Blog

Spotkanie integracyjne Grupy Gajda-Med

W piątkowe lipcowe popołudnie (6.07.2018 ) około 200 pracowników i przyjaciół Grupy Gajda-Med w spotkało się na nieformalnym spotkaniu w Tawernie Domu Polonii w Pułtusku.  W spotkaniu uczestniczyli też radni z miasta i powiatu,  głównie ,,ludowcy”. Wśród zaproszonych obecna była również p. Beata Jóźwiak – wicestarosta Pułtuski. Starosta Pułtuski Jan Zalewski przebywający od kilku dni na urlopie, przesłał pracownikom najserdeczniejsze pozdrowienia i życzył udanej zabawy.

Dyrektor Grupy, dr n. med. Robert Gajda w trakcie powitania gości podsumował miniony rok podkreślając osiągnięcia całej Grupy Gajda-Med to jest:

  • zdobyte nowe i powiększone stare kontrakty (z około 18 mln w 2015 do 32 mln w 2018)
  • odświeżona kadra medyczna
  • doskonale zorganizowana kadra administracyjna Szpitala potrafiąca wygrać nawet najtrudniejszy konkurs w NFZ
  • przekraczające 4 mln zł inwestycje, które zmieniły wygląd pomieszczeń Szpitala i Przychodni Rejonowej

Doktor zwrócił szczególną uwagę na fakt, iż sukces Grupy Gajda-Med nie mógłby się ziścić bez konkretnych mecenasów. W tym wypadku ,,współojcem” sukcesu jest Pan Minister Kowalczyk.  Pan Minister poinformował gospodarza, że z powodu ważnego spotkania politycznego nie będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu pracowników służby zdrowia w tym roku. Dr Gajda zachęcił do głosowania na Pana Ministra w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Odniósł się też do tegorocznych wyborów samorządowych, także wskazując kandydatów, głównie z PSL i niektórych z SLD, których „przychylność” gwarantuje dalszy rozwój pułtuskiej służby zdrowia. Dużo czasu poświecił zaangażowaniu starosty Jana Zalewskiego wraz z wicestarostą Beatą Józwiak oraz radnych PSL na rzecz rozwoju służby zdrowia w powiecie pułtuskim. Dodał, że według opinii pracowników Szpitala w Pułtusku są oni naturalnymi kandydatami i pewniakami na przyszłego starostę i burmistrza Pułtuska jeśli by tylko zdecydowali się startować w wyborach samorządowych.

W swoim wystąpieniu Doktor odniósł się do nie oddawania w wyborach głosów na ludzi, którzy nie są nam przychylni, ani na tych którzy kładą nam kłody pod nogi. Podkreślił, że w życiu politycznym nie powinni funkcjonować ludzi którym zawiść, mściwość i żądza władzy odbiera rozum, którzy przekraczają wszelkie granice chamstwa w realizacji swoich patologicznych ambicji. Którzy rozgrywają swoje ,,prywatne wojenki” posługując się zhańbionymi przeszłością ludźmi. Taka siła ujawniła się od lutego b.r. w samorządzie miejskim. Doktor widzi jednak nadzieję w nadchodzących wyborach, które naprawią jakąś część ludzkich krzywd, spowodują, że Pułtuski samorząd przybierze ,,ludzką twarz”. Nie możemy pozostawić jednak tego tylko ,,nadziei” a wspierać działaniami tych, którzy nas wspierają. Nie jesteśmy i nie będziemy partią polityczna ale nie pozwolimy się kopać i upokarzać.

Wystąpienie wywołało aplauz i skończyło się spontanicznym odśpiewaniem ,,sto lat…”

Pracownikom Grupy Gajda-Med nie można odmówić jedności i wzajemnego poszanowania. To błąd pogrywać służbą zdrowia i zdrowiem pacjentów. Przekonał się o tym nie jeden Rząd, powinien rozumieć to i samorząd. – szeptali między sobą goście.

Pozostała część wieczoru minęła zebranym osobom przy suto zastawionych stołach, potańcówkach, rozmowach, a także przejażdżkach gondolą.

Do zobaczenia za rok.

07/07/2018 aktualności
5 Komentarzy
  1. Chętnie poczytam coś więcej w tym temacie.

  2. Pięknie się bawią Ci nasi lekarze. Odpoczynek ważna rzecz w tak trudnym zawodzie.

  3. Tak się bawią mądrzy i dobrzy ludzie. Jest czas na pracę ale i na odpoczynek.

  4. Można i zabezpieczyć Szpital i jednocześnie się fajnie bawić. Super.

  5. Fajnie jak szefostwo dba o takie spotkania pracowników. To miły i sympatyczny gest.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.