Aktualności

4 tysiące jogurtów od Andrzeja Grabowskiego

Ponad 4 tysiące jogurtów otrzymaliśmy w DARZE SERCA dla naszych pacjentów od Pana Andrzeja Grabowskiego (GRUPA POLMLEK).
Na Pana Andrzeja Grabowskiego, zawsze możemy liczyć. Zawsze na pierwszej linii POMOCY INNYM.
Dziękujemy
Dyrekcja Szpitala Powiatowego Gajda – Med

Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka przeznaczyły ponad 10 tysięcy na szpital

Firma Drogi i Mosty – Kacice, której właścicielem jest Pan Jan Kaczmarczyk przyszła z pomocą w wale z KORONOWIRUSEM COVID 19.  Dzięki Panu Janowi Kaczmarczykowi zakupiliśmy za ponad 10 tysięcy złotych:  50 kombinezonów ochronnych i 70 maseczek ochronnych

Dziękujemy !!!
Dyrekcja, Personel Medyczny i Pacjenci Szpitala Powiatowego Gajda-Med w Pułtusku

Prosimy o pieniądze na respirator

Drodzy przyjaciele, na dziś mamy zebrane 13 548 zł. Mamy na chwilą obecną w szpitalu 5 sztuk respiratorów, z tego 4 są podłączone do pacjentów teraz. Piąty jest stary i wyłącznie może pracować doraźnie. Jedna sztuka kosztuje około 50-60 tys. zł.
 
Prosimy bardzo o wsparcie: samorządy, radnych, firmy, osoby o otwartym sercu, które oczywiście stać na dokonanie wpłat.
 
Gorąco dziękujemy Pani Juli Szolc za akcję. Dziękujemy za wpłaty: ministrowi Henrykowi Kowalczykowi, byłemu Zastępcy Burmistrza Pułtuska Tomaszowi Sobieckiemu, Klubom Radnych z Pułtuska: Prawa i Sprawiedliwości oraz Pułtuskiego Forum Samorządowego.
Dziękujemy radnym: Mariuszowi Osicy i Ryszardowi Rutkowskiemu.
Dziękujemy wszystkim, tym co wpłacili 10 złotych i tym, co kilkaset.
Musimy się dobrze przygotować na falę kulminacyjną.
 
Poniżej link do strony gdzie można dokonywać wpłat.
 

Mamy tylko 5 respiratorów

Mam nadzieję, że stosowne służby zaczną nam pomagać w tym zakresie lada chwila – oraz niewielkiej ilości respiratorów – Mamy 5 sztuk. 4 są podłączone do pacjentów teraz. Piąty jest stary i wyłącznie może pracować doraźnie. Jedna sztuka kosztuje około 50-60 tys., taka jaką zapotrzebował ordynator OIOM-u.
Od kilku dni diagnostykę ograniczyłem tylko do ostrych przypadków. Wiem, że za chwilę wejdzie oficjalny zakaz z NFZ wykonywania planowych procedur ,,krwawych” czyli operacji. Brak jest bowiem krwi. Szpital zaczyna działać w systemie ,,ostro dyżurowym”, zmodyfikowanym. Będzie leczył tych, którzy bez opieki mogą umrzeć lub ich stan ulec drastycznemu pogorszeniu
– mówi w wywiadzie dr n. med. Robert Gajda (Dyrektor Generalny Szpitala Powiatowego Gajda – Med).
Czytaj więcej w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej

Zrzutka na respirator

Szanowni Państwo
Wiele osób nie potrafi znaleźć adresu zrzutki: ZRZUTKA NA RESPIRATOR
Dziękujemy za zaangażowanie i konsolidację w tych ekstremalnych warunkach.
Kiedy to wszystko się skończy spotkamy się wszyscy razem i będziemy wspólnie świętować…
Dr. n. med. Robert Gajda

Dziękujemy za wsparcie

Drodzy Państwo
Cała Grupa Gajda Med, Zarząd, personel medyczny administracyjny na czele ze mną dziękują wszystkim i każdemu z osobna za każda sumę, za każda cegiełkę, która zbliża nas do celu… Jesteście WIELCY i razem damy radę.. Dziękujemy pomysłodawczyni zrzutki Juli Szolc.
Dziękuję zawsze niezawodnemu MINISTROWI Henrykowi Kowalczykowi – troska o szpital Pana Ministra jest od pierwszego wbicia szpadla pod budowę szpitala, jak widać cięgle trwa.
Dziękuję Izie Skarżyńskiej, Justynie Szuleckiej.
Jak każdy z grupy Gajda-Med, dziękuję każdemu za dar serca … To nie nasza inicjatywa, tym bardziej jesteśmy wdzięczni i pozytywnie uduchowieni… Sprzęt tu ma znacznie ratujące życie ale też sama akcja ogromny wpływ na morale nas – ludzi stojących na FRONCIE – wszystkich pracowników Szpitala Powiatowego Gajda-Med.
Walczę, myślę, działam razem z całym zespołem żeby wygrać ta walkę.
Dziękujemy
Dr n. med. Robert Gajda

 

100 tysięcy od samorządu Gminy Pułtusk

100 tysięcy zł z Funduszu Kryzysowego od Samorządu Gminy Pułtusk dla Szpitala Powiatowego Gajda-Med w Pułtusku

