Blog

Sprawiedliwości stało się zadość

Sprawiedliwości stało się zadość, to nie film wyreżyserowany przez Andre Cayatte’a (Złoty Lew na MFF w Wenecji w 1950 roku), lecz powrót dr nauk medycznych Roberta GAJDY na należne miejsce w panteonie Honorowych Obywateli Pułtuska.
O Robercie Gajdzie można powiedzieć wiele. Jedni będą mówili dobrze, drudzy źle a jeszcze inni w samych superlatywach. Jedno jest pewne, na tym trudnym rynku medycznym w Polsce, mimo małych pieniędzy dr Robertowi Gajdzie udało się stworzyć pacjentom, możliwie jak najlepsze warunki i możliwości leczenia. Trudno sobie też wyobrazić dobre funkcjonowanie służby zdrowia w naszym powiecie, bez Roberta Gajdy i jego zaangażowania, chyba w największą miłość Honorowego Obywatela Pułtuska jaką jest SZPITAL.

Dr Robert Gajda jest absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku, związany z Pułtuskiem od 1990 roku, wówczas rozpoczął pracę na oddziale wewnętrznym Szpitala Rejonowego w Pułtusku. W 1993 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, stając się wówczas najmłodszym doktorem w Polsce. W 1998 roku założył przychodnię lekarską Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne „Gajda – Med”. W 2013 roku powstaje Grupa Gajda – Med, a w 2015 roku rozpoczyna się proces ratowania możliwości korzystania przez mieszkańców naszego powiatu z takiego dobrodziejstwa – jak SZPITAL. Wówczas do Grupy Gajda – Med dołączony został Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. Rok 2015 to kontraktowanie usług od NFZ na poziomie ok. 21 milionów złotych, 2016 – ok. 24 milionów złotych, 2017 – ok. 29 milionów złotych a 2018 w kwocie ok. 31 milionów złotych. W 2015 roku udało się ograniczyć straty z ok. 400 tysięcy miesięcznie do 200 tysięcy złotych miesięcznie. W 2017 roku przychody stanowiły ok. 31,6 miliona złotych. Spółka w 2017 wypracowała zysk w kwocie 53 tysięcy złotych. Zmiana wręcz imponująca, czego nie ukrywali nawet radni PiS w Radzie Powiatu.

Biuro Prasowe Gajda – Med

15/07/2019 aktualności, Ważne

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.