Blog

Jakie są przeciwwskazania do szczepienia?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w dniu dzisiejszym informację opracowaną na podstawie zaleceń obowiązujących na dzień 23 marca 2021 r. dotyczącą przeciwskazań szczepienia przeciw COVID-19.

BEZWZGLĘDNE PRZECIWSKAZANIA DO SZCZEPIENIA:

 • uogólniona reakcja alergiczna (w tym anafilaksja) po poprzedniej dawce tej szczepionki;
 • uczulenie (obowiązkowo zapoznać się z ulotką) na jakikolwiek składnik szczepionki (np. zwłaszcza glikolu polietylenowym [PEG] wchodzącym w skład nanocząsteczki lipidowej preparatu Comirnaty i mRNA Moderny lub polisorbacie 80, który jest stabilizatorem w szczepionce ChAdOx1 nCoV-19).

ODROCZENIE SZCZEPIENIA: 

 • przebycie infekcji COVID-19; osoby o statusie ozdrowieńca powinny odczekać 3 – 6 miesięcy od wykonania szczepienia – Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło w komunikacie (8 marca 2021 r.), że po zasięgnięciu opinii Zespołu ds. Szczepień Ochronnych oraz Rady Medycznej działającej przy Prezesie Rady Ministrów, stwierdzono iż szczepienia osób z potwierdzoną wcześniejszą infekcją SARS-CoV-2, niezależnie od intensywności objawów, zaleca się przeprowadzać, zachowując odstęp w granicach 6 miesięcy od zachorowania (nie dłużej niż 180 dni) –  dotyczy to też pacjentów, którzy po otrzymaniu pierwszej dawki zachorowali na COVID-19;
 • zaostrzenie choroby przewlekłej – należy opóźnić do czasu ustąpienia objawów (okres rekonwalescencji) lub ustabilizowania się stanu pacjenta;
 • ostrą chorobą infekcyjną, przebiegająca z gorączką co najmniej 38,5 ºC.

Dotyczy to szczepienia preparatami: Comirnaty (Pfizer/BioNTech), mRNA Moderny, wektorową ChAdOx1 nCoV-19 (AstraZeneca).

09/04/2021 aktualności
560 Komentarzy
 1. Proszę o informację ile czasu musi upłynąć od operacji wszczepienia bypass do przyjęcia szczepionki na covid?

 2. Zacznę od tego , że nie jestem „anty”. Ale jest kilka przypadkow w moim bezposrednim otoczeniu, ktore to przypadki pobudzaja do myslenia. A wiec tak: znajomy po okolo 7 dniach po drugim „szczepieniu” w nocy poczuł bolesci i dusznosci , na tyle grozne , ze wylądował w szpitalu z ogromnym problemem kardiologicznym, rezultat tego taki, ze przeszedł operacje podczas której wszczepiono mu podwójny bypass. Następny przypadek to moja kolezanka: po przyjęciu drugiego preparatu w krotkim czasie zaczela kaszleć, a jako ze dolegliwosc nie przechodzila wiec udala sie na badania i……… w koncowym obrachunku okazalo sie ze cierpi na galopujacego nowotwora płuc. Dziewczyna zwinela sie w ciagu 3 miesiecy od diagnozy. I nie na covid , ale na nowotwora !!! Druga kolezanka takze po przyjeciu kolejnego preparatu na covid w krótkim czasie zeszla z tego swiata i też nie na covid , tylko na galopujacego nowotwora, ktory w ciagu okolo 3 miesiecy rozgościł sie w calym jej organizmie. Dzis, pare miesiecy po pogrzebach zastanawiam sie nad tym i powiem Wam ze zaczyna mi sie zaswiecac czerwona ostrzegawcza lampka. To tyle w temacie

  • Ja powiem tak. Zaszczepiłam sie Johnsonem tylko dlatego żeby mieć spokój na granicach i nie odbywać kwarantann. Miala byc to jednodawkowa szczepionka. Na drugi dzień po szczepieniu leżałam plackiem, gorączką, bóle mięśni, to była masakra. Teraz jestem w 5 mies ciazy i zaszczepiono mnie na grypę. Zero objawów na szczęście. Ale lekarz powiedział że mogę się zaszczepić na covid druga dawka. Na co sie nie zgodziłam i nie zgodzę. Po tym co widzę co się dzieje z osobami po drugiej dawce, ja podziękuję, tym bardziej że mam obawy będąc w ciszy że będą jakieś powiklania Także każdy odpowiada za siebie, to jego wybór. Pozdrawiam.

   • Moj kolega, wysportwany zdrowy przyjął pierwsza dawkę szczepionki po paru godzinach dostał bulow obu nóg. Zabrała go karetka i w szpitalu amputowano mu prawa nogę powyżej kolana, lewą nogę uratowano. Dostał po szczepiace zakrzepicy

   • Dzień dobry ponieważ pewnie od czasu kiedy wziąłem drugą dawkę szczepionki gdy chodzę na podwórko moje nogi jakby byłyby cięższe i nie mogę za bardzo iść.Przy pierwszej dawcę było ok.I jeszcze jedno biorę tabletki depakine i orizon.Nie mam padaczki.

  • Ja po 2 dawce pfizera w czerwcu 2021 dostałem po 2-3 dobie utraty sił w rękach i ciągłego drętwienia wszystkich kończyn.
   Nadmieniam, ze na szczepienie pojechałem w pełni zdrowy i wysportowany.
   Lekarze w przychodniach nabrali wody w usta i nikt nie chciał tego NOPa komentować.
   Jeden zaczął mnie leczyć. W efekcie faszerowania acardem, pluskardem, witaminami B, koenzymami itp po 4-5 miesiącu siły zaczęły powracać.
   Dziś mija 8 miesiąc i powrót sil oceniam na 80-85%. Drętwienia są już rzadkie.
   W tzw międzyczasie poznałem jeszcze kilka osób o podobnych objawach, którzy nie mogli zrozumieć co się stało z ich rękami ale i takich, którym analogiczne problemy cofnęły się po około 10 miesiącach.
   Lekarka powiedziała mi, żebym zastanowił się nad boosterem, bo może niestety spowodować powrót problemów, wręcz z nasileniem niekorzystnych zmian neurologicznych.
   Nie mam nad czym się zastanawiać. Ja nie przyjmę juz żadnej szczepionki nie przebadanej i powodującej takie problemy.
   Najpierw niech szczepionki gwarantują bezpieczeństwo.

   • Witam. Co pomogło
    Na drętwienia rąk u pana? Ja we wrzeniu szczepilam się jonsonem i do dzisiaj ręce mi drętwieją na tyle ze mM problem z codziennymi czynnościami i jest coraz gorzej. Już niewiem co robić jakieś witaminy barć czy jak. Magnez brałam ale nie pomaga

    • Mam to samo. Masa leków. Szczepienie było w sierpniu. Na 2 dawkę nie poszłam. Drętwienia kończyn i paraliż twarzy. Ciagle żyję nadzieja ze to przejdzie. Mam 40 lat. Nigdy wcześniej żadnych problemów zdrowotnych.

    • Ja mam tez drętwienie rąk po drugiej dawce szczepionki. I nikt mi nie chce pomóc.wiec dziękuję za 3 dawkę

    • Ja też jestem ciekawa co pomogło na drętwienie kończyn. Myślałam że to coś innego jest przyczyną ale zaczęłam czytać i nie jestem pierwszą.

