Aktualności

Kolejna sala rodzinna w Szpitalu Gajda – Med

Szpital Powiatowy Gajda-Med sp. z o.o. oddał do użytku „MAMY i DZIECKA”, czwartą, jednoosobową salę rodzinną na oddziale położniczo-ginekologicznym.

Poród nie jest chorobą. Moment kiedy rodzi się dziecko, to jeden z najpiękniejszy dni w życiu. Dzień wyjątkowy dla mamy, taty, babci czy dziadka. Radość, która może się nawet nie powtórzyć. Dla rodziny są to niezwykle ważne chwile. Szpital Powiatowy Gajda – Med daje możliwości, aby te wyjątkowe chwile, pacjentka i jej rodzina, mogli spędzić w atmosferze właściwie rodzinnej, niemal domowej.

Sale zawierają m.in. wygodne łóżka sterowane pilotem, meble na rzeczy osobiste, telewizor, miejsce do spożywania posiłków, w pełni wyposażony kącik dla noworodka, kanapę – czyli miejsce do odpoczynku dla przebywających z pacjentką bliskich osób.
Aranżacja sali sprawia, że pacjentki mogą się czuć jak w domu.

Za trzydniowy pobyt w sali rodzinnej pobierana jest opłata w wysokości 300 zł. Każda następna doba pobytu to koszt 100 zł.

Biuro Prasowe Gajda – Med 

Doktor Robert Gajda z certyfikatem HARVARD MEDICAL SCHOOL

Doktor Robert Gajda ukończył innowacyjny kurs na HARVARD MEDICAL SCHOOL. Kurs skierowany był m.in. do lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, asystentów lekarzy. Uczestnicy szkolenia mogli nauczyć się technik m.in. symulacji pokazującej interdyscyplinarne i kompleksowe podejmowanie decyzji klinicznych, wykorzystania sztuki do pomocy w diagnozie fizycznej.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med

Ukłucie bez bólu w Szpitalu Gajda – Med

Udajesz się z dziećmi na badania (np. pobranie krwi czy szczepienie)? Twoje dziecko jest leczone na oddziale w szpitalu? Widzisz, że często dziecko jest przerażone pobraniem krwi, zastrzykiem czy założeniem wenflonu? Jest zestresowane i bardzo często płacze?

Na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego Gajda – Med w Pułtusku tego problemu już nie ma. Personel medyczny szpitala zakłada dzieciom specjalny, znieczulający plaster EMLA.

EMLA Plaster jest wskazany do stosowania w celu miejscowego znieczulenia skóry przed nakłuciem (np. w celu pobrania krwi).
Dla nas, zawsze najważniejszy jest pacjent i jego dobro. Dużą radość sprawia lekarzom, pielęgniarkom, kierownictwu szpitala – uśmiechnięte dziecko i zadowolony rodzic z wyleczenia swojej pociechy i ograniczenia dodatkowego stresu czy bólu do minimum.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med

Grupa POLMLEK pomaga pacjentom szpitala

Szpital Powiatowy Gajda – Med otrzymał dla swoich pacjentów produkty nabiałowe. Władze spółki dziękują Panom: Andrzejowi Grabowskiemu i  Jerzemu Boruckiemu oraz Grupie POLMLEK za pamięć, wsparcie i życzliwość.
Dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współprace Grupy Gajda – Med oraz Grupy POLMLEK.

Biuro prasowe Grupy Gajda – Med.

Tomograf w szpitalu już działa

Dzięki determinacji kierownictwa spółki Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o., dokonano bardzo kosztownej naprawy tomografu komputerowego. Sprzętu niezbędnego w planowej diagnostyce pacjentów oraz szybkiego rozpoznania chorób i dolegliwości np. w stanach zagrożenia życia. Jest jednym z podstawowych badań w onkologii.

