Aktualności

Jest akt oskarżenia

Dyrektor Szpitala Powiatowego Gajda-Med. w Pułtusku wnosi  akt oskarżenia za pomówienia przeciwko Zbigniewowi L.(były sanitariusz Szpitala Powiatowego w Pułtusku) i Tadeuszowi K. (administratorowi grupy Facebookowej).

Chodzi o pomówienie instytucji posiadającej osobowość prawną na forum publicznym, portalu społecznościowym i rozpowszechnianie, tj. przekazywanie pomawiających informacji uzyskanych od innej osoby na forach społecznościowych dotyczących Szpitala Powiatowego Gajda – Med sp. z o.o. a pośrednio jego kadry reprezentowanej przez dyrektora, dr nauk medycznych Roberta Gajdę.

Dentysta szkolny w Przychodni Gajda – Med

Wraz z nowym rokiem na ZIEMI PUŁTUSKIEJ rusza wdrażanie programu „Dentysta w szkole”. Dzięki spółce Szpital Powiatowy Gajda – Med i Grupie Gajd – Med, ustawa z dnia 12 kwietna 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami przestaje istnieć wyłącznie na papierze, staje się faktem. Spółka podpisała umowy na świadczenie usług stomatologicznych z większością szkół podstawowych i średnich znajdujących się na obszarze Gminy Pułtusk.

Rodzice lub opiekunowie prawni lub pełnoletni uczniowie sami decydują czy chcą aby Ich dzieci korzystały z opieki stomatologicznej. Zgodnie z przepisami zgoda musi być udzielona w formie pisemnej.

W Pułtusku opieka stomatologiczna będzie prowadzona w gabinecie stomatologicznym w Przychodni Gajda – Med przy ulicy 3 Maja.

Zgodnie z ustawą higienistka współpracuje z dentystą w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia jamy ustnej. Dentysta sprawujący opiekę stomatologiczną w szkole wykonuje:

👍 świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci oraz młodzieży do ukończenia 18. roku życia,

👍 profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci oraz młodzieży do ukończenia 19. roku życia.

W przypadku braku gabinetu dentystycznego w szkole, organ prowadzący szkołę zawiera porozumienie z podmiotem wykonującym działalność leczniczą udzielającym świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży finansowanych ze środków publicznych, w którym określa się sposób organizacji udzielania świadczeń.

600. dziecko na naszej porodówce

Na porodówce Szpitala Powiatowego Gajda – Med na świat przyszło sześćsetne dziecko. Jest nią piękna dziewczynka o imieniu Ania.
Mama Ani po raz drugi wybrała porodówkę naszego szpitala. Zapowiedziała, że kolejnym razem, też wybierze porodówkę Szpitala Powiatowego Gajda – Med.
Na Anię od dyrekcji szpitala czekał mały upominek.
Cieszymy się, że kobiety postrzegają oddział w naszym szpitalu jako bezpieczny z profesjonalnym personelem medycznym.
Nasz szpital z roku na rok notuje coraz większą liczbę porodów.
Ani i jej rodzinie życzymy zdrowia, szczęścia, miłości, wszystkiego co najlepsze.
Zapraszamy na naszą porodówkę. Czekamy na kolejne rekordy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Błogosławionych Świąt – Do siego roku

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą nadzieję i miłość, wzajemną życzliwość i szacunek.  Niech upłyną w radości, spokoju, w gronie rodziny i przyjaciół, przy dźwięku kolęd, bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Niech zbliżający się 2020 Rok przyniesie realizację marzeń, obdaruje dobrym zdrowiem, szczęściem i pomyślnością a powzięte postanowienia zostaną zrealizowane.
Niech Pan Bóg błogosławi.

Udanego Sylwestra i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku
życzy kierownictwo szpitala i Grupy Medycznej Gajda – Med.