     • Napiszę co mi pomogło na drętwienia ( mrowienia niestety są dalej). Dużo nawodnienia elektrolitami np litorsal. Minimum 2 litry płynów dziennie( nie może być sama woda, można pić wapno z wit c lub magnez musujący). Suplementacja asparginem. Olejek cbd( sprawdzić źródło). Delikatne ćwiczenia ( np joga dla początkujących).

   • Cześć, mam takie same doświadczenia. Drętwienie, paraliże, przemijający niedowład bezpośrednio po szczepieniu . Objawy powracają do dziś. Zmowa milczenia wśród lekarzy – dobre określenie, jednak po roku bezskutecznego poszukiwania pomocy postanowiłam zająć się tą sprawą. Będę interweniować „wyżej”. Może jednak trzeba bardziej upubliczniać te przypadki bo osobom, które doświadczyły powikłań po szczepionce ewidentnie zamyka się usta.

   • Hej, mam podobne objawy – mrowienie, drętwienia, osłabienie i ból mięśni. Jestem 8 miesięcy po szczepieniu. Nadal na etapie badań i poszukiwań skutecznego antidotum.

   • Zaszczepiłam się pierwsza dawka Pfizera pod koniec marca. Po kilku dniach uczucie zwiotczenia górnych i dolnych kończyn, potem ból kręgosłupa lędźwiowa krzyżowego, następnie doszly mowienia, drętwienie i uczucie przepływu prądu przez konczyny, stopy, uczucie ucisku w okolicy żeber, czasami wykrzywianie palców rak, cały czas nowe objawy. Marfologia, MRI kręgosłupa ledzwiowego prawidłowe, badanie na polineuropatie również. Lekarze odsyłają od jednego do drugiego, jeszcze MRI głowy kazali zrobić. Poszlam na szczepienie bez widocznych objawów jakichkolwiek chorób, a teraz jest jeden wielki koszmar i tylko słyszę, że to z pewnością powiklania pocovidowe.

  • Żaden nowotwór nie jest w stanie się tak szybko rozwinąć jak tydzień. Po prostu to zbiegło się w czasie

   • Nie wiemy na sto procent czy w momencie przyjmowania tego preparatu nie mamy nowotworu,bo nikt nie bada nas kompleksowo w tym kierunku.

  • Mój tato po pierwszej dawce zaczeło ciśnie mu skakać do 200 a po drugiej dawce dokładnie 57 dni zmarł nagle zaznaczam że na nic się nie leczył bo był zdrowy, koledze mojemu mama po drugiej dawce dostała udaru mózgu po 14 dniach Pan 49 lat w sąsiedniej wiosce zmarł na drugi dzień po szczepieniu, koledze mojemu teść zmarł dokładnie 6 dni po drugiej dawce leczył się bo miał nowotwora , na złomie rozmawiałem z Panem którego szwagier też się leczył na raka po drugiej dawce źle się czuł poszedł spać rano się już nie obudził zmarł i tak mi powiedział że same doktory w rodzinie k….wa sami się nie szczepią a szwagra kazali szczepić ,koledze mojemu tato po szczepieniu tak około dwa miesiące zaczął tracić równowagę i tracić pamięć lekarze stwierdzili że coś z błonnikiem przewrócił się złamał biodro zawieźli do szpitala i już z tamtąd nie wrócił zmarł , kega z mojego rocznika po szczepieniu stracił nagle przytomność przy obiedzie zmarł ,diagnoza zator, tato mojego kolegi po szczepieniu problem z sercem operacja na sercu jakieś bajpasy narazie żyje mam korespondencję jak pisaliśmy że sobą następny przypadek dobry mój przyjaciel nie chciał się szczepić ale go zmusili bo pracuje w Norwegii po dwóch miesiącach padł nagle na podłogę nieprzytomny do przyjazdu karetki nie odzyskał przytomności osobiście przywoziłem go z lotniska w Norwegii stwierdzili że to problem z trzuska w Polsce że to wątroba a tak naprawdę to jeszcze nie wiadomo co mu jest chłopak 35 lat, nie pisze ze to wszystko po szprycy ale to jest bardzo niepokojące nagle tyle moich kolegów lub ktoś z ich rodzin tak masowo umierają tak z moich obserwacji wynika a i jeszcze tato mojego innego przyjaciele razem chandlujemy też po drógiej dawce poszedł do kuchni zrobić sobie cherbatę nagle przewrócił się i tyle zmarł nagle, tu w mojej okolicy jest mnóstwo takich przypadków co jeszcze nie opisałem

  • Mógłbym napisać tak ” jest kilka przypadkow w moim bezposrednim otoczeniu, ktore to przypadki pobudzaja do myslenia. A wiec tak: znajomy po okolo 7 dniach po przejściu ulicy na czerwonym świetle w nocy poczuł bolesci i dusznosci , na tyle grozne , ze wylądował w szpitalu z ogromnym problemem kardiologicznym, rezultat tego taki, ze przeszedł operacje podczas której wszczepiono mu podwójny bypass. Następny przypadek to moja kolezanka: po przejściu ulicy na czerwonym świetle
   w krotkim czasie zaczela kaszleć, a jako ze dolegliwosc nie przechodzila wiec udala sie na badania i……… w koncowym obrachunku okazalo sie ze cierpi na galopujacego nowotwora płuc. Dziewczyna zwinela sie w ciagu 3 miesiecy od diagnozy. I nie na covid , ale na nowotwora !!! Druga kolezanka takze po przejściu ulicy na czerwonym świetle w krótkim czasie zeszla z tego swiata i też nie na covid , tylko na galopujacego nowotwora, ktory w ciagu okolo 3 miesiecy rozgościł sie w calym jej organizmie. Dzis, pare miesiecy po pogrzebach zastanawiam sie nad tym i powiem Wam ze zaczyna mi sie zaswiecac czerwona ostrzegawcza lampka. To tyle w temacie” Tyle jest wart odnośny komentarz 🙂 T

  • U mnie dzień po 2 dawce osłabienie, dreszcze, ból ręki, ból mięśni. Dzień później wszystko ustąpiło poza bólem ręki. Co jakiś czas zaczęły dochodzić nowe dolegliwości: nocne poty, dretwienie nóg i rąk a nawet części twarzy. Po wizycie u neurolog diagnoza że oczywiście to nie ma nic wspólnego ze szczepieniem, dostałam witaminy z grupy B. Po ok 3 tygodnikach ból ręki i przechodzące przez nią zimną minęły. Minęło 5 tygodni nadal utrzymuje się dretwienie lewej nogi

 3. Ludzie jak chcecie być zdrowi to przestańcie wierzyć w magiczną moc szczepionek. Nie ma nigdzie wzmianki że one przed czymkolwiek uchroniły ludzkość. Więcej już jest skutków ubocznych które są ukrywane bo ktoś pieniądze na tym zarabia. Nasze zdrowie nikogo nie obchodzi. I jak my sami o nie nie zadbamy to nikt nam nie pomoże

  • Pani Agato proszę o odrobinę refleksji ,bo to co Pani wypisuje jest brakiem wiedzy -i to nie tylko medycznej

  • Zaszczepiłam się jedną dawka szczepionki AstraZeneca w kwietniu 2021 r.Na drugą w lipcu nie poszłam gdyż po pierwszej miałam tydzień wyjęty z życiorysu. Bóle stawów. Stan podgoraczkowy.I mroczki przed oczami.Na dzień dzisiejszy nie chcą mnie zaszczepić w punkcie szczepień gdyż muszę mieć zaswiadczenie od lekarza rodzinnego.Po co nie wiem.Cala nasza polityka.

