Blog

Gajda wykładowcą i prezenterem

W Krakowie, w miniony weekend, odbyła się X Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2017 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. W gronie specjalistów, w roli wykładowcy i prezentera wystąpił nasz dr n. med. Robert Gajda.

Dla kilkuset lekarzy wygłosił wykład pod tytułem:  Jak ograniczyć ryzyko zdrowotne związane z udziałem amatorów w biegach maratońskich? Doświadczenia Poradni Medycyny Sportowej oraz Centrum Kardiologii Sportowej przy CM Gajda-Med w Pułtusku. Wcześniej zaprezentował prace wieloośrodkową (autorzy: Gajda R., Rybka S., Rębowska E., Śmigielski W., Kwaśniewska M., Drygas W.) w formie plakatu (na zdjęciu) pod tytułem: Ocena czynności serca u sportowców-amatorów poddanych  wielokrotnie powtarzanemu wysiłkowi wytrzymałościowemu  podczas maratońskiej sztafety pływackiej o długości 500 km (Analysis of heart function in non-elite swimmers during repeated endurance exercise : swimming marathon relay on 500 km distance.)
– Jest to wymierne działanie, które powoduje że Pułtusk znany jest nie tylko z Akademii Humanistycznej – jeśli myślimy i mówimy o edukacji i osiągnięciach naukowych – ale również z badań naukowych przeprowadzanych w naszych lokalnych przychodniach medycznych – twierdzi dr Gajda.

 

 

 

 

20/11/2017 aktualności

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.