Blog

Prawdziwy FACET nie boi się lekarza, bo zdrowie jest najważniejsze.

Dobre zdrowie pozwala mężczyznom pracować, realizować swoje pasje oraz dbać o najbliższych. Jakiekolwiek objawy choroby lub przemęczenia negatywnie wpływają na wszystkie te możliwości, często całkowicie utrudniając ich realizację. Rozsądnym wyjściem w takiej sytuacji wydaje się skorzystanie z fachowej pomocy. Okazuje się jednak, że znaczna część mężczyzn unika wizyt u lekarzy – uważając je za stratę czasu lub oznakę słabości. Na spotkanie ze specjalistą większość panów decyduje się dopiero w ostateczności, kiedy objawy stają się nie do zniesienia. Prawdziwy facet nie powinien jednak bać się lekarza – a przede wszystkim wstydzić dbania o zdrowie.

SKONTROLUJ STAN SWOJEGO ZDROWIA W PRZYCHODNI WOŁOSKA

Zdrowy tryb życia

Najrzadziej do lekarza chodzą mężczyźni młodzi, prowadzący stosunkowo zdrowy tryb życia. Spełnienie tego wymogu dotyczy przede wszystkim odpowiedniego sposobu odżywiania – rodzaj paliwa dostarczanego organizmowi pozostaje bowiem nie bez wpływu na zdrowie. Na zmianę nawyków żywieniowych zawsze jest dobra pora, a zwrot w kierunku ekologicznych, nieprzetworzonych produktów nie powinien być uznawany za zdradę męskich ideałów. Znaczenie ma również odpowiednia ilość ruchu, zwłaszcza w przypadku osób wykonujących  pracę siedzącą. Regularne ćwiczenia fizyczne skutecznie oddalają konsekwencje wielogodzinnego przebywania w niekorzystnej dla zdrowia pozycji – np. przed komputerem. Chorób cywilizacyjnych jest obecnie tak wiele, że nie wolno ich lekceważyć.

Systematyczna profilaktyka

Każdy facet powinien raz na jakiś czas udać się do lekarza i poprosić o podstawowy zestaw badań, niezbędnych do określenia aktualnej pozycji organizmu na skali zdrowia. W ten sposób wykryć można nie tylko groźne schorzenia, ale nawet drobne nieprawidłowości – które zaniedbywane, mogą przerodzić się w coś znacznie poważniejszego. Wielu mężczyzn zupełnie nieoczekiwanie odkrywa np. podwyższony poziom złego cholesterolu. Szybka reakcja na problem pozwala im jednak podjąć odpowiednie kroki, a tym samym uniknąć przykrych konsekwencji. Do przeprowadzania badań profilaktycznych zachęcają różne kampanie promocyjne. Skorzystanie z takiej sugestii może być zbawienne w skutkach – dzięki temu żadna choroba nie będzie w stanie zaskoczyć mężczyzny w poważniejszym stadium. Na badania nie trzeba nawet udawać się przesadnie często – wystarczy raz na kilka lat.

Umiar i samokontrola

Wielu mężczyzn uznawanych jest za ludzi czynu, których punktem honoru jest spełnienie wszystkich wymaganych od nich obowiązków. Dotyczy to zarówno poszczególnych działań związanych z wykonywaną pracą, jak i różnymi robotami w domu. Bardzo często kończy się to sporymi problemami zdrowotnymi w późniejszych latach życia, a tym samym – kategorycznym zakazem wysiłku fizycznego. Warunki tego typu leżą jednak wbrew samczej naturze, zwłaszcza, jeżeli mężczyzna czuje się stworzony do pracy. Poczucie bezużyteczności sprawia, że zakaz ten notorycznie jest łamany – czego konsekwencje bywają tragiczne. Warto więc regularnie kontrolować stan zdrowia i szanować swoje ciało, aby jak najdłużej wypełniać własną misję oraz trwać u boku bliskich.

 

 

30/10/2018 aktualności

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.