 4. Ja przyjelam pierwsza dake Pfajzera 18 sierpnia na 2 dzien bol miesni i kregoslupa ktory nie ustapil.Nie moge pracowac bol jest bardzo intensywny zadnej pomocy z punktu medycznego wszystko w porzadkuDostaje leki przeciwzapalne ktore nie pomagaja,mam 57 lat i perspektywy ze zostane bez pracy przez jedo male szczepienie

 5. Dzień dobry!
  Moja Mama (75lat) w lutym przyjęła II dawkę szczepionki, 02 września miała operacje usunięcia pęcherzyka żółciowego. Czy może zaszczepić się 3 dawką?

  • Dzień dobry, od 20 lat przyjmuję Hydrocortison z powodu niewydolności kory nadnerczy. Czy ta sytuacja jest przeciwskazaniem do szczepień?

   • Ależ skąd! Nie ma żadnych przeciwskazań szczepionki były długie lata testowane !!!
    Wszędzie jest napisane ,że są wyjątkowo bezpieczne!!!
    Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
    Obrzydliwi kłamcy

    • Też mnie to zastanawia, że szczepić się mają wszyscy, nawet jak po 1szej dawce wystąpią powikłania. Mi po 1szej dawce wyskoczył na szyi guzek średnicy 2cm, cała szyję paliło w środku, przeczytałam, że to jest bardzo bardzo bardzo rzadko występujący nop, o innych objawach nawet nie chce wspominać, na pytanie lekarzy co się dzieje z moim organizmem, orzekli, że nie wiedzą, bo szczepionki są bardzo świeże i nowe, więc sami nie wiedzą czego oczekiwać i się spodziewać. Natomiast bezwzględnie trzeba się szczepić, bo tak ustalili, gdyż jak zacznie się jeden wykruszać, to się boją, że podąża za nim tłumy, nawet jeżeli ten jeden powinien zasadnie odstapic od szczepienia także tak…

    • :)) długie lata i po roku po sczepieniu na zwierzętach wszystkie zmarły.

    • ostatnio znalazłam wpis na stronie internetowej jednego z pacjentów który ma otwór owalny na sercu otwarty. Padło pytanie Czy można się wówczas szczepić, Wypowiedź jednego z gastrologów…który stwierdza na stronie internetowej , iz nie ma żadnych przeciwskazań .. muszę powiedzieć że jeżeli będę miała udar jednocześnie mogę udać się do weterynarza, ponieważ zatracona została profesja zawodu.

    • Szczepionka została przetestowana na kilku miliardach ludzi. Co może być lepszego.

   • Niech się szczepią Ci którzy chcą. Ja uważam, że wolna wola to podstawa. Ci co się nie zaszczepili poniosą konsekwencje swojej decyzji i Ci co się zaszczepili poniosą konsekwencje swojej decyzji. Czas pokaże którzy mieli rację. Ale to jak się ludziom usta zamyka to mi się nie podoba. Medycyna wielu pomogła ale też wielu zaszkodziła. My nie mamy dostępu do informacji i często zgadzamy się aby strach nami kierował.

  • Nie jestem przeciwniczką szczepienia, jednak mam duży problem. Występują u mnie niepożądane reakcje po lekach. Przeżyłam trzy wstrząsy anafilaktyczne po środkach przeciwbólowych, przeciwzapalnych i sermionie. Oprócz tego inne, duże, niepożądane reakcje na leki. Od 25 lat nie ośmieliłam się zażyć żadnego leku. Przed wszystkimi niepożądanymi reakcjami na leki, lekarze mówili, że jeżeli nie spróbuję, to nie będziemy wiedzieć czy reakcje niepożądane występują. Teraz też jest tak samo. Twierdza, że mam się szczepić a jeżeli będą komplikacje to oni wiedzą co robić. Rodzina wywiera na mnie presję a ja mam wątpliwości.

   • Nigdy w życiu niech się Pani nie szczepi tym gównem, bo te szczepienia, to jest jeden wielki eksperyment medyczny prowadzony na ludziach! Jeżeli coś się po niej stanie, to może być za późno, poza tym na ulotce jest napisane wyraźnie, że jeżeli ktoś ma uczulenie, to nie może się szczepić, więc po co to pytanie…?

    • po to jest ta strona zeby pytac! tym bardziej jesli chodzi o zdrowie!

     • Te szczepienia to jakaś ściema. U mnie w pracy ludzie się zaszczepili i teraz pracują tylko ci nie zaszczepieni bo zaszczepieni mają covida. Dzwoniłam do koleżanki to ledwo się trzyma więc po co się szczepić?
      Chcą się ludzi pozbyć i tyle!
      Jeżeli np. zdrowa osoba bez żadnych chorób się zaszczepi i po szczepieniu zrobi się zator i zgon będzie na zawał serca to kto za to odpowie??? No przecież że nie rząd 😡 więc czemu ja mam narażać swoje zdrowie niech testują na rządzie a nie że się zaszczepili solą fizjologiczną a resztę ludzi szczepią gównem by się ich pozbyć!

      • U mnie w pracy jest zupełnie na odwrót, zaszczepieni nie chorują a 4 osoby niezaszczepione dość, że mają covid to są w stanie krytycznym w szpitalu i walczą o życie.

      • U mnie a pracy jest akurat na odwrót , wszystkie osoby nie zaszczepione choruj, natomiast zaszczepione pracują i nie choruja, wiec może zależy od miejsca pracy 😁

      • Jeśli się zaszczepisz i zrobi się zator, to ogromne prawdopodobieństwo, że nie jesteś osobą zdrową. Zrób sobie wcześniej testy w kierunku zakrzepicy. Zdrowym ludziom ta szczepionka nie szkoda, problem w tym, że niektórzy myślą, że są zdrowi, a są chorzy.

      • Brawo Pani Beato za ten komentarz, sama prawda! Nigdy nie pozwolić szczepić się tym syfem!

    • Zacznijcie LECZYĆ ludzi a nie szczepić !!! Polscy lekarze jak widać mają bardzo niski poziom wiedzy. W 2008 guru obecnej plandemii dr.Fauci powiedział, że zasłanianie ust i nosa podczas pandemii hiszpanki w 1918 zabiło więcej ludzi niż sama HISZPANKA. Wiedział co mówi,uczestniczył wtedy w badaniu skutków grypy tzw hiszpanki.

     Wyniki opublikowano 19.08.2008 w artykule *”Bacterial Pneumonia Caused Most Deaths in 1918 Influenza Pandemic. Implications for Future Pandemic Planning”* czyli _Bakteryjne zapalenie płuc spowodowało większość zgonów w 1918 roku podczas pandemii grypy. *Implikacje dla planów przyszłej pandemii*_ .

