Blog

Czy p. Dorota Subda pełniąca obowiązki burmistrza Pułtuska zabrała pieniądze pacjentom Pułtuska na kampanie Michała Kisiela?

Będzie doniesienie do Prokuratury w sprawie podejrzenia wyłudzenia pieniędzy od Szpitala Powiatowego Gajda-Med przez p. komisarz Dorotę Subdę?

 

To niewiarygodne, ale po wielu latach wspierania Powiatowego Szpitala przez Urząd Miasta po zmianie na stanowisku burmistrza zmieniło się też nastawienie do Szpitala, a poprzez to zmieniło się też do pacjentów powiatu pułtuskiego.

W 2016 roku Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz umorzył podatek od gruntów Szpitalowi Powiatowemu. Burmistrz Wojciech Dębski podobno zwracał pobrane pieniądze na zakup sprzętu medycznego i / lub inwestycje szpitalne. Żaden burmistrz w okolicznych szpitalach nie obciąża szpitala takimi podatkami. Każdy wie, jak trudna jest sytuacja polskich szpitali. Komisarz z Ostrowi Mazowieckiej, p. Dorota Subda – nie tylko nie umorzyła podatku ale naliczyła większy, doliczając  Szpitalowi nieużywane i niewykończone powierzchnie tak jakby funkcjonowały od lat. Nie zrobił tego żaden z poprzednich burmistrzów chociaż stan prawny nie uległ zasadniczym zmianom. W  ubiegłym roku Szpital Powiatowy przeprowadził operat przez niezależnego biegłego rzeczoznawcę, z którego wynikało, że płacono około 50 tyś. za duże podatki w stosunku do należnych. Operat uwzględnił m.in. zużycie infrastruktury i poprzez to zmianę jej wartości. Widocznie nie spodobało się to p. Komisarz bo zrobiła to po swojemu.

Zamiast odjąć 50 tyś. dodała jeszcze 20 tys. zł. W sumie wyszło ponad 287 tys. zł podatku zamiast 217 tys. wyliczonych przez biegłego rzeczoznawcę. W ten sposób p. Komisarz zabrała pacjentom Pułtuska tysiące wizyt specjalistycznych, setki badań tomografii komputerowych czy dziesiątki operacji chirurgicznych.

Nieoficjalnie mówi się o konieczności umorzenia podatku Domowi Polonii, co miałoby kandydata Samorządowego Porozumienia Ziemi Pułtuskiej przedstawić w świetle dobrego gospodarza.

Tak oto zaczęła się  kampania  wyborcza na Burmistrza Miasta Pułtusk. Mamy chyba jej pierwsze efekty w postaci wprowadzania zagrożenia zdrowotnego celem poprawy wizerunku byłego kelnera Domu Polonii, przyszłego ,,wodza” Pułtuska.

Zarząd i dyrekcja  szpitala rozpatrują złożenie doniesienia do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa na szkodę Szpitala (czytaj: pacjentów). W takiej sytuacji czy p. Dorota Subda będzie oskarżona o próbę wyłudzenia pieniędzy do Szpitala Powiatowego zadecyduje ostatecznie prokurator.

 

red.

25/06/2018 aktualności
7 Komentarzy
  1. Co za syf! Odbierać pacjentom dostęp do lekarzy w imię jakiś układów politycznych! czy tak będzie zawsze?

  2. Jeżeli jest to prawda, to jest to świństwo pierwszej wody. Pan Kisiel jest bardzo pobożnym człowiekiem, a to na co się godzi jest nieetyczne i bardzo obciąży jego sumienie. No chyba, że PiS-wi i Pan Bóg pomaga?

  3. Nikt nie dba już o dobro pacjenta, a pani burmistrz naszym kosztem rozgrywa sowje polityczne gierki! wstyd i hańba!

  4. ten wpis to po prostu marketingowe 10/10

  5. Uważam,że służba zdrowia powinna być traktowana priorytetowo , wspomagana przez samorząd .Ataki na Firmę Gajda-Med i jej właściciela są spowodowane osobistymi uprzedzeniami, ( nienawiścią ), niektórych radnych naszego miasta, z Samorządowego Porozumienia Ziemi Pułtuskiej i innych z nimi powiązanych. Dziwi nas fakt,że Firma i Szpital Gajda- Med, która świadczy usługi dla społeczeństwa, nie korzysta z ulg a przyznaje się ulgi dla instytucji hotelarsko-gastronomicznej. !!!

  6. Super artykol.Dyrektorze trzymam kciuki.

  7. Cała prawda o burmistrz Subdzie wspieranej przez Samorządowe Porozumienie!

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.