Aktualności

Wdzięczność, podziw i uznanie dla Oddziału Ginekologicznego

Drodzy Państwo
Bardzo miło jest nam otrzymywać takie poniższe wiadomości.
Personel i Zarząd Szpitala stara się właśnie dla Państwa wykonywać jak najlepiej swoją pracę, która nie jest łatwa ale niesie za sobą MISJĘ.
To służba drugiemu człowiekowi.
Tym bardziej jest nam miło że są pacjenci którzy widzą ten trud i poświęcenie …
Dziękujemy ❤️
Drodzy Państwo jesteśmy dla was i z wami ❤️❤️❤️

Grupa Gajda Med

Tętniak aorty brzusznej – przebadaj się bezpłatnie

Badania wykonywane są u osób w wieku 65 lat i powyżej, u których stwierdzono występowanie co najmniej trzech czynników ryzyka sercowo-naczyniowego, spośród wymienionych poniżej:

  • choroba wieńcowa, palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia, płeć męska.

Celem realizacji Ogólnopolskiego programu badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej jest zwiększenie wykrywalności tętniaków aorty brzusznej. W województwie mazowieckim bezpłatne badania w ramach Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020 można wykonać w:

– Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie Sp. z o.o. ul. Kondratowicza 8

– Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie ul. Wołoska 137

Na badania można zarejestrować się za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii: (22) 211 18 64 w godzinach: 8.00 -16.00.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

 

Dr Robert Gajda podsumowuje 5-lecie szpitala

Kwota kontraktu nie spadła z sufitu. Jest ciężko wypracowywana w wygrywanych kolejnych kontraktach.
Wartość z kontraktu z NFZ wzrasta z 21 do 36 milionów w 2020 roku
Liczba porodów, która jest dobrym wyznacznikiem jakości usług w 2014 roku z ponad 200 porodów zaczyna rosnąc aby w 2019 roku przekroczyć 600.
Przez te wszystkie lata przez cały czas czuliśmy silne wsparcie samorządu. Szczególne podziękowania należą się p. Janowi Zalewskiemu, staroście pułtuskiemu który wraz z Radą Powiatu, głosami koalicji rządzącej wielokrotnie przychylał się do próśb kierowanych przez szpital. Tak obecny burmistrz p. Wojciech Gregorczyk jak i poprzedni p. Krzysztof Nuszkiewicz wspierali szpital umarzając należny podatek od nieruchomości, którego uiszczenie znacznie pogorszyłoby kondycje finansową szpitala.
W ciągu tych pięciu lat, zawsze mogliśmy liczyć na życzliwość i pomoc ministra Henryka Kowalczyka.
Sam Szpital do roku 2020 bilansował się ,,nieco od kreską” ale w płynności finansowej. Przychodzi rok 2020 który zmienia Polskę i cały Świat. Wybucha pandemia COVID – 19. Rosną koszty, maleją przychody. Sytuacja nieodczuwalna finansowo w POZ-tach, rujnuje AOS, rehabilitację , stomatologię i szpitalnictwo – mówi dr Robert Gajda.
ZOBACZ FILMIK: JUBILEUSZ 5-LECIA SZPITALA POWIATOWEGO GAJDA-MED