     W publikacji pisze *”Większość zgonów podczas pandemii grypy w latach 1918-1919 nie była spowodowana działaniem samego wirusa grypy, większość ofiar zachorowała na bakteryjne zapalenie płuc po zakażeniu wirusem grypy. Zapalenie płuc zostało wywołane, gdy bakterie, które normalnie bytują w nosie i gardle, zaatakowały płuca drogą utworzoną, gdy wirus zniszczył komórki wyściełające oskrzela i płuca* .Badacze sugerowali aby przygotowania na wypadek przyszłej pandemii obejmowały wysiłki *zapewnienie zapasów ANTYBIOTYKÓW* i szczepionek bakteryjnych. W pracy przedstawiono dowody z dziedziny patologii i historii medycyny. *”Uszkodzenia wirusowe, a następnie bakteryjne zapalenie płuc prowadziły do ​​ogromnej większości zgonów. W istocie wirus zadał pierwszy cios, podczas gdy bakterie zadały cios nokautujący” powiedział wówczas Fauci. Ale wtedy nie było jeszcze antybiotyków, które podczas kolejnych pandemii grypy w 1957 i 1968 juz nie spowodowały takiej śmiertelności.
     Źródło: the journal of infectious diseases doi: 10.1086/591708 (2008)

    • Mam identyczny dylemat. 3 wstrząsy po lekach przeciwbólowych. Lęk po wstrząsach silniejszy niż obawa przed covidem😭i nie wiem co mam robic?

    • Witam , wszystkich serdecznie.Mam ten sam problem jeśli chodzi o wstrząs anafilaktyczny . Miałam i mam astmę , guza w nerce narazie nie groźnego , którego muszę co pół roku badać , oprócz tego guzy tarczycy. Boje się szczepionki STRASZNIE. Jestem kilka dni po przechorowanie covid-a. Rodzice moi nie dają spokoju ciagle nagabując ze mam się szczepić . Mam 47 lat i ciagle kłótnie z powodu szczepionki,której się bardzo boję.

     • Proszę Pani ma pani naturalną odporność po chorobie. Nie trzeba się szczepić. Wystarczy suplementować Wit C D i cynk żeby wspomóc układ odpornościowy.

    • Największym złem jest linia mRNA od dzieci w wieku 12 tygodni. To zabija ducha !!!!

     Koncerny oficjalnie to podają

   • A lekarze, jak to z nimi bywa… Od wszystkiego „umyją ręce” i powiedzą, że to nie ma wcale nic wspólnego ze szczepionką i choćby stawała Pani na rzęsach, to z nimi Pani nie wygra, jak jeszcze nikt dotąd!

    • Naprawdę, tak bardzo nienawidzi pan matki, że publicznie pan rozważa skazanie jej na śmierć? Bardzo mi żal tej kobiety, choć jej nie znam. Matka jest tylko jedna i należy ją szanować, jakakolwiek by ona nie była.

     • Kazia wie lepiej. Kazia ma informacje naukowe na temat rzekomego eksperymentu. Zaufaj Kazi. 😂

     • Czy Pan jest upośledzony umysłowo? Jak można pisać takie kretynizmy. Jaka masz człowieku wiedzę medyczna by tak pisać. Czytanie kretyńskich pierdół na internecie nie czyni cie lekarzem. Trochę oglądy i kultury życzę. Żal to mi ludzi którzy są nie wykrztalceni a uważają się za ekspertów.

     • Nie jestem anty ale preparat nie pewny …COVID mnie dopadł problemy z sercem duszności mroczki przed oczami puls spadł tak nisko że ciężko oddychać teraz się nie zaszczepie żeby gorzej nie było hmm pytanie czy jak złapie mnie drugi raz czy nie przekręci kur ..takie czasy

    • Gadasz totalne głupoty moje dziecko dostało ciężkiej sepsy po normalnym szczepieniu. Covid to takie przeziębienie albo grypka. Sepsa to jest najgorsze co może człowieka spotkać. I z tego co wiem zdążą się bardzo często szczególnie po szczepieniach i jest bezobjawowa i śmiertelna a nie tak jak ten srowid że większości ludzi nic nie ma tylko maja pozytywny test.

    • Szczepionki to eksperyment medyczny testują na ludziach nigdy nie pozwolę zaszczepić się to bomba biologiczną ludzie obudzcie się Polacy nie chcą się szczepic beda wśród zaszczepionych powikłania i zgony odporność zamiast rosnąć to po każdej dawce spada szczepienie to ścięgna???.??

    • Niestety mam takie same doświadczenia.

    • Poradzić co zrobic jak pracodawca zmusza do szczepien bo do firmy nie wejdziesz.

   • Fajnie jest komuś doradzać, ale na Pani miejscu bym była ostrożna tym bardziej że miała Pani wstrząs, ja jestem po dwóch szczepieniach i teraz mam problem ze sercem co pokazalo EKG. Wcześniej nie miałam żadnych problemów. Dziś muszę brać tabletki na serce. Jak widać wesoło nie jest. Ale decyzja należy do Pani. Pozdrawiam serdecznie. Dużo zdrowia życzę.

    • Boję się reakcji organizmu, przeszłam zakrzepicę, mam nadciśnienie😞’

     • Po drugiej dawce miałem tak potężną arytmię że ledwo z tego wyszedłem.Już myślałem że zejdę.NIGDY WIĘCEJ TEGO GÓWNA

      • Ja kilka tygodni po drugiej dawce moderny dostałam arytmii. Z holtera wyszło niemal 10 tys. ektopowych skurczy komorowych. Do tej pory biorę sotahexal, a to już pół roku mija. Czy ktoś może mi napisać co z trzecią dawką? Wszystko zgłoszone przez lekarza rodzinnego jako NOP, choć nie obyło się bez problemów. Wcześniej nigdy nie miałam problemów z sercem, jestem młoda i wysportowana. Jeśli niewskazana jest doszczepka to kto mi wystawi zaświadczenie o tym, że nie powinnam już eksperymentować z reakcją serca?

     • Ja po 2 szczepieniach nic mi nie było q środę 3 dawka pfizerem wolę się zaszczepić jak leżeć pod tlenem

   • Nie ryzykowała bym ponieważ to „coś” nie jest do końca przebadane – badania trwają. A lekarze zostawia potem Panią samą z objawami po przyjęciu preparatu.

   • Mój kolega właśnie zmarł po przyjęciu 2 dawki szczepionki, jego układ immunoligiczny odpalił się (ADE) wygógluj sobie i podejmij decyzję czy chcesz podjąć ryzyko.Dzisiaj byłem na pogrzebie. 37 lat. rozważ rodzaje szczepionek , skonsultuj z lekarzem, która w twoim przypadku jest najbardziej bezpieczna, szczepionki opierają się na kilku technologiach.

   • Jestem identycznym przypadkiem …dokładnie !!! Daj znac jak u Ciebie

   • Dzień dobry. Mam 25 lat, zaszczepiłam się 25 listopada pierwsza dawka Pfizera. Od tamtej pory (10dni) czuje sie caly czas bardzo oslabiona, mam bole miesni, bole i zawroty glowy… Najbardziej niepokojące dla mnie są właśnie te zawroty głowy. Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy zawroty głowy przeszły?

