Aktualności

Świętowaliśmy na Eucharystii

W dniu Święta Służby Zdrowia tj. 18 października i zarazem  patrona liturgicznego św. Łukasza – lekarza I ewangelisty, Ksiądz Infułat Wiesław Kosek odprawił w Bazylice Kolegiackiej w Pułtusku UROCZYSTĄ MSZĘ ŚWIĘTĄ w intencji tych wszystkich, którzy mają coś wspólnego z pomocą chorym. W tym dniu świętuje cała Służba Zdrowia. 

Sytuacja, w której obecnie żyjemy, wyznaczona jest niejako dwoma biegunami: obaw i nadziei, wątpliwości i głębokiej wiary, izolacji z powodu kwarantanny i heroicznego poświęcenia ludzi dobrej woli. Obserwacja rzeczywistości, chęć solidarności i perspektywa wiary skłaniają nas do dostrzeżenia i wyrażenia wdzięczności oraz słów najwyższego uznania wobec służby pracowników ochrony zdrowia na rzecz osób chorych, cierpiących, potrzebujących jakiejkolwiek pomocy, a w ostatnim czasie szczególnie wobec ludzi dotkniętych pandemią.

Docierają do mnie bezpośrednie świadectwa wielu osób, bardzo ważne i potrzebne dla nas wszystkich głosy podziwu wobec Was pracowników służby zdrowia, postawy pełnej poświęcenia i dyspozycyjności. Pracujecie w trudnych i niebezpiecznych warunkach. Przemęczeni, myślicie o swojej rodzinie, o chwili wolnego czasu, który obecnie zagospodarowany jest Waszą posługą.

Dziękując za Waszą ofiarną, odpowiedzialną, profesjonalną służbę życzę, aby starczyło Wam sił fizycznych i duchowych; aby zawsze dany Wam był dar zdążenia na czas z pomocą człowiekowi cierpiącemu. W tym szczególnie trudnym czasie pandemii niech towarzyszy Wam osobista odwaga i solidarność z chorym, za którą najcenniejszym darem niech będzie wdzięczność. Wam i Waszym Rodzinom życzę głębokiego pokoju serc i pogłębienia wzajemnych relacji.

Z okazji dzisiejszego święta składam pacjentom serdeczne podziękowanie za wybranie naszej placówki i obdarzenie jej zaufaniem. Życzę również Państwu zdrowia i nadziei.

Dziękuję Kapłanom za modlitwę i życzliwość, piękne życzenia, za duchowe wsparcie chorych i pracowników naszej lokalnej służby zdrowia.

Księże Infułacie,

Jestem ogromnie wdzięczny za postawę, w której łączy Ksiądz przymioty  wspaniałego duchownego i dobrego, serdecznego człowieka. Dziękuję za pomoc i życzliwość okazywaną całej wspólnocie Gajda-Medu.
Jednocześnie zachęcam Księdza Infułata do częstych odwiedzin, zapewniając, iż w pułtuskim Gajada-Med Ksiądz zawsze może się czuć jak u siebie. Proszę dbać o swoje zdrowie, a przy okazji życzeń Bożego błogosławieństwa dodam jeszcze życzenie by znajdował Ksiądz czas na rehabilitację i ćwiczenia.
Szczęść Boże. 

Dr Robert Gajda

 

Światowy Dzień Anestezjologa

Światowy Dzień Anestezjologa obchodzony jest w rocznicę pierwszego udanego zastosowania narkozy podczas zabiegu operacyjnego, którego dokonał Thomas Morton 16 października 1846 roku. Dentysta uśpił pacjenta przy pomocy eteru.
Anestezjolog – taki zastępca Anioła Stróża – rozmawia z nami na temat przebytych chorób, chorób przewlekłych, dotychczasowego leczenia, uczuleń, przyjmowanych leków itp. Na barkach anestezjologa spoczywa ogromna odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjenta.
Pierwszy kontakt z anestezjologiem następuje przed planowanym zabiegiem, podczas wywiadu z chorym. Omawia z chorym rodzaj znieczulenia, przygotowanie do zabiegu i kolejnych etapów postępowania. Pomaga pacjentowi w dochodzeniu do siebie po zabiegu. Wzywany jest do stanów nagłego zagrożenia życia we wszystkich oddziałach i Izbie Przyjęć. Pod szczególną opieką anestezjologa są pacjenci w stanie krytycznym.
Od anestezjologa wymaga się profesjonalizmu, wszechstronnej wiedzy i umiejętności z zakresu ratowania życia pacjentów.

Wszystkim naszym anestezjologom Dziękujemy za Ich ciężką pracę, Ich wkład w rozwój medycyny, pomoc pacjentom, systematyczne podnoszenie wiedzy, w tym zapoznawanie się z najnowszymi lekami oraz technologiami wykorzystywanymi w medycynie.

Pragniemy, abyście się spełniali w wybranym zawodzie. Niech praca w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med sprawiała satysfakcję. Cieszymy się, że mamy tak znakomitych Anestezjologów w naszym zespole.

