Blog

Kandydat na burmistrza Pułtuska Michał K. uwikłany w malwersacje finansowe Burmistrz Pułtuska?

Ruszyły przesłuchania w sprawie wyłudzania podatku od nieruchomości przez Dorotę Subdę- pełniącą obowiązki Burmistrza Miasta Pułtusk.

W dniu 27 czerwca Szpital Powiatowy Gajda–Med złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa następującej treści:

Na podstawie art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa przez Dorotę Subdę – Burmistrza Miasta Pułtusk,

polegającego na tym, że:

działając umyślnie przekroczyła ona swoje uprawnienia funkcjonariusza publicznego, działając  przy tym na szkodę interesu publicznego poprzez wydanie zupełnie bezpodstawnych decyzji w sprawie określenia wysokości zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od nieruchomości na 2017 rok z dnia 30.05.2018r, znak: FN-POL.3120.3.26.2018 oraz decyzji w sprawie określenia wysokości zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od nieruchomości na 2018 rok z dnia 30.05.2018r., znak FN-POL.3120.3.27.2018, dotyczących Szpitala Powiatowego w Pułtusku sp. z o.o.

  1. o czyn z art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego

W dniu dzisiejszym policja z poza Pułtuska spędziła wiele godzin na przesłuchaniach świadków. Przesłuchania odbywały się na terenie Szpitala Powiatowego. Policja i Prokuratura z Pułtuska wyłączyły się ze śledztwa celem uniknięcia posądzeń o brak obiektywności. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się funkcjonariusze zostali poinformowani o podejrzeniu przekazania środków zabranych Szpitalowi Powiatowemu przez Burmistrza na umorzenie długów Domu Polonii, którym zarządza kandydat na burmistrza Michał K. Pikanterii dodaje fakt, że Dorota Subda korzysta z usług hotelowych Domu Polonii  – nie wiadomo czy w ramach wdzięczności za tą pomoc a jeśli nie, to kto i ile za to płaci?

Podsumowując: jeśli podejrzenia, że burmistrz Dorota Subda uzyskuje środki finansowe kosztem pacjentów i pracowników służby zdrowia celem przekazania ich na kampanię wyborczą kandydata na burmistrza – Michała K. okazały by się słuszne, była by to sprawa skandaliczna. Sam fakt odmowy umorzenia podatków Szpitalowi i dodatkowo nieetyczna i bezprawna próba ich zwiększenia jest nie do zaakceptowania w pułtuskim środowisku pacjentów, pracowników służby zdrowia i mieszkańców.

Oby sprawa wyjaśniła się przed wyborami bo niektórzy wyborcy mogą żałować zmarnowanych głosów.

KK

29/08/2018 aktualności

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.