 

 

JEDYNECZKA z prezentami w szpitalu

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku, wraz z nauczycielami zaangażowanymi w pracę Rady Samorządu Uczniowskiego, Klubu Wolontariatu i Stowarzyszenia „Razem Dla Jedynki”, zrobili niezwykłą niespodziankę mieszkańcom Zakładu Opiekuńczo Leczniczego Szpitala Powiatowego Gajda – Med.
Wręczyli pięknie przygotowane przez nich pod kierunkiem pedagoga szkoły Pani Małgorzaty Archackiej (także Wiceprezes Stowarzyszenia „Razem Dla Jedynki”) własnoręcznie zrobione, przepiękne upominki. Wzruszenie pacjentów było olbrzymie. Wspólnie wszyscy zaśpiewali kolendę „Wśród Nocnej Ciszy”.
Kierownictwo Szpitala Powiatowego Gajda – Med dziękuje, za okazaną życzliwość, wspaniały pomysł i pamięć o naszych pacjentach Pani Małgorzacie Archackiej, uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Dyrekcji szkoły i zarządowi Stowarzyszenia za życzliwość i otwartość. Uczniowie muszą być dumni, mogąc korzystać z dorobku tak wspaniałych pedagogów.
Mamy jednocześnie nadzieję, że w ten właśnie sposób rozpoczęła się nasza owocna współpraca.
Jeszcze raz DZIĘKUJEMY ❤️

ZOBACZ ZDJĘCIA

Czekamy na 600-setne cudowne maleństwo

W tym roku w Szpitalu Powiatowym GAJDA – MED w Pułtusku przyszło na świat już
☝️ 590 cudownych maleństw.

❤️ Każde następne narodzone dziecko w naszym szpitalu, w tym roku otrzyma od SZPITALA POWIATOWEGO GAJDA – MED upominek.
❤️ Natomiast 600-setne maleństwo urodzone w naszym szpitalu do 31 grudnia 2019 roku, do godziny 24:00 – otrzyma SPECJALNY PREZENT.

 

Spotkanie WIGILIJNE Grupy Gajda – Med

Aż 221 osób przybyło na nasze spotkanie wigilijne. Cieszymy się, że te wyjątkowe chwile spędzili z nami m.in. Starosta Pułtuski Jan Zalewski, Wicestarosta Beata Jóźwiak, Zastępca Burmistrza Tomasz Sobiecki, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nalewajk, Wiceprzewodniczący Wiesław Cienkowski, Wójt Gminy Obryte Sebastian Mroczkowski, Wójt Gminy Zatory Grzegorz Falba, były radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Witold Chrzanowski, radni Rady Miejskiej w Pułtusku: Łukasz Skarżyński, Mirosław Szmeja, Edward Łaszczych, Andrzej Mitkowski. Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku – bryg. Maciej Piątek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego komisarz Wiesław Rupiński. Były Burmistrz Miasta Pułtuska – Krzysztof Nuszkiewicz, ksiądz kanonik Józef Gawlik, Janusz Borzyński – Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku oraz Jerzy Wal – członek rady nadzorczej Polski Holding Nieruchomości S.A.
Nie zabrakło z nami Honorowych Obywateli Pułtuska: księdza prałata Wiesława Koska i JM Prof. dr hab. Adama Koseskiego – Rektora Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Także tych, co z nami współpracują, jak Pan Andrzej Grabowski – współwłaściciel Grupy POLMLEK.
Wszystkich przybyłych przywitał – gospodarz uroczystości – dr Robert Gajda, także Honorowy Obywatel Pułtuska. Słowo Boże, myśl do rozważenia w oczekiwaniu na przyjście na świat Syna Bożego i życzenia pracownikom oraz wszystkim przybyłym złożył ksiądz prałat Wiesław Kosek.

Życzenia Bożonarodzeniowe złożył pracownikom i wszystkim obecnym na sali Hotelu MILORD: Jan Zalewski – STAROSTA PUŁTUSKI , Tomasz Sobiecki – ZASTĘPCA BURMISTRZA PUŁTUSKA i dr Robert Gajda – Dyrektor Generalny i właściciel GRUPY GAJDA – MED.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie, za to iż znaleźliście państwo czas dla nas. To dla nas bardzo ważne.
Dziękujemy.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med 

ZOBACZ ZDJĘCIA 

Życzenia starosty, burmistrza i dr Roberta Gajdy

Słowo Boże i życzenia ks. prałata Wiesława Koska

Pierwszy śmigłowiec LPR

Pierwszy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylądował i odleciał z jednego z największych i bezpiecznych lądowisk przyszpitalnych w Polsce – naszego lądowiska przy Szpitalu Powiatowym Gajda – Med. Dzięki temu można było pacjenta przetransportować w ekspresowym tempie ok. 15 minut, z Pułtuska do specjalistycznego szpitala w Warszawie. Doprowadziliśmy po kilkunastu miesiącach starań, wykonanych wielu bardzo kosztownych inwestycjach – projekt lądowisko do FINAŁU.
Teraz zabieramy się za kolejne przygotowania i inwestycje.

