Blog

Krótka relacja ze spotkania w Adidas Running Warsaw

23 marca w Adidas Running Warsaw odbyło się autorskie spotkanie “Zepsute serce”.  Motywacją do spotkania była książka “Zepsute serce” (oryginalny tytuł ,,Haywire heart”). Jak zbyt dużo treningu może Cię zabić, i co możesz zrobić żeby chronić Twoje serce” dr. John Mandrola, Lennard Zinn, Chris Case.

Prowadzącym spotkanie był redaktor portalu bieganie.pl Adam Klein, zaś ekspertem odpowiadającym na pytania zebranych osób, dr n. med. Robert Gajda – specjalista kardiologii i medycyny sportowej, który w swym dorobku ma rekord Polski Medyków w biegu maratońskim z 1987 roku z czasem 2:33:08. Wynik ten nie został poprawiony do dziś. Doktor Robert Gajda do dziś aktywnie uprawia różne dyscypliny sportu i regularnie biega. W 2016 roku na Mistrzostwach Świata w Perth w Australii zajął 7 miejsce na dystansie 1500m (M-50), natomiast w 2015 i 2016 roku dwukrotnie z rzędu zdobył tytuł Mistrza Świata Medyków na dystansie 1500 metrów (M45).

Dr n. med. Robert Gajda rozpoczął spotkanie od omówienia przeciwwskazań kardiologicznych u biegacza wytrzymałościowego. Następnie rozpoczęła się dyskusja z zebranymi gośćmi, w głównej mierze czynnymi sportowcami,  w trakcie której doktor odpowiadał na pytania i rozwiewał wątpliwości dotyczące ryzyk związanych z długodystansowym wysiłkiem i metod jak te ryzyka minimalizować. Całe spotkanie było transmitowane online, zatem swoje pytania zadawali również internauci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

I do obejrzenia filmu ze spotkania

28/03/2017 aktualności, Medycyna Sportowa