Blog

Sprostowanie do artykułu ze zmanipulowaną nazwą – ,,Henryk Kowalczyk odpowiada Robertowi Gajdzie”.

W mijającym tygodniu w niektórych mediach ukazał  się artykuł pod tytułem, ,,Henryk Kowalczyk odpowiada Robertowi Gajdzie”

Wydaje się jednak, że tytuł to ,,dowolna twórczość” niektórych lokalnych mediów próbujących zachęcić czytelników do przeczytania artykułu, tudzież sprowokować niezdrową dyskusję. Oświadczam zatem, że nie zadawałem pytania Panu Ministrowi Henrykowi Kowalczykowi, a z treści artykułu sygnowanego przez niego wynika, że sam Pan Minister wyjaśnił poprzez wydane oświadczanie pewne kwestie, które są i pewnie jeszcze długa będą przedmiotem dyskusji mieszkańców Pułtuska, a dotyczące umorzenia podatku Domowi Polonii przez p. komisarz Dorotę Subdę, pełniąca obowiązki Burmistrza Miasta Pułtusk.

Pan Minister Henryk Kowalczyk już od 20 lat wspiera mnie w rozwoju ochrony zdrowia na terenie powiatu pułtuskiego. Od 1998 roku otrzymuję od p. Ministra na tym polu ciągłą pomoc. Niezależnie czy PiS był partią rządzącą czy w opozycji, zawsze pomagał mi w uzyskiwaniu kontraktów i wspierał tak jak mógł najlepiej. W czasie tych 20 lat wykonałem do Pana Ministra setki telefonów i odbyłem z nim setki spotkań. Zawsze oddzwonił, kiedy nie mógł odebrać telefonu. Z całą pewnością dzisiejsza  opieka zdrowotna powiatu pułtuskiego, gdyby nie nasze wspólne działania była by znacznie uboższa. Nie ma drugiej osoby, której zawdzięczał bym tyle, ile Panu Ministrowi w działaniach na rzecz opieki zdrowotnej.  Dodam, że nigdy nie zdarzało się przez te lata aby na tym polu działań odmówił mi pomocy.  Z tego też powodu nie zamierzam ani teraz ani w przyszłości komentować wypowiedzi Pana Ministra. Nie zmienia to jednak faktu, że w głębi serca uważam, że nie powinno dojść do umorzenia podatku Wspólnocie Polskiej  przez ,,tymczasowego burmistrza”, a cała sprawa w moim odczuciu wcale nie jest oczywista. W sytuacji równoczesnego odmówienia umorzenia podatku Szpitalowi Powiatowemu, gdzie interes publiczny jest radykalnie inny, umorzenie podatku Domowi Polonii ma wymiar skandalu nawet bez rozpatrywania poprawności i zgodności z prawem, szczególnie miesiąc przed wyborami.

Fakt mojego głębokiego szacunku i wdzięczności do Pana  Ministra Kowalczyka chciały wykorzystać osoby z otoczenia Pana Ministra, podejmując szereg decyzji uderzających w opiekę zdrowotną i pacjentów, a które są nie do zaakceptowania przeze mnie. Takie działania nie mogą być tolerowane i pozostawać bez reakcji. Dość powiedzieć, że to co Pan Minister budował ze mną latami, osoby z jego otoczenia są w stanie zniszczyć w chwilę realizując swoje ,,prywatne wojenki i zemsty, idąc po trupach” do wyborów. Ich działania zmierzają w prostej linii do unicestwienia albo przynajmniej znacznego zubożenia ochrony zdrowia w powiecie pułtuskim. Pozostaje się za tym nam bronić.  Liczę na to, że wyborcy do tego nie dopuszczą. Ufam natomiast, że wyborcy wesprą Pana Ministra  Henryka Kowalczyka w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych o co osobiście będę zabiegał. Pan Minister już po stokroć działając ponad  podziałami udowodnił , że liczy się PUŁTUSK. Nie ma złych partii. Są tylko źli ludzie w niektórych partiach i bardzo zależy im na tym, żebym stracił przychylność Pana Ministra Henryka Kowalczyka w dalszych działaniach na rzecz pułtuskich pacjentów. Głęboko wierzę, że do tego nie dojdzie. Byłaby to olbrzymia starta w działaniach na rzecz opieki zdrowotnej powiatu pułtuskiego.

Dr n. med. Robert Gajda

16/09/2018 aktualności

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.