Blog

Nowy Ordynator Oddziału Chirurgii w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med.

Strategicznym celem rozwoju Szpitala Powiatowego Gajda-Med jest podnoszenie jakości świadczonych usług medycznych, dbanie o dobro i zadowolenie pacjentów oraz nieustający rozwój kadry lekarskiej. Mają na uwadze powyższe Zarzad Szpitala zdecydował o powołaniu w dniu 28 marca 2018 na stanowisko Ordynatora Oddziału Chirurgii Doktora Karola Forysińskiego.

Karol Forysiński, ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi dnia 12.08.2008 r. W okresie od listopada 2010 r. do grudnia 2016 r. odbył specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

W trakcie specjalizacji wykazywał szczególne zainteresowanie metodami laparoskopowymi  w chirurgii, chirurgią onkologiczną, chirurgią trzustki, chirurgią jelita grubego oraz leczeniem żywieniowym pozajelitowym i dojelitowym, co potwierdza uczestnictwo w licznych kursach dodatkowych i konferencjach naukowych, zarówno w Polsce jak i za granicą (m.in. 33rd ESPEN Congress, 3-6 September 2011, Gothenburg, Sweden; Kursy: „Laparoscopic Colorectal Resection” Onkologicke Centrum J.G.Mendela, Novy Jicin, Czechy; „Zaawansowane laparoskopowe techniki chirurgiczne” Warszawa, „Chirurgia laparoskopowa jelita grubego” Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku). Poza dyżurami przewidzianymi programem specjalizacji w jednostce macierzystej pełnił także dyżury lekarskie w Klinice Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego, Szpitala Orłowskiego w Warszawie oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Proktologii Szpitala na Solcu w Warszawie.

Priorytetem nowego Ordynatora będzie zapewnienie najlepszych standardów operacyjnych pacjentom Szpitala. Wprowadzone zmiany są kolejnym krokiem podejmowanym przez Zarząd Szpitala w celu podniesienia poziomu zadowolenia pacjentów z leczenia chirurgicznego w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med.

Prywatnie doktor Forysiński jest ojcem 9 letniego Juliana. Pasjonuje się żeglarstwem, windsurfingiem oraz narciarstwem. Na co dzień regularnie biega przygotowując się do startu w maratonach.

Gorąco witamy w naszym zespole.

28/03/2018 aktualności
13 Komentarzy
 1. Świetny lekarz spokojny cierpliwy …czekam na termin drugiej operacji

 2. Właśnie czekam na wizytę w kolejce…
  Napiszę po wizycie 🙂

 3. Super lekarz… Operował mnie i jeszcze jeden zabieg przede mną też u doktora

 4. Dr Forysiński to jeden z naszych dobrych lekarzy ,z podejściem do pacjenta po warszawsku.Tam jest takie podejście do pacjenta jak prezentuje to dr..Miejmy nadzieję, że nie przesiąknie zwyczajami naszych pułtuskich fachowców i ich zobojętnieniem.Trzymamy kciuki za Doktora Forysińskiego.👍

  • jest bardzo dobrym lekarzem i bardzo zyczliwym uratowal mi zycie odszedl z szpitala Brudnowskiego bardzo szkoda zrobila mi sie przepuklina brzuszna ze stomja dobrze tylko ta przepuklina wygladam jak w piatu miesiacu w ciazy niewiem czy operowac bo mialam dwie operacje w ciagu tygodnja chciala bym zeby doktor mie obeirzal nie wiem jak sie skontaktowac a tylko do pana doktora mam zaufanie

  • Bardzo dobry lekarz mily uczciwy i wyrozumialy Dobrze by bylo zeby na dlugo zagoscil e szpitalu w pultusku

 5. Najlepszy lekarz,jakiego znam! Dziękuję Panie Doktorze za opiekę nad moją babcia! Jest Pan człowiekiem z serem na dłoni.

 6. Pan Ordynator Forysiński jest najlepszą wizytówką Szpitala w Pułtusku.
  Kompetencje, indywidualne podejście do pacjenta i konstruktywny kontakt z rodziną, komunikatywność, duża empatia, kultura osobista, zaangażowanie w proces leczenia – to tylko niektóre cechy Pana doktora. Dobry człowiek po prostu.
  Dziękuję za opiekę, za jakość leczenia, za ciężką pracę.
  Dziękuję Panu, za życie doktorze.
  Agata

 7. Nie przesadzajmy z tymi zmianami w kadrze.. Tak się składa ze znam dr Gajdy opinie na temat kadry medycznej pracującej w szpitalu i nie spodziewałbym się żadnych zmian
  Mam 100% pewność ze Dyrektor jest zadowolony ( a nawet bardzo) z dzisiejszego zespołu. na pewno będzie szukał ( co zresztą dzisiaj mówił) młodych ambitnych lekarzy.
  Jeszcze chętniej młodych już z umiejętnościami diagnostycznymi np. umiejętność wykonania próby wysiłkowej , bronchoskopii, bad. endoskopowego czy zwykłego USG ( tu Gajda ma akurat hopla na tym punkcie. Uważa ze to podstawowa umiejętność jak ocena EKG , zmierzenie ciśnienia czy osłuchanie pacjenta).Sądzę, że sprawy pójdą w dobrym kierunku. Życzę młodych ambitnych lekarzy ordynatorom , dyrekcji i pacjentom
  Lekarz emeryt

 8. Dobranie odpowiedniej kardy to prawdziwy wyczyn. Miejmy nadzieję, że pod okiem nowego ordynatora oddział rozwinie się jeszcze bardziej. Powodzenia!

 9. Wygląda na to że dobry fachowiec – takich nam w Pułtusku trzeba.

 10. Oddział Chirurgiczny był jedną z większych bolączek tego Szpitala. Trzymam kciuki by była to dobra decyzja i dobra zmiana. Widać w oczach Pana doktora chęci i chart ducha. Działajcie zatem w imię doba pacjentów.

 11. Super wiadomość. To na pewno dobry początek zmian w kadrze w Szpitalu. Doktor Gajda zaczął od remontów a teraz będzie poprawiać jakość leczenia.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.