Blog

Międzynarodowe Spotkanie Badawcze dotyczące układu sercowo-naczyniowego (International Cardiovascular Research Meeting (ICVRM)) w Bydgoszczy zakończone

W Bydgoszczy w Opera Nova,  w dniach 9-11 maja 2019 r. odbyła się międzynarodowa konferencja kardiologiczna z udziałem wykładowców z całej Polski i z zagranicy. W roli jednego z prezenterów wystąpił  dr. n. med. Robert Gajda. Obowiązującym językiem wykładów był język angielski.

Temat zaprezentowany przez dyrektora Pułtuskiego Szpitala, w tym przypadku przede wszystkim badacza z Centrum Kardiologii Sportowej przy Centrum Medycznym Gajda-Med to: ,,Profil zdrowotny mistrza biegu ultramaratońskiego. Zmiany w biochemicznych, hematologicznych i kardiologicznych parametrach po 24 godzinnym biegu w Mistrzostwach Polski” tytuł oryginalny: Health profile of champion ultramarathon runner. Changes in biochemical, hematological and cardiac parameters following 24 H run at Polish Championship).

Prezentacja jest częścią powstającego w Centrum Kardiologii Sportowej artykułu dotyczącego biegów ultramaratońskich i ich wpływu na organizmy zawodników. Badanie przeprowadzone przez doktora Roberta Gajdę jest nietypowe i ma szanse znaleźć się w najpoważniejszych pismach naukowych w dziedzinie kardiologii i medycyny sportowej. Zakończenie prac nad tym doniesieniem naukowym planowane jest na koniec czerwca br.

Jak mówi sam autor: …,,napisanie to jedno, a opublikowanie to już inna para kaloszy. Pisma renomowane przyjmują do publikacji jedynie ok 10% wysyłanych artykułów. Myślę jednak, że w związku z tym, że artykuł zwiera unikatowe badania ( m.in. badanie spektroskopowe serca z użyciem fosforu P31) ma szanse znaleźć się  w wydawnictwach  z najwyższej półki. Artykuł powstaje we współpracy z wybitnymi polskimi naukowcami m. in. z zaprzyjaźnionego Instytutu Kardiologii w Warszawie.  Proszę trzymać kciuki, jesteśmy na końcówce.”

No to trzymamy.

Magdalena Gałczyńska

Tematy wykładów i wykładowcy w załączniku – otwórz.otwórz.

13/05/2019 aktualności
5 Komentarzy
  1. Czekamy na kolejne relacje na następnych miejsce, oby częściej i więcej.

  2. Żałuję, że nie mogłam na być na żywo i wysłuchać wykładu.

  3. Nie zwalnia tempa i w bieganiu i w rozwoju Grupy Gajda-Med i w swojej karierze.

  4. Konferencja goni konferencję. Ale światowej klasy naukowców brakuje tak więc warto sięgać po nasze Pułtuskie perełki.

  5. Nie mogę się nadziwić jak jedna osoba może robić tyle rzeczy na raz. Szpital, przychodnie, sport, praca naukowa.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.