Blog

Konferencja „Profilaktyka uzależnień od alkoholu i narkotyków”

W dniu 30 października 2018r. dr Robert Gajda został zaproszony, aby przedstawić wykład dotyczący Zdrowego Stylu Życia w ramach konferencji „Profilaktyka uzależnień od alkoholu i narkotyków” w Akademii Humanistycznej zorganizowanej przez Zarząd Powiatu w Pułtusku, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku.

Uczestnicy konferencji – młodzież szkół ponadgimnazjalnych i pułtuscy seniorzy zostali zapoznani: z policyjnymi danymi statystycznymi dot. problematyki uzależnień, ze sposobami i objawami rozpoznawania oraz ryzykiem uzależnień. Zaprezentowano również informacje z zakresu profilaktyki uzależnień, które dotyczyły zdrowego stylu życia oraz możliwości korzystania z pułtuskiej bazy sportowo-rekreacyjnej.

W trakcie prelekcji doktora dowiedzieliśmy się między innymi, że zdrowy styl życia to sposób życia, który ma na celu zapewnić optymalne zdrowie oraz minimalizować ryzyko zachorowania na choroby określane mianem społecznych.

Żeby żyć dłużej  i czerpać z życia jak najwięcej wystarczy codziennie trenować około 1 godzinę, a także czytać, uczyć się, rozwijać duchowo i społecznie. Ważna jest także pielęgnacja MIŁOŚCI, bez niej życie traci sens.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony młodszej jak i starszej publiczności.

07/11/2018 aktualności
5 Komentarzy
  1. Oby częściej taki ważnych dla naszego miasta akcji.

  2. I tak być powinno, dobrą i mądrą wiedzę szerzyć należy….

  3. Nasz mądry doktor. Zawsze się dobrze i z uwagą słucha.

  4. Można było się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy.

  5. Brawo, super wykład, byłem widziałem.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.