Jubileusz 5 -lecia Szpitala Gajda – Med

Szpital Powiatowy Gajda – Med obchodzi 1 sierpnia mały jubileusz – 5-lecie funkcjonowania. W tym okresie przeżywaliśmy chwile smutku i radości. Każdy rok przynosił pomyślną realizację założonych celów i satysfakcję z ich osiągnięcia. Potrzebowaliśmy wsparcia, znakomitego personelu medycznego, ogromnego zaangażowania kadry prowadzącej szpital. Podejmowaliśmy trudne decyzje. Rozwiązaliśmy wiele problemów.
Codzienną pracą dążymy do tego, aby nasi pacjenci, dla których istniejemy, mieli możliwość korzystania z coraz nowocześniejszych metod leczenia. Nie musieli oczekiwać w długich kolejkach na wykonanie badań, mieli możliwość skorzystania z usług fachowego personelu medycznego. Kadra, którą obecnie posiadamy, istotnie zmieniana w okresie 5 lat, jest nie tylko bardzo dobrze wykwalifikowana ale też oddana służbie pacjentom.
W ciągu tych 5 lat obdarzyliście nas Państwo swoim zaufaniem. Wysyłaliście podziękowania e-mailem, na naszym profilu społecznościowym wyrażaliście  zadowolenie ze świadczonych przez nas usług. Dzieci z nauczycielami przygotowywały upominki dla naszych pacjentów, których szpital stał się domem. Wiele ciepłych słów padło  pod adresem personelu medycznego i kierownictwa spółki.
Sympatię PAŃSTWA odczuwaliśmy praktycznie każdego dnia.
Za to wszystko  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Prosimy o dalszą wyrozumiałość i wsparcie. Wzrasta liczba zachorowań w całym kraju na COVID – 19, czyli chorobę zakaźną na którą nie ma leku. Musimy zakupić nowoczesną karetkę. Przymierzamy się do wprowadzenia operacji bariatrycznych – proces brutalnie przerwany przez pandemię w marcu 2020 roku.
Z tych 5 lat możemy być dumni.

Jutro nasze święto

Rocznica powstania szpitala to nie tylko wielkie święto dla jubilata, lecz dla każdego pracownika szczególny czas. Dla naszego szpitala wyjątkowy.
W 2014 roku stary szpital praktycznie zbankrutował.
W 2019 roku nowy szpital – Szpital Powiatowy Gajda – Med, dzięki głosom naszych pacjentów zostaje SZPITALEM ROKU 2019 W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM w plebiscycie organizowanym przez Grupę Polska Press, redakcję „Polskiej Metropolii Warszawskiej” i serwisu Naszemiasto.pl.
Już jutro, 1 sierpnia 2020 roku będziemy obchodzić jubileusz: 5-lecia funkcjonowania Szpitala Powiatowego Gajda-Med.
Zapraszamy na naszą stronę.

Nowe dozowniki do rąk

Nowe bezdotykowe dozowniki do rąk są zamontowane przy wejściu dla wszystkich, którzy wchodzą i wychodzą ze Szpitala Powiatowego Gajda – Med i Przychodni Gajda – Med.  Automatyczne dozowanie dzięki wbudowanemu czujnikowi podczerwieni zapewnia sprawne, bezpieczne i całkowicie bezdotykowe działanie, aby uniknąć zainfekowania. Aparaty w połączeniu z płynem dezynfekującym gwarantują wysoką skuteczność niszczenia bakterii i wirusów oraz zapobiegają w ten sposób zakażeniu mikroorganizmami przenoszonymi na dłoniach.

W związku z narastającą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych, w szczególności dotyczących: dezynfekcji rąk, zachowania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek.
Są to najprostsze, najtańsze i skuteczne sposoby, żeby uchronić się przed COVID-19: bez ingerencji w nasz organizm, bez szczepień i bez leków.
Urządzenia otrzymaliśmy z Ministerstwa Zdrowia.

Szkic dr Roberta

Kochani niedawno na skrzynkę strony Gajda-Med otrzymaliśmy … taką to wiadomość od młodej artystki. Alicja pokusiła się i naszkicowała Dr Roberta. Jak sądzicie podobny????? Naszym zdaniem bardzo.
Alicja Ragajsin, 10 letnia artystka mega talent👍💪Brawo.
Dr Robert Gajda nie tylko był mega zaskoczony ale także mega wzruszony, jakby nie patrzeć to duże wyróżnienie.
Dr Robert Gajda dziękuje Alicjo z całego serca i życzy Tobie dalszych sukcesów💪❤️

Bez strażaków nie dalibyśmy rady

Serdecznie dziękujemy strażakom Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku za pomoc w przetransportowaniu pacjentów o dużej masie ciała do Szpitala Powiatowego Gajda – Med w celu zrobienia profesjonalnych badań. Sami nie dalibyśmy rady. Bez nowoczesnej karetki medycznej pomoc dla pacjentów z otyłością do szpitala jest trudniejsza.
Wspaniale, że jesteście. Na ręce Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku składamy podziękowania za WASZ codzienny trud i wszelaką pomoc.

