielkie wsparcie dla rozwoju i funkcjonowania SZPITALA POWIATOWEGO GAJDA – MED. „Jeszcze dwie godziny temu rozmawiałem z panem ministrem o nowym kontrakcie” – podkreśla dr Robert Gajda.

Biuro Prasowe Gajda – Med

SENSO – LOGO i LOGOTERAPIA

W budynku przychodni GAJDA – MED, przy ulicy 3 Maja 5 (PARTER) od 1 lipca zapraszamy do nowych gabinetów terapeutycznych:
Gabinet terapeutyczny SENSO-LOGO Małgorzata Chimkowska i LogoTerapia Marlena Uchrońska. Zespół wykwalifikowanych specjalistów zajmujących się terapią logopedyczną, neurologopedyczną i pedagogiczną:

 • diagnozą i terapią logopedyczną dzieci, młodzieży i dorosłych,
 • profilaktyką logopedyczną,
 • usuwaniem wad wymowy,
 • usprawnieniem narządów artykulacyjnych,
 • nauczaniem mowy (mówienie i rozumienie) w w wypadku jej utraty lub braku – osoby dorosłej po przebytym wylewie, udarze, wypadkach komunikacyjnych (afazja),
 • niepłynnością mowy,
 • terapią dzieci o stwierdzonych zaburzeniach rozwoju i zespołach wad genetycznych (Autyzm, Zespół Aspergera, Zespół Downa, FAS, mózgowe porażenie dziecięce, dzieci niedosłyszące),
 • terapią pedagogiczną z elementami integracji sensorycznej SI oraz Zmysłoplastyki;
 • terapią ręki i treningiem grafomotorycznym;
 • prowadzeniem zajęć kompensacyjno- korekcyjnych;
 • wczesną nauką czytania;
 • prowadzeniem zajęć dla dzieci przygotowujących do nauki w szkole.

Oprócz terapii indywidualnej prowadzone są także grupowe zajęcia rozwoju umiejętności społecznych (TUS) dla dzieci i młodzieży.

Biuro Prasowe Gajda-Med.

Ponad 300 porodów w szpitalu

W ciągu pierwszego półrocza w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med w Pułtusku na świat przyszło blisko TRZYSTA (293 dzieci) cudownych maleństw. Uśmiechnięte MAMY często podkreślają, iż nosić w sobie nowe życie, to wspaniałe uczucie.
Tylko w samym miesiącu lipcu nasz szpital powitał 19 nowych obywateli. Nasze pacjentki pochodzą głównie z powiatu pułtuskiego a także z Ostrołęki, Warszawy, Nasielska, Kadzidła, Makowa Mazowieckiego i Wyszkowa.
Na naszym oddziale znajdują się 4 sale RODZINNE – VIP (jednoosobowe) i 4 sale dwuosobowe. Zainteresowanie Szpitalem Powiatowym Gajda – Med jest bardzo duże wśród kobiet oczekujących potomstwa. Ma na to wpływ bardzo dobra opieka lekarska i położnych oraz warunki lokalowe.

Biuro Prasowe Gajda – Med

Zobacz także: DLACZEGO WYBIERAM SZPITAL GAJDA – MED