    • Witaj przeszedłem w grudniu zeszłego roku covida i w połowie roku wziąłem dwa pfizery miałem długo zawroty głowy , tylko nie wiem czy po szczepionce czy po chorobie , myślę że byłaś chora i została u ciebie ta dolegliwość , nie martw się czytałem o tym to normalne i mija , u mnie już nic nie kołuje.

     • Kazdy lek ktorym probuje sie leczyc nakreca mi srube chorob .Po deksafenie pol roku nie funkcjonowalam.Dzien wczesniej czulam sie normalnie bylam w szpitalu z powodu naglego niedosluchu.Rano pielegniarka przyszla z zastrzykiem i po wstrzyknieciu czesciowym preparatu caly pokoj zaczal mi sie krecic i zaczelam wymiotowac i bardzo szybko zaczelo mi bic serce i poprosilam zeby przerwala bo cos sie ze mna dzieje a ona odp.ze musi wykonac polecenie lekarza i wstrzyknela calosc.Pol roku nie moglam wyjsc z domu bo mialam ataki zawrotow glowy straszne nagle gdzie po wezwaniu pog.nie bylam w stanie nawet wlozyc butow.Wystapily zmiany psychiczne w postaci lekow i kolatania serca i innych wielu dzialan ubocznych a w szpitalu pisali na wypisach zawroty glowy i odurzenie na co bylam zbulwersowana gdyz nigdy sie nie odurzalam.Mysle ze preparat utrzymywal sie w organizmie.Na wypisie byla zapiska zastosowano innego rodzaju wlew dozylny nie napisano jaki tylko mowili ze to by dekxafen niewiadomo jaka dawka.Bardzo winie lekarza gdyz zabrak mi pol roku z zyciorysu.Czesto pogotowie jaj mnie zabieralo na sor ignoranci nawet mnie nie przypinali a ja dalam rady siedziec tylko komentowali co pani wyprawia jak nie moglam siedziec tylko spadalam z siedzenia.Kiedys o 3 w nocy zawieziono mnie na sor zucono jak worek na cerate bez przescieradla i dopiero o 8 ktos przyszedl.Mialam dreszcze bo bylo zimno Ti bylo w Czeladzi to powiedzieli koce poszly do prania i nie bylo sie czym przykryc.Mnostwo do opowiadania powinnam dostac odszkodowanie ale z konowalami sie nie wygra.Po woltarenie mam slady z ubocznego dzialanie gdyz wywolal mi pecherze na nogach i dziury w ciele pol cm w glab ie moglam wyleczyc.7 lat i brzydkie slady zostaly na zawsze.Po nolicin musialam sie leczyc u 3 specjalistow.Mialam wstrzas po tabletce na cisnienie.Mam wziac szczepionke.Lecze sie tylko zuolami i naturalnymi srodkami.

    • Przeszły mi zawroty głowy po 4 miesiącach. W tym czasie miałam robiony rezonans magnetyczny i wyszło dobrze.

   • Wszelkie dane dotyczące dotychczasowych reakcji anafilaktycznych musi pani wypełnić w formularzu poprzedzającym szczepienie wypełnianym na miejscu. Po szczepieniu zostaje pani na obowiązkowej(!) obserwacji.
    Co istotne decyzja należy do pani i nikt nie może na pani wymusić tej czy innej odpowiedzi w kwestii szczepienia. Natomiast na pewno w tej sytuacji z taką historią przed szczepieniem zostanie pani skierowana na kwalifikację lekarską i uzyska bezpośrednio odpowiedzi na niepokojące pytania.
    Osoby, które nie mają żadnej wiedzy na temat szczepionek, immunizacji, wirusologii i medycyny powinny swoje komentarze zachować dla siebie a nie straszyć ludzi, którzy szukają rzetelnych informacji.

    • Pani Katarzyno,moja mama ma bardzo rzadka chorobę krwi ,związana z krzepliwością,o której wspomniała przed szczepieniem i wpisała .Pani doktor ..roześmiała się i powiedziała,że choroby związane z krzepliwością nie mają żadnego znaczenia przy tym szczepieniu,chyba że hemofilia..! Ciekawe skąd u pani doktor taką pewność,skoro choroba mojej mamy występuje 1 na 500000 osób…..Wątpię,żeby ktoś taki trafił się podczas ,,badań klinicznych,,…
     Ignorancja lekarzy stała się …zaraźliwa i przerażająca….

    • Jestem ciekawa jakie konsultacje? Pielęgniarki w ogóle nie słuchają co się do nich mówi. Wypełniła ankietę zaznaczyłam że mam zakrzepice co usłyszałam – może się Pani zaszczepić i jaki był efekt wylądowałam na pogotowiu z zaostrzona zakrzepica. Każdy ma swoje doświadczenie Ale proszę nie wmawiać ze nic się nie dzieje bo gdyby tak było to ludzie nie baliby się tych preparatów.

   • Ja jestem już po próbie zaszczepienia się Pfizerem. Silna reakcja uczuleniowa po 36 godzinach od szczepienia. Potem NIKT nie mógł udzielić ani rady ani pomocy. Miotałam się długo od lekarza do lekarza, oczywiście prywatnie. Wystąpiła u mnie pokrzywka na całym ciele, silne duszności, szumy w uszach, ból głowy…… Jedyne leczenie to lekami na alergię. Producent nie wypracował żadnych procedur w przypadku wystąpienia skutków ubocznych. Widocznie uznano, że ofiary po stronie zaszczepionych należy wkalkulować jako ryzyko. Pomimo zgłoszenia NOPu producentowi nie było z jego strony żadnej pomocy ani reakcji.
    Lekarz Pulmunolog ( prywatnie) uparł się i pomógł mi w zgłoszeniu NOP-u, czego nie mogłam kilka tygodni załatwić. Do dziś mam problemy z głębokim wdechem i silnym zmęczeniem, zawroty głowy tez pozostały. Muszę przyznać, że mam rownież, jak TY zawsze silne skutki uboczne na leki, zastrzyki przeciwbolowe, także byłam pełna obaw co do szczepienia. Niestety, pod wpływem nacisku dałam się przekonać i bardzo żałuję. Na pewno osoby tak reagujące na leki nie powinny szczepić się dostępnymi teraz szczepionkami.

