Blog

Plagi egipskie nad Szpitalem w Pułtusku

Bez przesady można powiedzieć, że wszystkie plagi egipskie spadły na pułtuski Szpital w ostatnich dniach: zepsuły się bowiem dwie karetki, a koszty naprawy przekraczają wartość samochodów, co skutkuje koniecznością zakupu dwóch nowych samochodów specjalistycznych – przybliżony koszt 600 tys. i przepaliła się lampa w tomografie komputerowym całkowicie uniemożliwiając wykonywanie badań z tego zakresu – najtańszy zamiennik na rynku kosztuje ok. 300 tys. brutto.

Kwota blisko miliona złotych jakiej potrzebujemy, aby przywrócić normalne funkcjonowanie szpitala, jest kompletnie poza zasięgiem naszych możliwości finansowych. O tych problemach zostały poinformowane władze powiatu i miasta. Sprawa w tej chwili nie znalazła dobrego rozwiązania. Obecnie korzystamy z pożyczonych karetek, a tomografie komputerowe wykonujemy odpłatnie w Wyszkowie i w Makowie Maz.” – powiedział dyrektor Robert Gajda.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, którym losy pacjentów i szpitala nie są obojętne o wsparcie. Jesteśmy otwarci na wszelką pomoc i ze swej strony obiecujemy wyróżnienie darczyńców, a także osoby w szczególny sposób zaangażowane w działania pomocowe na rzecz Szpitala poprzez ich uhonorowanie w postaci dyplomów, odznaczeń, certyfikatów oraz naszą dozgonną wdzięczność.

15/05/2019 aktualności

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.