Święty Mikołaj odwiedził pacjentów

Święty Mikołaj czyli patron „daru człowieka dla człowieka”- tak był nazywany przez św. Jana Pawła II, odwiedził dzieci w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med. Sprawił swoją wizytą wiele radości dzieciom i ich rodzicom, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą tego wyjątkowego dnia – 6 grudnia – spędzić w rodzinnym gronie. Z radością  płynącą ze szczerej i bezinteresownej potrzeby dzielenia się dobrem, św. Mikołaj sięgał po upominki znajdujące się w torbie i obdarowywał nimi pacjentów Oddziału Pediatrycznego.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med

Doktor Robert Gajda miał rację

Kierownik Działu Operacji Lotniczych Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dopuścił lądowisko przy Szpitalu Powiatowym Gajda – Med sp. z o.o. (nr ewidencyjny ULC 417 oraz nr LPR H534) do wykonywania operacji lotniczych przez załogi HEMS (śmigłowce) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szpital Powiatowy Gajda – Med, nie posiada jeszcze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (popularnego SOR-u, czyli specjalistycznej komórki, której personel medyczny udziela świadczeń zdrowotnych osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego lub życia), mimo to jako jeden z nielicznych w Polsce posiada lądowisko, na którym lądować mogą śmigłowce LPR. Stało się to m.in. dzięki ogromnej determinacji dr Roberta Gajdy – współwłaściciela spółki a zarazem Dyrektora Generalnego Szpitala Powiatowego Gajda – Med. Wartość całej inwestycji w lądowisko jest wyceniona na około 1 mln zł.

Dobro pacjentów, w tym możliwość udzielania szybkiej pomocy lekarskiej (także transportu do specjalistycznej kliniki), zawsze było bardzo ważnym celem dla kierownictwa szpitala.

 

Kolejne podziękowania od pacjentów

Dusza rośnie, widząc i czytając podziękowania od naszych pacjentów, którzy dostrzegają serdeczność, codzienny trud i profesjonalizm lekarzy, pielęgniarek i kierownictwa Szpitala Powiatowego Gajda – Med.

Teresa i Maria zamieściły w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej podziękowania dla całego Oddziału Chirurgii i dyrekcji szpitala.

Dziękujemy !!!

Nigdy nie zaszkodzi przypomnieć, że w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med mamy znakomity personel medyczny. Cenionych w Polsce lekarzy, którzy prowadzą m.in. wykłady na konferencjach naukowych. Naszą misją jest fachowa opieka medyczna i poczucie bezpieczeństwa pacjentów.

Biuro Prasowe Grupy Gajda – Med

Czterokrotny mistrz olimpijski na wykładzie dr Roberta Gajdy

Dr nauk medycznych Robert Gajda uczestniczył w XII Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2019 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. Podczas konferencji odbyło się wiele interesujących sesji, m.in. sesje na temat nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii, niewydolności serca, choroby wieńcowej oraz leczenia przeciwpłytkowego i przeciwzakrzepowego czy sesja poświęcona problemowi niskiej wytrwałości pacjentów w leczeniu chorób przewlekłych.

Honorowy Obywatel Pułtuska wygłosił wykład: Zagrożenia zdrowotne związane z nadmiernym/ niewłaściwym wysiłkiem fizycznym oraz omawiał plakat będący podsumowaniem wieloośrodkowej pracy w tym Centrum Kardiologii Sportowej w Pułtuski i Instytutu Kardiologii w Warszawie pt.: Serce światowej klasy ultramaratończyka w badaniach kardiologicznych i laboratoryjnych. W części sesji w której dr n. med. wygłaszał swój wykład, na jego zaproszenie, jako gość specjalny w wykładzie uczestniczył Pan Robert Korzeniowski – czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym. Prywatnie Panowie współpracują w zakresie kreowana programów sportowych. Poniżej link do plakatu.

Serce światowej klasy ultramaratończyka w badaniach kardiologicznych i laboratoryjnych