   • Pani Ewo, ja w życiu przeżyłam 3 wstrząsy anafilaktyczne , dwa skończyły się w szpitalu w efekcie porażenie CENTRALNEGO UKLADU NERWOWEGO, gdy nadeszła pora COVIDU – byłam w kropce………….tyle ludzi chorych, umierających…….odwlekałam terminy,mąż mnie namawiał, mówił, że na grypę się szczepiłaś i nic nie było to czego się boisz, lekarz rodzinny powiedział abym znalazła ośrodek gdzie jest anestezjolog aby „w razie czego” mogli mnie ratować, bo jednak lepiej się szczepić niż umrzeć……..Pierwsze szczepienie miałam w styczniu – oczywiście założono mi wenflon, siedziałam ponad godzinę po szczepieniu, na drugi dzięń lekki ból ręki – odetchnęłam, drugie szczepienie 6 lipca br, też w szpitalu z wenflonem…….na drugi dzień nie dałam rady wstać z łóżka aby iść do wc, bolało mnie dosłownie wszystko, po dwóch dniach nie mogłam wziąć kubka do ręki, ukroić chleba, palce bolące, sztywne, po paru dniach bóle przenosiły się na kolana, ramiona, łokcie, biodra………mija 5ty miesiąc a ja walczę z tym bólem, lekarze przepisują tabletki, maści, kupiłam sole do kąpieli, nagrzewam się lampą podczerwona………po jednych lekach było parę dni lepiej ale wysiadł żołądek, po drugich podobnie……..zrobiłam badanie krwi WYNIKI BEZ ZMIAN!!!!????
    Wiem, że aby stawy dobrze pracowały trzeba je gimnastykować – więc jaj mam silę to się gimnastykuje, rodzinny dał skierowanie do rehabilitanta – termin marzec, a kiedy dostanę zabiegi?????????
    Pierwsze święta leżę plackiem, prócz tych boleści brak apetytu mdłości, stany depresyjne………..Nie pamietam kiedy siedziałam ostatnie przy kompie, dziś postanowiłam pierwszy raz zadać pytanie – jak czuja sie ludzie po tych szczepieniach i trafiłam na pani list…nie wiem czy on do pani dotrze, jesli tak będę wdzięczna za odpowidż pozdrawiam Basia
    Spokojnych zdrowych reszty świąt

   • Jakoś te szczepionki na 100 % nie są skuteczne. Znam osoby zaszczepione 3 dawkami a i tak zachorowały na covida i zarażają. Tyle niby osób się zaszczepiło a cała Polska w czerwonej strefie. Nie wierzę tej propagandcie medialnej ze szczepionki są bezpieczne. Znam osoby które po szczepieniach znacznie podupadły na zdrowiu. Testy też są niemiarodajne. Ci co sterują tą pandemią, wielcy tego świata nieźle już się wzbogacili na naiwności ludzkiej. Tak nie wierzę że szczepionki są bezpieczne dla zdrowia jak nie wierzę że suplementy odchudzają. Reklamują schudniesz w 3 miesiące. A co potem ? Zostaję efekt jojo.

  • Ja miałam się dzisiaj zaszczepić ale przyziebienie mnie wzięło i nie wiem czy to jakiś znak od Boga?😱

   • Uważam że uratowała się przed śmiercią !
    Coraz więcej umiera zaszczepionych
    Coraz więcej zostaje ułomnymi do końca życia
    Nie bierz tego zabójczego preparatu
    Andrzej

   • Ludzie!krew mrozi w żyłach gdy się słyszy co Wy wygaduje cię!jeszcze brakuje nam świętej inkwizycji…
    Szczepienia CHRONIĄ i łagodzą skutki zachorowania na COVID.

    • Co Ty kobieto bredzisz! Jestem po pierwszej dawce (musiałam, nie chciałam) i mam bóle kręgosłupa i kości od miesiąca. Dają mi leki przeciwbólowe i nic nie pomaga. Wmawiają mi, że tak miałam. Nie wiem do jakiego specjalisty mam z tym iść. Faszeruję się lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi – ale przecież szczepimy się dla zdrowia?! Ostatnia prosta do zbiorowej głupoty tego narodu!

     • Witam ja tydzień temu się zaszczepiłam 2 dawka pfajzer i na drugi dzień silny ból lewej nogi. Rodzinna dala skierowanie do neurologa bo 4 miesiące temu wyszła neuralgia nerwu trójdzielnego przy zapaleniu zatok szczękowch więc coś napewno neurologiczne i że mam się nie martwić. Przepisał leki przeciw zapalne i psycho na nerwy. Laryngolog jak się dowiedział to powiedział że mam brać 3 dni te leki i jak nie pomogą to iść do rodzinnego i zęby robili badania czy to nie zakrzepica . Oczywiście twierdzą że to nie po szczepieniu . Brak słów i sił. A czlowiek z bólu wytrzymać nie może.jak by noga miała eksplodować zaraz

    • To szczep sie do woli i swoje dzieci a inni mają swoje zdanie

    • Proszę zapoznać się z wiedzą niezależnych lekarzy i specjalistów a nie powtarzać te hasła marketingowe z mediów głównego ścieku. Za małą ma Pani wiedzę aby się wypowiadać. Proponuje prześledzić wyniki NOPów amerykańskich i EU. Jakby tak było jak Pani pisze to w prawie całkowicie wyszczepionym Giblartarze czy Izraelu albo w pilotażowych miastach np w Irlandii nie byłoby wysypu nowych zakażeń a przede wszystkim niebezpiecznych mutacji, których skutki będą katastrofalne. W niedalekiej przyszłości.

   • Los chce cie uchronić i skorzystaj z tego, ja też kiedy chciałam się zaszczepić to jakaś infekcja, w końcu poszłam na szczepienie i się doigrałam po pierwszej dawce Pfizera, bole glowy szpital, niedokrwistość, jestem na lekach od września.

   • Mój brat po preparacie eksperymentalnym zwanym przez tv szczepionką leży w szpitalu w stanie ciężkim. Modlę się, żeby wyszedł z tego jak najszybciej.

  • Dzień dobry czy jeśli jest ktoś uczulony na penicylinę np dziecko 13 lat czy można zaszczepić na covid czy są przeciw wskazania.

  • Koniecznie 3 dawka a na wiosne czwarta i pózniej co 6 miesiecy do dnia odejscia

 6. Jestem zdziwiona tym co czytam. Obie nasze rodziny (moja i Męża) w pełni się zaszczepiły różnymi szczepionkami (Phizer, Astra Zeneca, Johnson) i nikt nie miał żadnych objawów z wyjątkiem mojej Mamy która miała parę godzin gorączki. To były różne osoby – i młodsze i starsze, zdrowe i z ciężkimi chorobami. Tata ma białaczkę, Teściowa rozrusznik serca z bardzo niską jego wydajnością – oboje nie mieli ŻADNYCH objawów niepożądanych. Wszyscy przyjęliśmy ostatnią dawkę najpóźniej 5 mcy temu. Dziwne jest to co czytam. Może ci co dobrze znoszą szczepionki nie mają potrzeby pisać na forach (bo nie mają problemów), nie wiem

  • Mam 65lat choroby ::zakrzepica,astma teraz cukrzyca 2.polineuropatia od roku, obawiam się szczepionki przy moich schorzeniach..

   • Jestem po udarze mózgu udar był spowodowany przez nie odpowiednie leki ktore doprowadziły do udaru.Mam w sobie pierwiastki w organiźmie i wiele innych chorób uczulona na pencyline ketanol i czy lekarz moze wystawic mi zaswiadczenie że nie moge sie zasczepić chyba że weźmie odpowiedzialność na siebie jak mi sie cos stanie

   • To, ze u Panstwa nie wystapily NOPY to jeszcze nic nie znaczy. Należy sie cieszyc. Ja po II dawce nie mialam tyle szczescia. Dostalam bardzo silnego ataku autoimmunologicznego w postaci choroby Stilla. Oczywiscie lekarze tylko nieformalnie mowia, ze faktycznie szczepionka byla impulsem do uruchomienia tej choroby. Nie jestem antyszczepionkowcem, ale po tym wszystkim (a wciaz sie lecze ciezka chemia farmakologiczna) przestalam byc taka entuzjastką.

   • Mój syn po szczepieniu wieku 3 miesięcy stał się niepełnosprawny.

