Aktualności

Leczmy zęby za darmo

Do Przychodni Rejonowej Gajda-Med przy ulicy 3 Maja 5 wróciły świadczenia stomatologiczne w ramach kontraktu z NFZ. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych pacjentów.

Czytaj dalej

Spotkanie integracyjne Grupy Gajda-Med

W piątkowe lipcowe popołudnie (6.07.2018 ) około 200 pracowników i przyjaciół Grupy Gajda-Med w spotkało się na nieformalnym spotkaniu w Tawernie Domu Polonii w Pułtusku.  W spotkaniu uczestniczyli też radni z miasta i powiatu,  głównie ,,ludowcy”. Wśród zaproszonych obecna była również p. Beata Jóźwiak – wicestarosta Pułtuski. Starosta Pułtuski Jan Zalewski przebywający od kilku dni na urlopie, przesłał pracownikom najserdeczniejsze pozdrowienia i życzył udanej zabawy.

Czytaj dalej

Czy p. Dorota Subda pełniąca obowiązki burmistrza Pułtuska zabrała pieniądze pacjentom Pułtuska na kampanie Michała Kisiela?

Będzie doniesienie do Prokuratury w sprawie podejrzenia wyłudzenia pieniędzy od Szpitala Powiatowego Gajda-Med przez p. komisarz Dorotę Subdę?

 

To niewiarygodne, ale po wielu latach wspierania Powiatowego Szpitala przez Urząd Miasta po zmianie na stanowisku burmistrza zmieniło się też nastawienie do Szpitala, a poprzez to zmieniło się też do pacjentów powiatu pułtuskiego.

W 2016 roku Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz umorzył podatek od gruntów Szpitalowi Powiatowemu. Burmistrz Wojciech Dębski podobno zwracał pobrane pieniądze na zakup sprzętu medycznego i / lub inwestycje szpitalne. Żaden burmistrz w okolicznych szpitalach nie obciąża szpitala takimi podatkami. Każdy wie, jak trudna jest sytuacja polskich szpitali. Komisarz z Ostrowi Mazowieckiej, p. Dorota Subda – nie tylko nie umorzyła podatku ale naliczyła większy, doliczając  Szpitalowi nieużywane i niewykończone powierzchnie tak jakby funkcjonowały od lat. Nie zrobił tego żaden z poprzednich burmistrzów chociaż stan prawny nie uległ zasadniczym zmianom. W  ubiegłym roku Szpital Powiatowy przeprowadził operat przez niezależnego biegłego rzeczoznawcę, z którego wynikało, że płacono około 50 tyś. za duże podatki w stosunku do należnych. Operat uwzględnił m.in. zużycie infrastruktury i poprzez to zmianę jej wartości. Widocznie nie spodobało się to p. Komisarz bo zrobiła to po swojemu.

Zamiast odjąć 50 tyś. dodała jeszcze 20 tys. zł. W sumie wyszło ponad 287 tys. zł podatku zamiast 217 tys. wyliczonych przez biegłego rzeczoznawcę. W ten sposób p. Komisarz zabrała pacjentom Pułtuska tysiące wizyt specjalistycznych, setki badań tomografii komputerowych czy dziesiątki operacji chirurgicznych.

Nieoficjalnie mówi się o konieczności umorzenia podatku Domowi Polonii, co miałoby kandydata Samorządowego Porozumienia Ziemi Pułtuskiej przedstawić w świetle dobrego gospodarza.

Tak oto zaczęła się  kampania  wyborcza na Burmistrza Miasta Pułtusk. Mamy chyba jej pierwsze efekty w postaci wprowadzania zagrożenia zdrowotnego celem poprawy wizerunku byłego kelnera Domu Polonii, przyszłego ,,wodza” Pułtuska.

Zarząd i dyrekcja  szpitala rozpatrują złożenie doniesienia do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa na szkodę Szpitala (czytaj: pacjentów). W takiej sytuacji czy p. Dorota Subda będzie oskarżona o próbę wyłudzenia pieniędzy do Szpitala Powiatowego zadecyduje ostatecznie prokurator.

 

red.

Podziękowanie

Za pomoc w zbiórce zabawek, gir, puzzli, kredek i układanek dla najmłodszych pacjentów Szpitala Powiatowego Gajda-Med w Pułtusku podczas festynu podsumowującego projekt czytelniczy POWIAT PUŁTUSKI CZYTA MAŁEMU MISIOWI.

To dla nas niezwykle ważne, by nasi najmłodsi pacjenci podczas pobytu w szpitalu nie przestawali być dziećmi, a ich dzieciństwo mimo choroby było wypełnione radością i zabawą. Dobra książka czy zabawka mogą odwrócić uwagę od choroby, bólu czy samotnych nocy w szpitalnym łóżku.

Dzięki Państwa pomocy przybyło wiele zabawek w naszym oddziale dziecięcym. Mamy nadzieję, przyniesie to wiele radości naszym pacjentom.

Zdrowa dieta dziecka

„Za mamusię, za tatusia, za babcię…” – osoby starsze dobrze pamiętają tę metodę karmienia tak zwanych „Tadków-niejadków”. Grymaszące nad jedzeniem dzieci spędzały nieraz godzinę, bo rodzice uważali, że dziecko jedzące zbyt małą ilość pokarmu będzie głodne. Nic bardziej mylnego.
Czytaj więcej na http://mamy-mamom.pl/zdrowa-dieta-dziecka/

Czytaj dalej

Cafe&Bistro PAUSA

Chcieliśmy poinformować o zmianie właściciela Bufetu, całkowitej zmianie menu oraz wystroju lokalu. Zapraszamy na nowe przepyszne menu.

Czytaj dalej