Blog

Zmodernizowana Izba Przyjęć wizytówką Pułtuskiego Szpitala Gajda-Med

22 marca 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć wielu znamienitych przedstawicieli Powiatu Pułtuskiego oraz Miasta Pułtusk na uroczystym otwarciu zmodernizowanej Izby Przyjęć, która stała się jedną z wizytówek coraz bardziej nowoczesnego Szpitala Pułtuskiego.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Vice Starosta Beata Jóźwiak, Przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Cienkowski,  Radny Powiatu Tadeusz Nalewajk, Radny Powiatu Witold Saracyn, Radna Powiatu Małgorzata Kozłowska, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Wydra, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Artur Miler, Przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów Anna Frejlich, Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Budownictwa Konrad Kłosiński.

Podczas uroczystości dr n. med. Robert Gajda w krótkim przemówieniu podkreślił strategiczne znaczenie jednostki organizacyjnej jaką jest Izba Przyjęć, która jest sercem szpitala i jednym z ważniejszych miejsc dla każdego pacjenta. W chwili obecnej wyremontowana Izba Przyjęć spełnia wszelkie wymogi lokalowe jak i sprzętowe stawiane takim jednostkom, w przyszłości zaś rozważane jest jej przekształcenie w Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Korzystając z okazji dr Gajda przypomniał zgromadzonym jak wiele udało się dokonać w czasie niespełna 3 lat kiedy to Szpital stojąc na skraju bankructwa w postępowaniu likwidacyjnym w wyniku podpisaniu umowy konsolidacyjnej z Centrum Medycznym Gajda-Med wrócił na mapę miasta, by móc realizować swój podstawowy cel: ratować życie i zdrowie mieszkańców Pułtuska i okolic.

W tym okresie w Szpitalu dokonano szeregu inwestycji i modernizacji: wyremontowano recepcję, oddział dziecięcy, oddział ginekologiczno-położniczy wraz z utworzeniem sal rodzinnych o podwyższonym standardzie, stworzono oddział geriatryczny, zakład opiekuńczo – leczniczy , zmodernizowano oddział podstawowej opieki zdrowotnej, wybudowano lądowisko przyszpitalne. Znaczną część środków zainwestowano także w poprawę struktury technicznej Szpitala: wyremontowano system zabezpieczania energetycznego szpitala wraz z wymianą wszystkich akumulatorów prądotwórczych oraz naprawą agregatów prądotwórczych, jak również wyremontowano piece centralnego ogrzewania w kotłowni szpitala.

Doktor Gajda podkreślił, iż nie jest to koniec inwestycji jakie są planowane na rzecz Szpitala i na rzecz mieszkańców Pułtuska.
Już od 1 kwietnia zacznie funkcjonować Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej , w tym samym terminie w Przychodni Gajda-Med będziemy świadczyć usługi rehabilitacji kardiologicznej dziennej oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej dziennej.  Celem całej załogi Szpitala na lata 2018 – 2020 jest pozyskanie dodatkowych kontraktów  z NFZ, aby nasza placówka była w stanie zaspokoić rosnące potrzeby pacjentów z regionu i nie tylko. W tym celu należy dokonać intensywnych inwestycji w  bloku B Szpitala będącym dziś w stanie surowym.

Zarządzający szpitalem zaznaczył, iż głęboko wierzy w to, iż przy wsparciu władz powiatowych i miejskich uda się wkrótce stworzyć nowoczesną placówkę na miarę szpitali z Ciechanowa czy Ostrołęki.

22/03/2018 aktualności
6 Komentarzy
 1. Można tak pracować by coś robić? Można… Szpital się zmienia z miesiąca na miesiąc. Efekty widać gołym okiem.

 2. Wspaniała robota. Będzie się przyjemniej czekało 🙂 do bufetu też kilka kroków więc można nawet coś przekąsić podczas czekania.
  Coraz bardziej podoba mi się ten Szpital. Oby tak dalej!

 3. Pięknie, szpital wygląda coraz piękniej. Rozkwita na wiosnę ….

 4. zbyszek pułtusk 22/03/2018 at 19:23 Odpowiedz

  Izba Przyjęć wygląda dobrze, czekamy na nowe oddziały.

 5. Nie tak dawno dostaliśmy informację o wynikach konkursów, a tutaj dalsze info o modernizacji. Patrzę i oczom nie wierzę.

 6. Gratulacje,
  szkoda ,że nie było nowej Pani Burmistrz …czy nie została zaproszona? czy to już oficjalne stanowisko Pani Burmistrz w stosunku do Służby Zdrowia w Pułtusku? czyli brak zainteresowania.. ?
  Pacjent z Pułtuska

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.