Szanowany Panie Burmistrzu
Szanowny Panie Przewodniczący
Szanowni Państwo Radni Rady Miejskiej w Pułtusk

Bardzo dziękujemy za bezpośrednie dokonanie zakupu sprzętu niezbędnego dla poprawy bezpieczeństwa pacjentów przebywających w Szpitalu (zakup : kardiomonitorów, łóżek na których można prowadzić resuscytację, ssaków, aparatów EKG i innego drobnego sprzętu).
Państwa pomoc jest warta znacznie więcej niż wydane pieniądze. Przywraca nam, lekarzom i pielęgniarkom wiarę w to, że ktoś myśli o nas i pacjentach w tych bardzo trudnych dniach. Niestety tylko Samorząd pomógł nam do dnia dzisiejszego. Nikt inny nawet nie zapytał czy nam czegoś brakuję a poproszony o pomoc odmawia albo nie odbiera telefonów. Wasza chęć pomocy wypłynęła od Was i nadeszła w ciągu kilki minut – a taka pomoc jest pomocą po 100-kroć ważniejszą niż odwleczona w czasie.
Dziękujemy

Dr n. med Robert Gajda w imieniu całej społeczności medycznej i wszystkich pacjentów Szpitala Powiatowego Gajda-Med

Dodatkowe obostrzenia w poruszaniu się po szpitalu

Wprowadzamy dodatkowe obostrzenia w poruszaniu się po szpitalu. Od teraz: jedno wejście do Szpitala od Izby Przyjęć całą dobę. Kontrola przez pracownika każdej osoby chcącej wejść na teren Szpitala, zarówno pracowników (wybiórczo) jak wszystkich osób, które chcą dostać się na teren szpitala. Osoba kontrolująca decyduje o wpuszczeniu lub zakazie wejścia. Podczas kontroli może nastąpić zarówno pomiar temperatury jak i spisanie danych osobowych (ew. wypełnienie ankiety epidemiologicznej)
Jest to efektem stanu epidemiologicznego . Jeśli dojdzie do załamania opieki Szpitalnej z powodu zainfekowania pracowników to cały Sztab Kryzysowy i wszystkie służby powiatowe nie będą już potrzebne. Proszę wszystkich o dostosowanie się do nowych wytycznych

Dr n. med Robert Gajda
Dyrektor Generalny Szpitala Powiatowego Gajda-Med.

KORONAWIRUS – MINUS !!

Szanowni Państwo,
Po 36 godzinach oczekiwania, dzisiaj o godzinie 3:35 nad ranem, otrzymaliśmy wynik z PZH pobrany od podejrzanego pacjenta chorobę COVID 19 o którym mówiłem wczoraj podczas telewywiadu. Wynik jest ,,ujemny”. Tym samym kończymy kwarantannę pracowników. Szpital funkcjonuję pełnym zespołem, bogatszym o duże doświadczenie. Dziękuje pracownikom za profesjonalne i odważne działania.
Dr n. med Robert Gajda
Dyrektor Generalny Szpitala Powiatowego Gajda-Med

Szpital wprowadza obostrzenia

Szpital Powiatowy w ten weekend zanotował zwiększoną liczbę porodów. Odział pracuje nadal normalnie.
Od dnia dzisiejszego, do Szpitala wchodzimy po południu wyłącznie wejściem od Izby Przyjęć.
Stomatologia zostaje wstrzymana do odwołania, poradnia okulistyczna – zamknięta do odwołania.
Od dnia dzisiejszego Szpital OGRANICZA LICZBĘ ZABIEGÓW PLANOWYCH.
Osoby, które mają pozwolenie na odwiedziny, od dnia dzisiejszego mogą wchodzić na oddział wyłącznie pojedynczo. Będziemy tego w sposób rygorystyczny przestrzegać.
AOS będzie pracował w sposób ograniczony. Tam, gdzie porady są odwołane, pacjenci będą informowani telefonicznie.
POZ – rejestracja wyłącznie przez telefon, wizyty pacjentów w poradniach wyłącznie na godziny wskazane przez osoby udzielające informacji w rejestracji.

Apel o niewykupywania leków na zapas

Dr n. med. Robert Gajda apeluje: o niewykupywania leków na zapas, nieprzebywanie dzieci i młodzieży w większych skupiskach, nieprzychodzenie bez zbędnej konieczności do przychodni.
Wskazuje też, jak można ograniczyć możliwość zarażenia się koronawirusem.

Porodówka pracuje normalnie – komunikat szpitala

W związku z licznymi zapytaniami kobiet ciężarnych, Szpital Powiatowy Gajda – Med w Pułtusku informuje, że porody odbywają się zgodnie z dotychczasową praktyką, w zgodzie z obowiązującą procedurą. Posiadamy także odpowiednie procedury w przypadku, gdy poród nastąpi u kobiety objętej obowiązkową kwarantanną.
Prosimy o spokój, zaufanie  i zapraszamy do naszego Szpitala, na naszą porodówkę.

Dr n. med. Robert Gajda
Dyrektor Generalny Szpitala Powiatowego Gajda – Med