Blog

KONTRAKTY SZPITALA POWIATOWEGO GAJDA-MED z NFZ

W 2014 roku Szpital w Pułtusku zbankrutował i zgłoszono wniosek upadłościowy. Sytuacja była dramatyczna – straty finansowe rzędu 400 tys miesięcznie, pracownicy nie otrzymywali wynagrodzeń, dostawcy nie otrzymywali płatności za faktury. W 2015 roku Szpital przejmuje doktor Gajda, dając promesę pokaźnych inwestycji i ręcząc własnym majątkiem.

Skuteczna polityka zarządcza realizowana przez dr. n. med. Roberta Gajdę spowodowała, że Szpital stał się dziś jednym z najbardziej stabilnych i bezpiecznych w regionie. Rokrocznie zwiększa kontrakty z NFZ, choć nadal brakuje pieniędzy na rozwój, nowe inwestycje, dodatkowy personel. Wspomniane kwestie można by rozwiązać dzięki pozyskaniu dodatkowych 10 milionów z kontraktów z NFZ.

W trakcie wspomnianego, ponad 2 letniego okresu osiągnęliśmy bardzo wiele.

W 2015 roku:

 • wygraliśmy konkurs na umowę „Leczenie Szpitalne w zakresie Geriatria Hospitalizacja” ( czyli oddział geriatryczny). Na oddziale realizowane są działania diagnostyczno-terapeutyczne wraz z całościową oceną geriatryczną hospitalizowanego pacjenta. Jest ona  niezbędna dla prawidłowego postępowania terapeutycznego u osób w podeszłym wieku. Lekarze na oddziale leczą seniorów, a także oceniają ich stan zdrowia, sprawność fizyczną i umysłową. Link do oddziału http://www.gajdamed.pl/oddzialy/#1479809737415-e96af143-9aa0

W 2017 roku:

 • wygraliśmy konkurs na umowę „Świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w zakresie Świadczenia w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym” (w praktyce konkurs na nową jednostkę organizacyjną w Szpitalu – Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, tak zwany w skrócie ZOL). Oferta skierowana jest do osób przewlekle chorych, o upośledzonej sprawności, wymagających całodobowej opieki. W zakładzie pacjenci otrzymują całodobowe świadczenia zdrowotne obejmujące pielęgnację, leczenie i rehabilitację. Pacjentami opiekuje się wysoko wyspecjalizowana kadra: lekarze, pielęgniarki, opiekunowie, rehabilitanci, logopedzi, psychiatrzy, psycholodzy i terapeuci. Pacjenci przebywają w dobrze wyposażonych pokojach z węzłem sanitarnym. Link do oddziału http://www.gajdamed.pl/zol/
 • wygraliśmy konkurs na umowę „Świadczenia Pielęgnacyjne i Opiekuńcze w zakresie Świadczenia w Pielęgniarskiej Opiece Długoterminowej Domowej”. Umowa ta obowiązywała w „starym” Szpitalu, ale bez przystąpienia do konkursu nie byłaby kontynuowana. Dzięki tej umowie możemy realizować podstawowe świadczenia pielęgniarskie dla pacjentów nie wymagających hospitalizacji w oddziale szpitalnym.( Kontrakt ten stanowi 150% wartości poprzedniego kontraktu).
 • wygraliśmy konkurs na umowę „Rehabilitacja  Lecznicza w zakresie Lekarska Ambulatoryjna Opieka Rehabilitacyjna. Umowa ta obowiązywała w „starym” Szpitalu, ale bez przystąpienia do konkursu nie została by przedłużona. Dzięki tej umowie jesteśmy w stanie świadczyć usługi z zakresu lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej realizowanej przez poradę lekarską rehabilitacyjną. (Kontrakt ten stanowi 400% wartości poprzedniego kontraktu).
 • wygraliśmy konkurs na umowę „Rehabilitacja Lecznicza w zakresie Fizjoterapia Ambulatoryjna”. Umowa ta obowiązywała w „starym” Szpitalu, ale bez przystąpienia do konkursu nie została by przedłużona. Dzięki tej umowie jesteśmy w stanie świadczyć usługi z zakresu: fizjoterapii ambulatoryjnej realizowanej przez wizytę fizjoterapeutyczną oraz zabieg fizjoterapeutyczny. (Kontrakt ten stanowi 250% wartości poprzedniego kontraktu).

W 2018 roku:

 • wygraliśmy konkurs na umowę „Rehabilitacja Lecznicza w zakresie Rehabilitacja Kardiologiczna w Ośrodku Dziennym. Dzięki tej umowie od 1 kwietnia 2018 roku w przychodni Gajda-Med przy ulicy 3 Maja w Pułtusku będzie mieścił się Zakład Rehabilitacji Kardiologicznej Dziennej.  W ramach świadczeń oferować będziemy rehabilitację kardiologiczną pacjentom, których stan zdrowia nie pozwala na  rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a nie wymaga całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego. Pobyt w Zakładzie jest kontynuacją leczenia szpitalnego z powodu chorób układu krążenia i ma na celu ułatwienie choremu powrotu do optymalnej sprawności psychofizycznej i społeczno-zawodowej.

W trakcie postępowania są następujące konkursy:

 • konkurs na umowę w rodzaju „Rehabilitacja Lecznicza w zakresie Rehabilitacja Kardiologiczna w Warunkach Stacjonarnych”.
 • Konkurs na umowę w rodzaju „Rehabilitacja Lecznicza w zakresie Rehabilitacja Ogólnoustrojowa w Ośrodku Dziennym”
09/03/2018 aktualności
5 Komentarzy
 1. Mieszkanka Makowa Maz. 09/03/2018 at 18:35 Odpowiedz

  Dal porównania dodam ze w Makowie nie przybyło nic !!. A wygląd szpitala makowskiego zaczyna powoli straszyć.. Wąskie korytarze, stara stolarka, stare meble i sprzety.
  UWAGA: zazdrość będzie dawała się we znaki konkurencji z Pułtuska. Tak trzymajcie…Ja i moja rodzina leczymy się w Pułtusku od lat chociaż mieszkamy w Makowi Maz.
  Gratulujemy i troszkę zazdrościmy…
  Makowiacy

 2. Można? Można. Szpital który splajtował teraz rozwija się w dobrym tempie. Rządzić trzeba umieć.

 3. Za dwa lata będzie to największy Szpital w powiecie, nowe oddziały, więcej personelu, nowy sprzęt, może i badania kliniczne. Zobaczymy co innowacyjnego wymyśli dra Gajda:)

 4. To jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się Szpitali jakie znam. Gratuluję załodze, lekarzom, i kadrze zarządzającej.

 5. Super. Tak trzymać. Małymi kroczkami do przodu a szpital wyjdzie na pewno na prostą.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.