Blog

Lądowisko przy Szpitalu Powiatowym Gajda-Med oficjalnie zarejestrowane w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego

Dziś jest dzień wieńczący kilkanaście miesięcy pracy wielu pracowników Szpitala Gajda-Med. Urząd Lotnictwa Cywilnego oficjalnie wpisał lądowisko przy naszym szpitalu w rejestr swojej ewidencji. Oznacza to, że jest ono przystosowane do startów i lądowań śmigłowców o łącznej masie startowej do 5700 kg.

Głównym celem działań Szpitala jest dbanie o dobro pacjenta, komfort i ich profesjonalną obsługę. I taki cel przyświecał nam przy tworzeniu projektu lądowiska dla helikopterów w 2017 roku. Było ono potrzebne dla pacjentów, aby poprawić dostęp do szpitala w krytycznych sytuacjach, kiedy liczy się czas. Nie jest ono wymogiem dla szpitali bez SOR-u, ale bez wątpienia znacznie podnosi  bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług.

Pomimo kilku przeszkód, które pojawiły się w trakcie załatwiania spraw formalnych, cały czas szliśmy do przodu w naszych staraniach wierząc, że uda nam się przezwyciężyć wszystkie problemy.

Niestety to nie koniec walki o lądowisko. Fakt uznania lądowiska przez Urząd Lotnictwa Cywilnego nie oznacza ze mogą tu lądować helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). LPR to swoiste ,,państwo w państwie” Czeka nas jeszcze długa batalia o to żeby lądowały tu właśnie te helikoptery. Na razie jest dużo niechęci ze strony LPR i nie wykluczone ze sprawa będzie musiała być rozwiązana politycznie z decyzjami personalnymi. Trudno zrozumieć bowiem piętrzące się problemy jakie namnaża LPR żeby tylko nie lądować przy pułtuskim Szpitalu. Mamy nadzieje jednak na szybkie ostateczne rozwiązanie problemu

Wiara nie czyni cudów, lecz działania sprawnego zespołu tak!

Decyzja ULC

27/04/2018 aktualności
3 Komantarze
  1. Można? Można…Trudności formalne nie stanowią przeszkody jak się chce i się robi to się uzyskuje to co się chce.

  2. Swoją droga z tym LPR-em jest cos nie tak ..Może warto by było zaangażować p. ministra Kowalczyka w tą sprawę . Być może wystarczył by jeden telefon.
    To jakaś paranoja…Lądują 9 LPR) w każdych warunkach przy wypadkach a tutaj im ciągle coś nie pasuje. Może ktoś czeka na prezent….? A może jednak trzeba tam zrobić porządek i skończyć mnożenie problemów nie wiadomo ( a może wiadomo ?) w jakim celu..

  3. Rewelacja. Widać co to znaczy upór i konsekwencja w dążeniu do celu.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.