Blog

Nowa inwestycja szpitala

Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. rozpoczął kosztowną inwestycję przy lądowisku od strony ulicy Granicznej. Trwa usuwanie przez zakład energetyczny linii SN (średniego napięcia) będącej w kolizji z płaszczyzną podejścia do lądowania/startu, w celu eksploatacji lądowiska przez śmigłowce EC 135 (Lotniczego Pogotowia Ratunkowego).

Grupa Gajda – Med chcąc zapewnić jeszcze wyższe bezpieczeństwo pacjentom, w szczególności przywożonych do naszego szpitala z rożnych miejscowości przez karetki ratownictwa medycznego (mimo wiedzy o braku w szpitalu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego), w stanach zagrażających życiu i wymagającym szybkiego przetransportowania lotniczego śmigłowcami LPR np. do specjalistycznego szpitala klinicznego posiadającego lądowiska spełniające kryteria LPR.

Blisko trzysta metrowy odcinek linii SN został zakopany wzdłuż ogrodzenia, postawione zostaną dwa nowe słupy. Błędy zostały popełnione na etapie powstawania szpitala, jak wiadomo wówczas nie istniała firma Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. Tak więc kto inny zawinił, a kto inny poniesie koszta.
Inwestycja jest wykonywana przez zakład energetyczny i będzie kosztowała szpital dodatkowe kilkaset tysięcy złotych. Wartość całej inwestycji w lądowisko jest wyceniona na około 1 mln zł.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med 

18/09/2019 aktualności, Szpital

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.