Aktualności

Poród indukowany – jeteśmy na portalu mamy-mamom.pl

Poród indukowany – w jakiej sytuacji?

Chociaż indukcja porodu polega na sztucznym wywołaniu czynności skurczowej macicy, to dzięki temu możliwe jest urodzenie dziecka siłami natury. Można zatem obyć się bez cesarskiego cięcia. Oczywiście jest to ingerencja w naturę, dlatego też po metodę tą sięga się wyłącznie, gdy jest ona uzasadniona medycznie. Wskazaniami do indukcji porodu są ciąża przenoszona, stan przedrzucawkowy, konflikt serologiczny, zahamowanie wzrostu płodu, nadmierny wzrost płodu, niewydolność łożyska, zaburzenia tętna płodu, zbyt mała ilość wód płodowych oraz pęknięcie pęcherza płodowego. Decyzja o zastosowaniu indukcji zapada również, jeśli kobieta boryka się z cukrzycą, nadciśnieniem przewlekłym czy zakażaniem wewnątrzmacicznym oraz w przypadku przewlekłych schorzeń ciężarnej (niezaawansowane, ustabilizowane).

Czytaj dalej

Oferta pracy dla lekarza ortodonty

Centrum Medyczne  Gajda -Med  Pułtusk zatrudni lekarza ortodontę, także w trakcie specjalizacji. Praca w ramach kontraktu z NFZ, dwa razy w miesiącu. Bardzo atrakcyjne warunki.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 609 061 100.

Czytaj dalej

Zwiększona kwota ryczałtu

Szpital Powiatowy Gajda-Med informuje, iż otrzymał zwiększoną o 5% kwotę ryczałtu na usługi finansowane z NFZ. Oznacza to możliwość przyjęcia większej ilości pacjentów w zakresach, które finansowane są ryczałtem. To kolejny mały sukces naszego Szpitala.

Czytaj dalej

Wygrany konkurs na wykonywanie badań lekarskich kandydatów

Szpital Powiatowy Gajda-Med. informuje, iż został wybrany w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego w dniach od 16 do 29 marca 2018 r. mającego na celu wyłonienie jednostek z terenu województwa mazowieckiego do wykonywania w 2018 roku badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych lub wyższych i na kwalifikacyjne kursy zawodowe, uczniów tych szkół, studentów, słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz uczestników studiów doktoranckich z terenu województwa mazowieckiego, którzy w trakcie praktycznej nauki zawodu lub studiów są narażeni na działanie czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia.

Nowy Ordynator Oddziału Chirurgii w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med.

Strategicznym celem rozwoju Szpitala Powiatowego Gajda-Med jest podnoszenie jakości świadczonych usług medycznych, dbanie o dobro i zadowolenie pacjentów oraz nieustający rozwój kadry lekarskiej. Mają na uwadze powyższe Zarzad Szpitala zdecydował o powołaniu w dniu 28 marca 2018 na stanowisko Ordynatora Oddziału Chirurgii Doktora Karola Forysińskiego.

Czytaj dalej

Artykuł kardiologa dr Roberta Gajdy w skandynawskim piśmie

Artykuł dr n. med. Robert Gajdy z Centrum Kardiologii Sportowej w Pułtusku i współautorów prof. K. Biernackiej I prof. W. Drygasa z Instytutu Kardiologii w Warszawie pt. „Are heart rate monitors valuable tools for diagnosing arrhythmias in endurance athletes?” ukazał się w renomowanym, prestiżowym piśmie skandynawskim „Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports”.

Czytaj dalej

Świątecznie w Gajda-Med i Szpitalu

Pogoda nie dopisuje, nadal zimno i oznak wiosny nie widać. Za to w Szpitalu przygotowujemy się już od dawna na jej przyjście i na Święta. Razem z pensjonariuszami Zakładu Opieki Leczniczej w sali dziennego pobytu wykonujemy tematyczne prace. Tym razem zagościły u nas na półkach piękne kwiatuszki, kurczaki i jajka 🙂 Zdolne ręce mogłyby Was wiele nauczyć.

Czytaj dalej

Kolejny wygrany konkurs przez Gajda-Med

Wygraliśmy kolejny konkurs na umowę w rodzaju „ Rehabilitacja Lecznicza w zakresie Rehabilitacja Ogólnoustrojowa w Ośrodku Dziennym”. Podpisana umowa daje możliwość otwarcia od 1 kwietnia 2018 roku w przychodni Gajda-Med przy ulicy 3 Maja w Pułtusku  Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Dziennej.

Czytaj dalej

Nowe książki w biblioteczce ZOL

Dostaliśmy nowe książki do biblioteczki Zakładu Opieki Leczniczej. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy. Obecnie najpilniejszym darem są gry dla naszych pensjonariuszy: chińczyk, warcaby. Czytaj dalej

Szpital Gajda-Med zdobywa 3 oddział w wyniku konkursu

Informujemy, że w wyniku konkursu ogłoszonego przez NFZ, w dniu dzisiejszym Szpital Powiatowy Gajda-Med zdobył już kolejny oddział do szpitala.  Nowym oddziałem jaki zostanie utworzony będzie Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej. To już trzeci nowy oddział jaki uda się otworzyć od 2015 roku dzięki środkom finansowym zdobytym w konkursach NFZ.

Czytaj dalej