    • Witam czy przed szczepieniem byl w pełni zdrowy, nie było przeciwskazań do szczepień?, i jeśli można spytać ile dziecko ma lat, i co mu sie stalo, mam obawy by szczepić swoje dzieci.

   • Ja i mąż jesteśmy zaszczepieni dwiema dawkami i zachorowalismy mąż wylądował w szpitalu ja przeszlam dosyć lekko a męża zabrałam w ten sam dzień ze szpitala i bardzo dobrze zrobilam bo w domu doszedł bardzo dobrze nie wiem jak by się skończyło z mężem bo ma bardzo poważne choroby współistniejace

  • A ja jestem bardzo zdziwiona, że tak wielu ludzi bierze udział w tym eksperymencie medycznym za który nikt nie ponosi odpowiedzialności.Nie ma badań na onkogennosc czy reaktogennosc.Noblista wirusolog Luc Montagnier mówi, że masowe szczepienia tymi preparatami to największy błąd medycyny od lat.Robert Malone jeden z wspoltwórców tej technologi również.Oby się nie okazało, że ta pseudo szczepionka jest zapalnikiem do chorób onkologicznych czy autoimmunologicznych.

  • Co by nie mówić o tych tak zwanych szczepieniach, jest to eksperyment medyczny! Jednych zabije odrazy a innych co nieco później, Tak czy siak zostało to stworzone po to aby unicestwić człowieka

   • To co na całym świeci wszystkie państwa chcą zabić swoich obywateli? nie jestem zaszczepiona tez mam obawy, ale do tego ze nie jestem pewna tego czy szczepionki sa dobrze przebadane a nie do tego ze masowo ma sie zabijać ludzi przez szczepienie.

   • Ja w ciągu pół roku pozbyłam się dwöch młodych kolegów przed 40 taką jeden i drugi byli parę dni po drugiej szczepionce zdrowia życzę

  • Znam osoby które się zaszczepiła 3 dawko zachorowali na kowid i mieli zakrzepice po szczepieniu .Po wyleczeni z kowidu . I po 3 miesiącach od szczepienia zmarli nagle .

  • Przed czym niby chronią szczepienia? Ja odkąd skończyłam 18 lat to nigdy na nic się nie szczepiłam i nie choruję i nie zamierzam się na nic szprycować ani na covid ani na żadne inne cholerstwo. Ta chemia w tych preparatach niszczy naturalną odporność. Przed niczym Cię nie chroni tylko osłabia system odpornościowy i wkoło się łapie infekcję za infekcją. Trzeba wyłączyć telewizor a włączyć myślenie

  • Proponuję, aby zadała sobie Pani odrobinę trudu i poza oglądaniem ogłupiającej telewizji poszukała doniesień naukowych na temat niejednorodnych serii szczepionek! Nie wszystkie serie przynoszą problemy zdrowotne, o których piszą niektórzy.Proszę nie uprawiać ogłupiającej propagandy i nie dokładać niepotrzebnego cierpienia tym, którzy za pani głosem wyciągną ramię po ten „cudowny” eliksir!

 7. Morsuje i hartuje się od ładnych paru lat. Przez ten czas praktycznie nie miałem zadnych infekcji. Zaszczepilem się latem z uwagi na wyjazd zagraniczny i po trzech tygodniach zaczęło się.
  Nieustające zawroty głowy, badania, neurolog, leki. Diagnoza zaburzenia nerwu przedsionkowego, prawdopodobnie reakcja autoimmunologiczna po szczepieniu. Liczba przeciwcial po 6 tygodniach od szczepienia powyżej górnego progu czułości urządzenia. Po trzech miesiącach powoli z tego wychodzę ale wciąż daleko do stanu sprzed szczepienia. Na pytanie do lekarza, czy faktycznie jest tak, że wszyscy powinni się szczepic, otrzymałem odpowiedź, że może nie wszyscy, ale jest wojna i nie ma czasu na dokładną kwalifikację, a straty są statystycznie nieuniknione.

  Pozdrawiam

  • Miałam identyczne objawy, minęło 5 miesięcy i w końcu jest lepiej, pytanie kiedy będzie całkiem dobrze, oczywiście lekarze wykluczają powiązanie ze szczepieniem, nie wierzę w tego typu zbiegi okoliczności, apeluje do lekarzy by zaczęli wreszcie pomagać ludziom z NOP.

  • Miałam identyczne objawy, minęło 5 miesięcy i w końcu jest lepiej, pytanie kiedy będzie całkiem dobrze, oczywiście lekarze wykluczają powiązanie ze szczepieniem, nie wierzę w tego typu zbiegi okoliczności, apeluje do lekarzy by zaczęli wreszcie pomagać ludziom z NOP. Czy naprawdę nikogo nie zastanawia dlaczego ludzie nie przyjmują drugiej dawki? Przecież jeśli nie dzialo by się nic niepokojącego po pierwszej, to przyjęli by kolejną. Ciężki temat, doświadczyłam tego osobiście.

   • W końcu ktoś to napisał, Brawo!!! U mnie minęło 4,5 miesiąca od pierwszej dawki, oczywiście z wiadomych przyczyn nie przyjęłam 2 dawki..

   • Miałam to samo, u mnie trwało 4 miesiące i też tylko jedną dawką się zaszczepiłam Pfizer. Badania od stóp do głów zrobione i prawidłowe wyniki.

  • Witam,
   chciałabym nawiązać kontakt z Flintonem. W 2 tygodnie po 2 dawce Pfizera dostałam takich zaburzeń równowagi, że wylądowałam na SOR. Przez tydzień nie mogłam chodzić. Potem świetna specjalista otolaryngolog zdiagnozowała wirusowe zapalenie neuronu przedsionkowego. Ale nie zgodziła się z moją tezą, ze to poszczepionkowe (piszę to jako osoba wierząca w naukę i szczepienia). Chciałabym nawiązać kontakt z lekarzami o otwartych umysłach, którzy mogliby jakoś zweryfikować moją tezę. Po 5 miesiącach w 90 proc. wróciłam do normy, ale boję się zaszczepić 3 dawką.
   Grażyna

   • Prosze mi napisac jak u Pani to sie skonczylo bo moja corka ma to samo co Pani.Miesiac temu lezala w szpitalu z powodu zaburzeń rownowagi Bardzo prosze o wiadomosc

    • U mnie skończyło się OK. Zaburzenia równowagi ustąpiły samoistnie. Po 7 miesiącach od szczepienia funkcjonuję normalnie. Zbadałam poziom przeciwciał – mam bardzo wysoki. Jeszcze nie zaszczepiłam się trzecią dawką.

   • Grażyna mjej koleżanki mąż też dostał zapalenia od wirusiwego w mózgu po 2 szczepionce moderny bodajże pierwsze objawy zaburzenia równowagi mowy, wylądował na intensywnej ledwo go odratiwaki nadal dochodzi do siebie ale ciężko mu się mówi, chodzi. To nie jest odosobniony przypadek.

   • Jestem 5 mcy po 1 dawcę pfizera. Drętwienia, mrowienia kończyn, porażenia nerwow( porażenie twarzy bella) ból kręgosłupa. Masę leków, rehabilitacja, powoli dochodzę do siebie. Został ból kręgosłupa i mrowienia w dłoniach i stopach. Walczę codziennie o zdrowie. Nigdy wcześniej na nic poważanego nie chorowałam. Szczepionka mnie powaliła. Oczywiście 2 dawki nie wzięłam.

