Aktualności

dr n.med. Robert Gajda Honorowym Obywatelem Miasta Pułtusk

Dziś, na uroczystej sesji Rady Miejskiej dr n. med. Robert Gajda otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Pułtusk.

Tytuł ten nadaje się od 1990 roku osobom jako szczególne wyróżnienie za godną najwyższego uznania działalność na rzecz Miasta Pułtusk we wszystkich dziedzinach życia społecznego, a zwłaszcza nauki, kultury i sportu oraz działalności gospodarczej i politycznej. Nadanie w/w tytułu potwierdzone jest dyplomem oraz wpisem do Księgi Honorowej.

Czytaj dalej

3 krotnie większy kontrakt w szpitalu na rehabilitację

Rozstrzygnięto konkurs na fizykoterapię. Nowy kontrakt jest prawie trzy – krotnie większy niż poprzedni. Dr. n. med. Roberta Gajdy – dyrektora Szpitala Powiatowego Gajda-Med  można nie lubić, ale nie sposób mu odmówi skuteczności. Od 1 października Szpital Pułtuski ma prawie 3 krotnie większy kontrakt na tak potrzebną rehabilitację niż dotychczas. To co nie udało się poprzednikom przez ostatnie długie lata doktorowi wychodzi gładko…

Oby tak dalej, a Szpital na pewno będzie dalej rozwijał się w ekspresowym tempie.

Grupa Gajda-Med na 8 PKO Festiwalu Biegowym

Podczas Forum Sport Zdrowie Pieniądze, na odbywającym się w Krynicy Festiwalu Biegowym, niezwykle ciekawy wykład przeprowadził dr n. med Robert Gajda. Opowiadał o tym, czy można było zapobiec śmierci biegacza podczas zawodów.

Szpital Gajda-Med ratuje sytuację

Dyżury aptek w godzinach nocnych to nie od dziś problem powiatu pułtuskiego. Jak wynika z pisma, skierowanego przez dr Roberta Gajdę do burmistrza i starosty, spośród 14 obecnie funkcjonujących, żadna nie podjęła się dyżurów nocnych, w godzinach od 23 do 7 rano.

Doktor Gajda podjął decyzję zabezpieczenia pacjentów w artykuły farmaceutyczne ratujące zdrowie i/lub życie w tych godzinach przez Szpital Powiatowy Gajda-Med. Od 1.09.2017 do czasu, kiedy któraś z 14 aptek z terenu Pułtuska nie rozpocznie dyżurów w w/w godzinach, każdy pacjent zaopatrzony przez lekarza NPL czy IP w sytuacji konieczności otrzymania natychmiastowo leku otrzyma jego pierwszą dawkę w Izbie Przyjęć.

Decyzja ta jest niekorzystna finansowo dla Szpitala, gdyż leki nie są refundowane przez NFZ, a otwarte opakowanie może nie być zużyte do końca, jednakże zdrowie pacjentów jest najważniejsze.

 

Siatki przeciw owadom na oddziale dziecięcym

Niedawno na oddziale dziecięcym firma M&T blinds zamontowała specjalne siatki przeciw owadom. W tym miejscu oficjalnie chcemy podziękować zarządowi firmy za kolejną „cegiełkę” w ulepszenie naszego oddziału i ochronę naszych małych podopiecznych przed latającymi insektami z zewnątrz. Czytaj dalej

Rekordowy sierpień pod względem ilości porodów

W sierpniu na oddziale położniczo-neonatologicznym przyszło na świat aż 63 maluszków. To jak do tej pory najwięcej w historii Pułtuskiego Szpitala. Cieszymy się, że obdarzacie nas swoim zaufaniem i oddajecie swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych w ręce naszego doświadczonego personelu.

Czytaj dalej

Trzecia sala rodzinna na oddziale położniczo-neonatologicznym

Z radością informujemy, iż oddaliśmy do użytku trzecią salę jednoosobową z łazienką.

W nowej sali Pacjentki mogą czuć się jak w domu. Do ich dyspozycji pozostaje wygodne łóżko sterowane pilotem, meble na rzeczy osobiste, telewizor, czajnik, miejsce do spożywania posiłków, w pełni wyposażony kącik dla noworodka, miejsce do odpoczynku dla przebywających z pacjentką bliskich osób. Przestronna łazienka wyposażona jest w prysznic, wc, umywalkę, lustro.

Czytaj dalej

Lądowisko dla LPR

Nakręciliśmy krótki materiał filmowy na temat niedawno otwartego lądowiska. Lądowisko „widziane” oczami drona. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym.

Czytaj dalej

Bezpłatne badania mammograficzne w Szpitalu Gajda-Med

Od lipca w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med można za darmo wykonać badanie mammograficzne.

Bezpłatne badania mammograficzne dotyczą Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały zrobionej mammografii lub otrzymały pisemne wskazanie do wykonania badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy z powodu obciążenia genetycznego.

Czytaj dalej