Wszystkiego najlepszego w dniu swojego święta. Niech ANIOŁ STRÓŻ prowadzi i podpowiada.❤️❤️❤️

Różaniec w Intencji Pracowników Służby Zdrowia i Pacjentów

Dziękujemy z CAŁEGO SERCA księdzu Sebastianowi Pakulskiemu za poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji pracowników i pacjentów Grupy Gajda – Med.
BÓG ZAPŁAĆ KSIĘŻE SEBASTIANIE.
Tych wszystkich, którzy nie mogli wspólnie z nami uczestniczyć w modlitwie, prosimy o dziesiątkę różańca za naszych: lekarzy, pielęgniarki, ratowników i wszystkich pracowników Szpitala Powiatowego Gajda – Med i Grupy Gajda – Med.
BÓG ZAPŁAĆ ZA MODLITWĘ.

Nowy oddział zakaźny w Wołominie

W Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, decyzją Wojewody Mazowieckiego w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną od 15 października w miejsce Oddziału Wewnętrznego został otwarty Oddział Zakaźny z 24 łóżkami oraz dwoma izolatkami intensywnej terapii wyposażonymi w kardiomonitory oraz możliwość przeprowadzania tlenoterapii.

Zapraszamy na Mszę Świętą

ZAPROSZENIE.

Zarząd i Dyrekcja Grupy Gajda-Med Serdecznie zaprasza na Uroczystą Mszę w Intencji Pracowników Służby Zdrowia i Pacjentów, która odbędzie się w NIEDZIELĘ – 18.10.2020r. o godz. 12:00 w Bazylice w Pułtusku.

Zapraszamy również w dn. 15.10.2020r.(czwartek) o godz. 18:00 na Różaniec w Intencji Pracowników Służby Zdrowia i Pacjentów.

Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego

Dzień Ratownictwa Medycznego obchodzimy 13 października, tego niezwykle ważnego zawodu medycznego. Ratownik medyczny udziela szybkiej i sprawnej pomocy o charakterze ratowniczym w nagłych stanach zagrożenia życia lub zdrowia, wypadkach i katastrofach, przy użyciu sprzętu: ochrony osobistej, ratownictwa technicznego i medycznego. Mogą podejmować samodzielnie takie czynności, jak m.in.: podjęcie i prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, podawanie leków, opatrywanie ran, tamowanie krwawień, unieruchamianie i zabezpieczanie złamań, zwichnięć i skręceń, przyjęcie porodu i opieka medyczna nad noworodkiem i położnicą czy przygotowanie pacjenta do transportu lądowego i powietrznego oraz opieka medyczna podczas transportu.
Pracują w karetkach, na motocyklu, w śmigłowcach LPR, w motorówkach – o każdej porze dnia i nocy ratownicy medyczni są gotowi nieść pomoc i ratować nasze zdrowie i życie. W zespołach wyjazdowych ratownictwa medycznego (P – podstawowy, S – specjalistyczny, N – neonatologiczny), szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR) i izbach przyjęć, oddziałach intensywnej terapii (OIT, OIOM), innych oddziałach szpitalnych, jednostkach: GOPR, TOPR, WOPR.
W obecnym czasie to właśnie oni są na pierwszej linii frontu walki z COVID-19.

Niech Wasza praca będzie szanowana i doceniana przez pacjentów. Niech dalej sprawia satysfakcję. Dziękujemy za WASZĄ PRACĘ.
Jesteśmy dumni, że pracujecie tak dzielnie w Grupie Gajda – Med. ❤️❤️❤️

Wojewoda powołał szpital koordynacyjny

W związku z rosnącą liczbą  zachorowań, baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 zostanie powiększona. Decyzjami wojewodów powstanie 16 szpitali koordynacyjnych. W  Województwie Mazowieckim będzie to Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.

Szpitalami koordynacyjnymi będą główne szpitale w danym województwie ukierunkowane na opiekę nad pacjentem z COVID-19. Taka placówka wspólnie z wojewódzkim zespołem zarządzania kryzysowego będzie koordynować ruch objawowych pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

Pozostałe 15 szpitali koordynacyjnych to:

 • Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu
 • 7 Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach
 • Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach
 • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
 • Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym w Poznaniu
 • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Białymstoku
 • Centrum Medyczne w Łańcucie
 • 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią w Żarach
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Katowicach
 • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu
 • Szpital w Ostródzie
 • Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Jak podało Ministerstwo Zdrowia w dniu dzisiejszym odnotowano kolejny rekord zachorowań w skali kraju – aż 4 739 osoby. 

Nowoczesna sala cięć cesarskich

Oprócz wysokiej klasy personelu medycznego na oddziale ginekologiczno – położniczym, Szpital Powiatowy Gajda – Med w Pułtusku posiada nowoczesną salę do cięć cesarskich. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie sali porodowej i oddziału noworodków.

