Aktualności

Gajda wykładowcą i prezenterem

W Krakowie, w miniony weekend, odbyła się X Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. W gronie specjalistów, w roli wykładowcy i prezentera wystąpił nasz dr n. med. Robert Gajda.

Dla kilkuset lekarzy wygłosił wykład pod tytułem:  Jak ograniczyć ryzyko zdrowotne związane z udziałem amatorów w biegach maratońskich? Doświadczenia Poradni Medycyny Sportowej oraz Centrum Kardiologii Sportowej przy CM Gajda-Med w Pułtusku. Wcześniej zaprezentował prace wieloośrodkową (autorzy: Gajda R., Rybka S., Rębowska E., Śmigielski W., Kwaśniewska M., Drygas W.) w formie plakatu (na zdjęciu) pod tytułem: Ocena czynności serca u sportowców-amatorów poddanych  wielokrotnie powtarzanemu wysiłkowi wytrzymałościowemu  podczas maratońskiej sztafety pływackiej o długości 500 km (Analysis of heart function in non-elite swimmers during repeated endurance exercise : swimming marathon relay on 500 km distance.)
– Jest to wymierne działanie, które powoduje że Pułtusk znany jest nie tylko z Akademii Humanistycznej – jeśli myślimy i mówimy o edukacji i osiągnięciach naukowych – ale również z badań naukowych przeprowadzanych w naszych lokalnych przychodniach medycznych – twierdzi dr Gajda.

Czytaj dalej

Bieg Niepodległości z naszym akcentem

Organizowany w Warszawie Bieg Niepodległości nie może się oczywiście obejść bez udziału zawodników związanych z naszym regionem. I tak też było w tegorocznej, 29 edycji.

Bieg Niepodległości to jeden z największych biegów ulicznych w Warszawie, liczy 18 tysięcy uczestników. Co roku start następuje w dniu 11.11.o godz. 11.11. , a biegacze mają do pokonania 10 km. Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach – koszulce białej i czerwonej tworząc najdłuższa flagę Polski.

Czytaj dalej

Warsztaty z Polska Biega w Sklepie Biegacza

Wczoraj odbyły się kolejne już warsztaty z dr n. med. Robertem Gajdą kardiologiem sportowym na temat tego „Czy bieganie może nas zabić”.

W Sklepie Biegacza gościliśmy ponad 70 osób, z czego część osób musiała siedzieć na schodach 🙂 bo zabrakło już przygotowanych przez organizatora krzeseł. Transmisję on-line jak i prowadzenie zapewnił portal Polska Biega. Film z warsztatów był wyświetlony już 10 tysięcy razy !!!. Świadczy to o powadze problemu i poruszanego tematu i poszukiwaniu przez Was wiedzy w danym obszarze.

Czytaj dalej

Warsztaty „Czy bieganie może nas zabić?”

Już jutro 7 listopada (wtorek) o godzinie 19.30 zapraszamy na warsztaty prowadzone przez kardiologa sportowego Roberta Gajdę ze sportowcami, trenerami i lekarzami do Sklepu Biegacza na Powiślu (ul.Wybrzeże Kościuszkowskie 45) pod tytułem “Czy bieganie może nas zabić? ….czyli o ryzykach uprawiania biegania.” Mamy dla Was kilka niespodzianek i od Sklepu Biegacza i od Centrum Kardiologii Sportowej Gajda-Med. Jeżeli nie możesz wpaść to portal Polska.Biega będzie prowadzić transmisję live ze spotkania on-line https://www.facebook.com/polskabiega/?fref=ts.

Zmieniamy Szpital na lepsze

Na oddziale dziecięcym coraz radośniej. Rozbudowujemy bajkowy kącik zabaw. Niedawno pojawił się kompaktowy mini plac zabaw ze zjeżdżalnią. Zmieniamy szpital na lepsze, tak by uprzyjemnić naszym najmłodszym pacjentom pobyt spędzany na oddziale.

Czytaj dalej

Nowy sprzęt na oddziale ginekologiczno-położniczym

Kilka dni temu na potrzeby oddziału ginekologiczno-położniczego został zakupiony nowoczesny aparat. Kardiotokograf (popularnie KTG) do monitorowania ciąży pojedynczej lub bliźniaczej. Urządzenie monitoruje akcję serca płodu i jednocześnie zapisuje czynność skurczową mięśnia macicy.

Czytaj dalej

Budowa przyłącza gazowego w Przychodni Rejonowej Gajda-Med

Ruszył I etap budowy przyłącza gazowego do budynku Przychodni Rejonowej przy ul. 3 maja 5.  Dzięki przyłączu uzyskamy:

  • obniżenie kosztów ogrzewania budynku
  • przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego, gdyż spalanie gazu jest bardziej ekologiczne
  • po trzecie gaz ziemny może być spalany bardzo efektywnie w nowoczesnych kotłach gazowych

Czytaj dalej

5 pułtuski Bieg Mateuszowy

W miniony weekend w Pułtusku odbyły się XX obchody dnia św. Mateusza patrona Miasta. Z tej okazji odbył się już po raz piąty bieg Mateuszowy. Do wyboru były dwa dystanse na 5 i 10 km.  Bohaterami są wszyscy, którzy wystartowali i dobiegli do mety zarówno na 5 i 10 km. Bez odpowiedniego przygotowania nie da się przebiec tak długiego dystansu. Przy okazji odbył się też Pułtuski Mateuszowy Nordic Walking. GRATULUJEMY.

Czytaj dalej

dr n.med. Robert Gajda Honorowym Obywatelem Miasta Pułtusk

Dziś, na uroczystej sesji Rady Miejskiej dr n. med. Robert Gajda otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Pułtusk.

Tytuł ten nadaje się od 1990 roku osobom jako szczególne wyróżnienie za godną najwyższego uznania działalność na rzecz Miasta Pułtusk we wszystkich dziedzinach życia społecznego, a zwłaszcza nauki, kultury i sportu oraz działalności gospodarczej i politycznej. Nadanie w/w tytułu potwierdzone jest dyplomem oraz wpisem do Księgi Honorowej.

Czytaj dalej

3 krotnie większy kontrakt w szpitalu na rehabilitację

Rozstrzygnięto konkurs na fizykoterapię. Nowy kontrakt jest prawie trzy – krotnie większy niż poprzedni. Dr. n. med. Roberta Gajdy – dyrektora Szpitala Powiatowego Gajda-Med  można nie lubić, ale nie sposób mu odmówi skuteczności. Od 1 października Szpital Pułtuski ma prawie 3 krotnie większy kontrakt na tak potrzebną rehabilitację niż dotychczas. To co nie udało się poprzednikom przez ostatnie długie lata doktorowi wychodzi gładko…

Oby tak dalej, a Szpital na pewno będzie dalej rozwijał się w ekspresowym tempie.