Blog

OSOBY STARSZE ORAZ TE, KTÓRYCH DOTYKA PROBLEM NADWAGI LUB OTYŁOŚCI ZNAJDĄ POMOC W SZPITALU POWIATOWYM GAJDA-MED W PUŁTUSKU

Z przyjemnością informujemy, iż Szpital Powiatowy Gajda-Med wygrał kolejne konkursy w NFZ.

Są to:

  • leczenie szpitalne – geriatria hospitalizacja. Dzięki temu będziemy mogli przedłużyć umowę na posiadany przez nas oddział geriatryczny i kontynuować realizację działań diagnostyczno-terapeutycznych osób w podeszłym wieku.
  • ambulatoryjna opieka specjalistyczna – świadczenia w zakresie geriatrii. To oznacza, że będziemy mogli uruchomić poradnię geriatryczną i będzie świadczyć usługi z zakresu kompleksowej oceny geriatrycznej. W Pułtusku osób starszych nie brakuje więc kompleksowe podejście do pacjentów w podeszłym wieku liczy się szczególnie.

Pamiętajmy, że geriatra może leczyć całe spektrum chorób dotykających osoby starsze: zaczynając od tych najczęściej występujących, związanych z układem ruchu czy układem krążenia (nadciśnienie, cukrzyca, bóle kręgosłupa, stawów, osteoporoza), poprzez choroby układu nerwowego i psychiczne takie jak demencja, otępienia, depresja, aż po niedożywienie czy problemy z nietrzymaniem moczu. To właśnie w Powiatowym Szpitalu Gajda-Med zajmiemy się kompleksowo chorobami starszych osób. Największą zaletą leczenia geriatrycznego jest holistyczne podejście do pacjenta. Geriatra zajmuje się chorym całościowo, a nie jego poszczególnymi dolegliwościami. Jest w stanie rozpoznać pierwotną dolegliwość i zaplanować leczenie tak, aby walka z jedną chorobą nie nasilała drugiej. Dzięki takiemu podejściu do pacjenta, znajomości wszystkich jego chorób i dolegliwości, zmniejsza prawdopodobieństwo przyjmowania przez pacjenta zbyt dużej ilości leków, których działanie się znosi lub potęguje działania uboczne.

  • ambulatoryjna opieka specjalistyczna – świadczenia w zakresie chorób metabolicznych. Długa jest lista rozwijających się na tym tle chorób, które nazywa się metabolicznymi. Są wśród nich schorzenia znane i często występujące, jak na przykład: osteoporoza, dna moczanowa, cukrzyca, hiperlipidemia, powodująca wzrost ryzyka miażdżycy naczyń i choroby niedokrwiennej serca. Są też choroby spotykane rzadziej, o nazwach niewiele mówiących laikowi, jak choćby mukopolisacharydoza, fenyloketynuria, galaktozemia, porifiria albo choroby Gauchera, Niemanna-Picka, Pompego, czy Wilsona. Niektóre z nich oznaczają jedynie dietetyczne ograniczenia, inne – przekreślają szanse na pełną sprawność psychofizyczną lub nieuchronnie prowadzą do śmierci.

Teraz Szpital Powiatowy Gajda-Med w Pułtusku otworzy poradnię chorób metabolicznych i będzie pomagać naszym pacjentom z walką z ich dolegliwościami.

Jak widać nie zwalniamy tempa rozwoju. Rozszerzamy zakresy usług medycznych dla pacjentów z Pułtuska i okolic, a także podnosimy jakość obsługi zatrudniając nową kompetentną kadrę.

14/06/2018 aktualności
5 Komentarzy
  1. W czasach obecnych skandali w Pułtusku ciężko jest robić coś pozytywnego, a tutaj proszę zaskoczenie.

  2. Super, czekamy na kolejne inwestycje tak ważne dla mieszkańców Pułtuska.

  3. Nic dodać, nic ująć, ciągłe parcie na rozwój.

  4. Byłam pacjentką oddziału, korzystałam z usług, tak więc zaangażowanie w dalsze jego funkcjonowanie jest bardzo ważne.

  5. Super, wiedziałam że kadra Szpitala nie będzie ustawała w wysiłkach i rozwoju.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.