Cięcie cesarskie jest to rodzaj operacyjnego ukończenia porodu. Zabieg ten polega na przecięciu powłok jamy brzusznej oraz ściany macicy i wydobyciu przez powstały otwór płodu. Po umyciu skóry brzucha rodzącej i obłożeniu sterylnymi prześcieradłami lekarze nacinają skórę w dole brzucha, a następnie kolejne warstwy powłok brzusznych oraz macicę i wyjmują z niej dziecko. Dziecko jest natychmiast badane przez pediatrę. Po wyjęciu łożyska macica i kolejne warstwy powłok są starannie zszywane.

W naszym szpitalu wykonujemy wyłącznie cięcie nowoczesną metodą Misgav-Ladach (nie wpływa na zwiększoną zachorowalność rodzących) i ma wiele niepodważalnych zalet. Jest zabiegiem technicznie prostszym, łatwiejszym do wykonania, co w znacznym stopniu skraca czas operacji. Jest to istotny czynnik redukujący powikłania infekcyjne. Może być wykonywany w uzasadnionych przypadkach w znieczuleniu ogólnym lub w tak zwanym znieczuleniu zewnątrzoponowym.

Pacjentki do planowego porodu drogą cięcia cesarskiego są kwalifikowane przez lekarza ginekologa-położnika na podstawie dokumentacji medycznej. Decyzja o cięciu cesarskim jest procesem złożonym i indywidualna.

Zlecenie badania w kierunku SARS-CoV-2 przez lekarza POZ

Zlecenie testu po teleporadzie jest możliwe, tylko pod warunkami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych – tj. stwierdzone i udokumentowane kliniczne cztery objawy tej choroby:

 • temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza;
 • kaszel;
 • duszność;
 • utrata węchu lub smaku.

Gdy lekarza POZ nie stwierdzi objawów kwalifikujących do skierowania na badanie w kierunku SARS-COV-2, wtedy umawia następną teleporadę w ciągu 3-5 dni od pierwszej wizyty.

Jeśli lekarz POZ stwierdzi objawy kwalifikujące do zlecenia badania w kierunku SARS-COV-2, zleca test za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl oraz przekazuje pacjentowi informację o drive thru, w których można wykonać badanie.

Lekarz POZ zgłasza do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pacjenta z podejrzeniem zakażenia SARS-COV-2, wypełniając odpowiedni formularz w systemie gabinetowym lub w aplikacji gabinet.gov.pl.

Gdy pacjent samodzielnie nie może udać się do drive thru, lekarz POZ kontaktuje się telefonicznie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną (WSSE) i przekazuje informacje o konieczności wykonania testu. WSSE wystawia zlecenie testu i wysyła do pacjenta karetkę „wymazówkę”.

Lekarz POZ zgłasza do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (PSSE) pacjenta z podejrzeniem zakażenia SARS-COV-2, wypełniając odpowiedni formularz w systemie gabinetowym lub w aplikacji gabinet.gov.pl.

Jeśli wynik jest pozytywny, lekarz rodzinny informuje pacjenta o wyniku i o konieczności udania się do oddziału zakaźnego lubobserwacyjno-zakaźnego. Lekarz POZ przekazuje także informację do szpitala z oddziałem zakaźnym o fakcie skierowania pacjenta z potwierdzonym COVID-19.

Źródło: MINISTERSTWO ZDROWIA 

Zatrudnimy lekarzy

Zatrudnimy lekarzy

Nowoczesna, prężnie rozwijająca się przychodnia zatrudni lekarzy chcących otworzyć lub przenieść specjalizację z medycyny rodzinnej w ramach szkoleniowego stażu rezydenckiego oraz w trybie pozarezydenckim

Oferujemy:

👍 atrakcyjne dopłaty do rezydentury

👍 umowę o pracę na czas trwania specjalizacji z możliwością przedłużenia

👍 udział w szkoleniach, kursach i sympozjach

👍 możliwość kształcenia w zakresie usg oraz badań endoskopowych

👍 możliwość odbycia staży na miejscu w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med.

👍 ciekawą pracę w dynamicznym środowisku

👍 pomoc w wynajęciu mieszkania

Jesteśmy przychylnie nastawieni do szkolenia Lekarzy

Zapraszamy do kontaktu:

Tel. 604 286 030
E-mail: sekretariat@gajdamed.pl

Dr Robert Gajda – rekordzistą Polski!

Właściciel Grupy Gajda – Med, dr Robert Gajda ustanowił rekord Polski w biegu na 1 milę (1609,34m). Stało się to w Poznaniu, 20 września 2020 r. podczas mitingu 1 mila.
Nowy rekord Polski mężczyzn w kategorii U-55 na 1 milę to: 5:14,44; został poprawiony aż o 20 sekund.
👌 Dyrektorowi Generalnemu Szpitala Powiatowego Gajda – Med – gratulujemy znakomitego wyniku, czekamy, tym razem na nowy rekord Europy.
Warto podkreślić, że ambasadorami 1 mili są: Marcin Lewandowski – wielokrotny Mistrz Europy oraz Joanna Jóźwik – brązowa medalistka Mistrzostw Europy na 800m.

W dniu św. Mateusza – Patrona Pułtuska

Grupa Gajda – Med z darami podczas Uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przez Jego Ekscelencję księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Nasi pracownicy nieśli w darze: BIOVITAL i płyn do dezynfekcji.