Główną przyczyną nadwagi i otyłości jest dodatni bilans energetyczny, (czyli podaż kilokalorii w ilości przekraczającej ich zużycie przez organizm) lub zbyt mały wydatek energetyczny (zwykle brak bądź zbyt mała aktywność fizyczna).
Nagromadzenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej prowadzi do szeregu powikłań, w tym chorób układu krążenia, m.in.: choroby wieńcowej serca, nadciśnienia tętniczego, zawału serca, udaru, migotania przedsionków, żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.

Przypominamy, że w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med w Pułtusku działa z powodzeniem Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej. Wystarczy zadzwonić i umówić termin przyjęcia na oddział.

Porodówka na topie

W pierwszym półroczu 2020 roku  Szpital Powiatowy Gajda – Med w Pułtusku powitał 307 wspaniałych i ślicznych noworodków (158 chłopców i 149 dziewczynek). Jest to kilkanaście nowo narodzonych dzieci więcej, niż w tym samym okresie 2019 roku.
Nasze pacjentki pochodzą głównie z powiatu pułtuskiego a także z Ostrołęki, Warszawy, Nasielska, Kadzidła, Makowa Mazowieckiego i Wyszkowa. Mimo trwającej pandemii COVID – 19 Szpital Gajda – Med cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet oczekujących potomstwa. Mamy wspaniały i fachowy personel medyczny oraz znakomite warunki: 4 sale RODZINNE – VIP (jednoosobowe) i 4 sale dwuosobowe.

 

 

 

Otrzymaliśmy od ETI POLAM dwa łóżka

Członkowie zarządu ETI Polam Sp. z o.o.: Prezes Boštjan Leban oraz Wiceprezes Marek Koziński przekazali na ręce dr Roberta Gajdy – Dyrektora Generalnego Szpitala Powiatowego Gajda – Med w Pułtusku, dwa specjalistyczne łóżka zakupione przez ETI Polam Sp. z o.o.
Dziękujemy ETI Polam – FIRMIE GLOBALNEJ (jednego z największych producentów w Europie produktów elektrotechnicznych) za okazaną pomoc mieszkańcom powiatu pułtuskiego w walce z COVID – 19.
Jest to duże wsparcie dla naszego szpitala.
Państwa pomoc jest bezcenna.
Dziękujemy.

PRZEKAZANIE ŁÓŻEK

 

Prace modernizacyjne w szpitalu

Rozpoczęła się przebudowa przychodni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med w Pułtusku. Dzięki temu zwiększy się liczba gabinetów. Będzie nowa estetyka, nowa funkcjonalność. Nowy design. Całkowicie nowe otwarcie.

Przypominamy, że z pomocy lekarzy i pielęgniarki w ramach NiŚOZ można skorzystać w razie:

– zaostrzenia dolegliwości znanej choroby przewlekłej (np. kolejny napad astmy oskrzelowej z umiarkowaną dusznością);

– infekcji dróg oddechowych z wysoką gorączką (około 39 stopni C), szczególnie u małych dzieci i ludzi w podeszłym wieku;

– bólów brzucha, nieustępujących mimo stosowania leków rozkurczowych;

– bólów głowy, nieustępujących mimo stosowania leków przeciwbólowych;

– biegunek lub wymiotów, szczególnie u dzieci lub osób w podeszłym wieku;

– zatrzymania wiatrów, stolca lub moczu;

– nagłego bólu krzyża, kręgosłupa, stawów, kończyn itp.

– zaburzeń psychicznych (z wyjątkiem agresji lub dokonanej próby samobójczej – wówczas należy wezwać pogotowie ratunkowe);

– nagłego zachorowania;

– nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;

– gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

W ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie można uzyskać:

– wizyty konkretnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem;

– recepty na stosowane stałe leki w związku ze schorzeniem przewlekłym;

– rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia;

– skierowania do specjalisty.