Blog

Szef Szpitala w Pułtusku dr n. med. Robert Gajda w stanie zagrożenia życia

W czwartek po południu na OIOM-ie w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med. pojawił się dr n. med. Robert Gajda. Niby nic dziwnego jako dyrektor i współwłaściciel spółki ma prawo, żeby nie powiedzieć obowiązek odwiedzać oddziały i kontrolować prace zespołów. Tym razem było jednak inaczej. Szef szpitala wylądował tam w stanie zagrożenia życia po reakcji alergicznej na mleko sojowe.

„Nie żegnałem się z tym światem jeszcze” – zeznaje pacjent – dr Robert Gajda – ale wiedza medyczna wskazywała, że jak nie zostaną wdrożone postępowania medyczne, jedyne słuszne w takiej sytuacji, może być dramat. „W przychodni na Piotra Skargi  poprosiłem Janka Sadowskiego o podanie mi pierwszych dożylnych leków, aby można mnie było przewieźć  na OIOM do naszego Szpitala na Popławach. Cały czas konsultowałem się telefonicznie z Ordynatorem OIOM dr Michałem  Muszyńskim. Na OIOMI-e zajęła się mną pani dr Olga Karoza. Bez wątpienia bez pomocy medycznej nie wyszedłbym z tego cało”.

„Proszę nie pytać dlaczego wybrałem Szpital Pułtuski w sytuacji zagrożenia życia- bo w sytuacji zagrożenia życia leczymy się w najlepszych miejscach.”

„Eksperymenty dietetyczne czasami mogą się skończyć niemiłym zaskoczeniem. Substancją uczulającą był prawdopodobnie dodawany do mlek bezlaktozowych karagen – substancja pochodzenia roślinnego dająca często silne reakcje alergiczne (podobna chemicznie do pseudolateksu). Bywa. Nigdy się tego nie przewidzi”.

„Dziękuję zespołowi OIOM-u (lekarzom i pielęgniarkom) za profesjonalną pomoc” -dodaje dr n. med. Robert Gajda.

 

21/05/2018 aktualności
5 Komentarzy
 1. była pracownica 30/05/2018 at 21:16 Odpowiedz

  Nie dobrze jest chorować, ale dobrze jest mieć dobry szpital pod ręką z profesjonalną obsługą.

 2. To wcale nie jest dziwne. Najlepszy szpital w okolicy dlatego wybiera go coraz więcej osób.

 3. mieszkaniec pułtuska 24/05/2018 at 14:46 Odpowiedz

  Zdrowia życzę. A Szpital wiadomo dlaczego, bo najlepszy i z najlepszą załogą. Zdrówka doktorze…..

 4. Ciekawe ,że nie do Makowa .. Nawiasem mówiąc ostatnio widzę coraz więcej pacjentów z Makowa na naszych oddziałach..
  Brawo dla załogi Szpitala w Pułtusku !!! Widać budzi zaufanie…. W zagrożeniu życia człowiek nie robi eksperymentów. Gdyby dr Gajda nie miał zaufania czmychnąłby pewnie do Warszawki albo jeszcze w inne miejsce
  Kombatant z Pułtuska

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.