Aktualności

Msza Święta w intencji Służby Zdrowia

18 października obchodzić będziemy Dzień Służby Zdrowia, któremu patronuje św. Łukasz.

Z tej okazji, wzorem lat ubiegłych, Zarząd i Dyrekcja Grupy Gajda-Med mają zaszczyt zaprosić na uroczystą Mszę Świętą w intencji Służby Zdrowia, która odprawiona zostanie w dniu 21 października 2018 roku o godzinie 12:00 w Bazylice Kolegiackiej Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Pułtusku.

Czytaj dalej

Samorządowe Wybory 2018 rozstrzygnięte. Pułtusk ma burmistrza – KRÓLA. (Prosto z Ratusza!)

Jak ogłosiła szefowa Państwowej Komisji Wyborczej  w Pułtusku D. Siubda tegoroczne wybory samorządowe na stanowisko burmistrza i radnych miasta Pułtusk zostały w dniu dzisiejszym rozstrzygnięte przez aklamację. Niekwestionowanym nowym (starym) burmistrzem został Ireneusz Purgacz. Zaleca się też odejście od nazwy – burmistrz i stosowanie bardziej adekwatnej i stosownej do sytuacji w Pułtusku nazwy – KRÓL.

Czytaj dalej

Co jeść na zawodach biegowych?

W Polsce wciąż relatywnie mało osób zajmuje się bieganiem. O ile miejskie imprezy organizowane co jakiś czas dla biegaczy cieszą się stosunkowo dużą popularnością o tyle trudno o profesjonalistów, którzy mogliby pomóc amatorom w odpowiednim przygotowaniu się do takich zawodów.

Czytaj dalej

Befinger skazany skutecznie!

Rozpada się V Kolumna Króla taktyki Ireneusza Purgacza.

Jak potwierdzają prawnicy PiS, tak Hanna Zdanowska z PO w Łodzi, jak i Ryszard Befinger z KW Andrzeja Dąbrowskiego „PUŁTUSK NASZE MIASTO” nie będą klasyfikowani w bieżących wyborach samorządowych jako osoby skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne.

Czytaj dalej

Komisarz Dorota Subda zwróci Szpitalowi Powiatowemu Gajda-Med w Pułtusku ponad 300 tys. zł niesłusznie pobranych podatków.

Można powiedzieć, że pacjenci, personel i cały szpital wygrali sprawę którą Pułtusk żył przez ostatnie kilka tygodni. Przypomnimy że Dyrekcja Szpitala zarzucała pełniącej o obowiązki Burmistrza – komisarz Dorocie Subdzie niesłuszne naliczanie podatków. Wyrok Samorządowego Kolegium Odwoławczego potwierdził ten fakt i uchylił decyzję podatkową p. Komisarz.

Czytaj dalej

Finansowa historia Befingera

W lokalnej polityce ten bezpartyjny populista ulokował się na dobre. Internauci, na blogu (radny.co.pl) piszą o nim krótko: Czy lewo, czy prawo, Rychu zawsze na górze! I faktycznie tak się dzieje już od prawie 30 lat.

Czytaj dalej

Ryszard B., znany pułtuski ,,polityk” skazany prawomocnie za wyłudzenia z PZU !

Dzięki zdolnościom adwokackim znanego pułtuskiego mecenasa Ireneusza P. (zwanego Królem Pułtuska) do skazania prawomocnym wyrokiem Ryszarda B. doszło dopiero po długim przewlekanym procesie. Obaj Panowie są radnymi miejskimi a p. Ryszard B. był potrzebny do rozgrywania gier politycznych ,,Królowi” tych gier jak nazywany jest broniący  go mecenas. Pytanie czy w zawiązku ze skazaniem prawomocnym wyrokiem za przestępstwo pospolite, w tym przypadku wyłudzanie pieniędzy z PZU, Ryszard B. nie powinien stracić mandatu radnego w trybie natychmiastowym?. W osłupienie może wprowadzić fakt , że obaj Panowie są ,,jedynkami” na listach swoich komitetów wyborczych do rady miasta w nadchodzących wyborach. Czyżby szykował się nowy układ na lokalnym rynku politycznym?

KK

Purgaczowe „i dla polityki, i dla kasy”

Kilkanaście tygodni temu Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział publicznie: do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Dodał, że osoby funkcjonujące w spółkach, nie będą łączyć dwóch funkcji. – Te osoby są przez nas szanowane, jeśli należycie pełnią swoje funkcje, ale nie będą oni kandydatami na żadnym szczeblu samorządu – oznajmił. Po kilku dniach władze rządzącej partii oczywiście złagodziły ten pomysł i ustanowiły limit zarobków „na państwowym”. Jeśli pracownik spółki Skarbu Państwa będzie chciał kandydować w wyborach samorządowych, jego miesięczne wynagrodzenie nie będzie mogło przekraczać 15 tys. zł brutto. I dodano, że zakaz kandydowania nie będzie  obejmować członków rad nadzorczych spółek.

Czytaj dalej

Purgacz (KRÓL) wydaje decyzje – Subda i Kiesiel poniosą tego konsekwencje!

Od wielu lat Pułtuskiem rządzi p. mec. Ireneusz Purgacz (z przerwą w okresie kiedy burmistrzem był Krzysztof Nuszkiewicz). Marionetkowi burmistrzowie, z aktualną p. Dorotą Subdą, wykonują wiernie polecenia wszechwładnego mecenasa – KRÓLA naszego. Gdyby p. Michał Kisiel został burmistrzem to tak naprawdę został by nim p. mec. Purgacz (drogi wyborco to ważny fakt do przemyślenia w momencie głosowania).

Czytaj dalej

Wojciech Gregorczyk naszym kandydatem na Burmistrza Pułtuska – oficjalne stanowisko pracowników i pacjentów Grupy Gajda-Med

Po cyklu spotkań i/lub rozmów z kandydatami na Burmistrza, spośród 5 kandydatów zdecydowaliśmy się poprzeć kandydaturę p. Wojciecha Gregorczyka.

Pan Wojciech Gregorczyk w rozmowie z nami bardzo poważnie potraktował zarówno pacjentów jaki pracowników służby zdrowia przedstawiając szeroką formę współpracy w sytuacji gdyby został burmistrzem miasta Pułtusk.

Czytaj dalej