Czytaj dalej

Trudne początki biegowe

Bieganie w ostatnim czasie stało się bardzo modne i popularne. Jednak w wielu przypadkach wiąże się ze słomianym zapałem. Biegowe początki nie są łatwe – wymagają odpowiedniej motywacji, systematyczności oraz właściwie dobranego tempa. Spora część osób zaczyna biegać, ale szybko z tego rezygnuje bo treningi są zbyt intensywne i mało przyjemne. Wytrawni biegacze, dla których tego typu aktywność fizyczna jest wpisana w ich życiowy rytuał, czerpią z niej mnóstwo satysfakcji i przyjemności. Warto więc trzymać się pewnych zasad biegowych początków, aby pierwszy trening nie był tym ostatnim.

Więcej przeczytasz w naszym artykule na portalu biegaczki.pl – czytaj Czytaj dalej

Nowy Oddział Detoksykacyjny

Od czerwca 2019 roku w Szpitalu powiatowym Gajda-Med rozpocznie działalność Oddział Detoksykacyjny przeznaczony do LECZENIA ALKOHOLOWYCH ZESPOŁÓW ABSTYNENCYJNYCYCH, w pełni finansowany ze środków NFZ. W przeciągu niespełna 4 lat funkcjonowania nowej spółki to czwarty, obok zakładu opiekuńczo-leczniczego, geriatrii i rehabilitacji kardiologicznej oddział, o który rozszerzony został kontrakt z NFZ. Przypomnijmy także, że dzięki wygranym konkursom, Szpital otworzył poradnię geriatryczną i poradnię chorób metabolicznych.

Czytaj dalej

Szpital w rytmie EKO

Szpital to miejsce, które oferuje nie tylko usługi i porady medyczne, ale wytwarza również śmieci i odpady. Z dnia na dzień każdy z nas produkuje coraz więcej śmieci, zużywa coraz więcej energii. Dlatego na każdym bez wyjątku ciąży odpowiedzialność, by o środowisko dbać.

Czytaj dalej

Plagi egipskie nad Szpitalem w Pułtusku

Bez przesady można powiedzieć, że wszystkie plagi egipskie spadły na pułtuski Szpital w ostatnich dniach: zepsuły się bowiem dwie karetki, a koszty naprawy przekraczają wartość samochodów, co skutkuje koniecznością zakupu dwóch nowych samochodów specjalistycznych – przybliżony koszt 600 tys. i przepaliła się lampa w tomografie komputerowym całkowicie uniemożliwiając wykonywanie badań z tego zakresu – najtańszy zamiennik na rynku kosztuje ok. 300 tys. brutto.

Czytaj dalej

Występ grupy Pszczółki w Zakładzie Opieki Leczniczej

Dziś dzień pełen wzruszeń i łez. Ale też uśmiechów, tupotu małych nóżek na szpitalnych korytarzach, potańcówek i otwartych z podziwu oczu i podziękowań prosto z serca.
Grupa „Pszczółki” z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół nr 2 odwiedziła dziś naszych podopiecznych w Zakładzie Opieki Leczniczej. Był występ, tańce, śpiewy i na koniec duże brawa. Dziękujemy Paniom opiekunkom, Dyrekcji Szpitala, Oddziałowej Marzannie Arbudzińskiej i Monice Kępczyńskiej.want some awesome videos visit pornskill one piece nami fuck

Zobacz filmy z występów:

 

 

Czytaj dalej

Wizyta u proktologa

Proktologia jest działem medycyny zajmującym się profilaktyką oraz leczeniem końcowego odcinka układu pokarmowego. Lekarz proktolog zajmuje się więc schorzeniami jelita grubego, odbytnicy, kanału odbytu i samego odbytu – partiami ciała, które wciąż dla wielu pacjentów są niezwykle wstydliwe. Niemniej jednak wizyta u proktologa nie powinna wzbudzać ani lęku ani wstydu, lecz być traktowana jak zwykła konsultacja lekarska, której celem jest właściwa diagnoza i podjęcie ewentualnego leczenia.

Czytaj dalej