  • Witam flinton jaka wojna,
   Wszyscy Mamy wolną wolę i za błędne decyzje będziemy cierpieć, po podaniu szczepionki nie odwrócimy procesu, będziemy mutować

 8. Stosuję antykoncepcję hormonalną, a w przeszłości miałam reakcję alergiczną na szczepionkę przeciwko gruźlicy, do tego stopnia, że lekarz zabronił mi przyjmować kolejne dawki. Z tego względu nie chcę się szczepić, a tym bardziej że nigdy nie chorowałam na żadne infekcje wirusowe, nawet grypę. No ale wszyscy dookoła cisną:/ czy w mojej sytuacji bezpiecznie jest się szczepić? Bo ja mam ogromne wątpliwości, a nie chcę brać jakiegoś nieprzetestowaneho preparatu tylko po to, by móc za granicą wejść do knajpy.

  • Witam, dlugo szukalam takiego forum. Nieustajacy bol reki, powiedzialabym promieniujacy od lokcia w gore I dol nie daje mi swobodnie funkcjonowac. Boje sie ze ze to moze byc GBS, ewidentnie reka jest slaba. Wydaje mi sie ze uszkodzony zostal nerw. Poza tym bol gardla non stop I szyjii. Mieszkam w uk, ciezko do lekarza sie dostac.

 9. Mój kardiolog , od lat się u niego leczyłem, po 2 dawce tego preparatu dostał wylewu , 54l nie palący nie pijacy

  • Moja sasiadka /syn ratownik medyczny/ straviła przytomność i mimo szybkiej pomocy, nie odzyskała kej i po kilku dniach zmarła. Nawet na NOPy nadal najlepsza jest Amantadyna…dlaczego ludzi sie nie leczy????

  • Mój tata też dostał wylewu ! Tylko nie był szczepiony . I co o tym sądzić ?

 10. Śmiechu warte te komentarze…. same trole – antyszczepionkowcy głupoty tu wypisują, powtarzają się objawy, powielane są komentarze i tylu naiwnych w to wierzy co wypisują … żałosne… !!!!!!!!!!!!!

  • Masz rację. Tylu kretyńskich wypowiedzi, komentarzy tylko na stronach antyszczepionkowców- kłamstwo za kłamstwem.Każde te kłamstwo łatwo obalić, ale na ćwierćmózgów szkoda czasu. Do takich dotrze tylko łopata na grobie, ale już za późno.

   • Kretynami są Ci co się zaszczepili na własne życzenie a teraz mają problemy ze zdrowiem nikt i h do tego nie zmuszał!! Mają wszczepionego wirusa i go roznoszą nawet nie wiedząc że go mają bo niby przechodzą bezobjawowo więc gdzie tu jest sens i logika szczepień…
    Proszę bardzo obal te kłamstwa ćwierćmózgu!

   • Mi też z rodziny poumierali.
    Ale zmiecione pod dywan.

    • Stanisław
     Po przyjęciu szczepionki w maju zeszłego roku, po miesiącu wystąpił obrzęk jednej stopy, później drugiej. Trwa to do dziś, czyli styczeń 2022. Lekarze są bezradni, przepisują tylko dużo leków i koniec. Teraz jes za późno

   • Od tzw antyszczepionkowcow gorsi są zwolennicy szczepienia, ordynarni, wymyślający ludziom mającym wątpliwości, do których mają przecież prawo. Ja np chcę się zaszczepić ale mam SM, zakrzepicę żył głębokich, cukrzycę typu 2 oraz kwasice moczową. Ponadto jestem alergiczką i tylko cudem przeżyłam szok anafilaktyczny po lekach podanych mi w… szpitalu. Boję się szczepionki i boję się covidu. Z powodu SM nie mogę udać się do punktu szczepień, teraz lekarze nie przychodzą na wizyty domowe a wyjazdowy punkt szczepień żąda zaświadczenia od lekarza, inaczej nie chcą przyjechać i mnie zaszczepić. Nie mam pieniedzy na prywatną wizytę domową bo jestem na emeryturze. Co mam zrobić ?

    • Moja mama ma SM, przyjęła 2 dawki szczepień i nic się nie działo. Oprócz SM ma problemy z sercem i jaskrę.

   • Anonim – najbardziej kretyńska wypowiedź to twoja wypowiedź. Zabrakło argumentów i dlatego jedyną rzeczą jaką jesteś w stanie z siebie wydusić jest kłamstwo, ćwierćmózg i łopata na grobie? Obyś jeszcze długo żył po przyjętych dawkach 🙂

   • ja jestem 4 miesiac po szczepieniu wlasnie wrocilam od kolejnego lekarz,i nic nie mam na bol kregoslupa ktory wystspil na drugi dzien po szczepieniu,neurolog i reumatolog uwazaja ze wszystko jest w porzadku,nic nie pomaga za chwile skoncz zwolnienie i musze zwolnic sie z pracy,nie jestem w stanie pracowac.i nie ma dla mnie zadnej pomocy,jedno szczepienie i wali sie moje zycie

  • Szczepionki są dla zdrowych tak mnie uczono dlaczego zakłamują wiedzę medyczną a ludzie nie mających pojęcia o przeciwskazaniach najwięcej mają do powiedzenia i wyzywają ludzi którzy nie chcą się poddać eksperymentowi jakim trzeba być.głupim ,aby nie mieć wątpliwości ,to jest skandal co się dzieje eksperymentują gdzie się da.na cmentarzach na ulicy ,niedługo w publicznych toaletach

  • Niestety jesteś kolejnym powielaczem hejtu. Nie po to nasi dziadkowie walczyli o wolność żeby teraz jakiś przekupiony lekarz wmawiał ludziom że 9na10 osób trafiających do szpitala to osoby niezaszczepione. Jak ktoś jest inteligentny to potrafi zweryfikować dane ogólnie dostępne w Internecie w których jest wszystko czarno na białym : ludzie w pełni zaszczepieni trafiają tak samo do szpitali jak niezaszczepieni i często mają cięższe przebiegu chorób niż niezaszczepieni. Więc jeśli nie chce się zaszczepić lub nie mogę bo że względu na mój stan zdrowotny jest to niebezpieczne to mam mieć wolny wybór bo gwarantuje mi to konstytucją i takie są prawa człowieka niepodważalnie. Ci co twierdzą inaczej to sprzedajni 'ludzie’

  • Jakby doswiadczyl Pan takiego piekla po II dawce, jak ja, kiedy dostalam naglej i bardzo silnej reakcji autoimmunologicznej, to inaczej by Pan spiewal
   Basia

  • Zobaczymy za 5 latek,kto zdechnie,a nawet jeśli będzie”pierdział dalej”,zobaczymy jakie geny przekaże następcom,skoro po szczepionce jest hybrydą(nitka mRNA nie jest obojętna;niektórzy zaszczepieni w ząb nie znają organizmu człowieka)..Jeśli zaszczepiony(również tlenkiem grafenu)był młody,być może będzie mu po szczepionce „wsio rawno”,czy w łóżku będzie miał chlopaka,czy dziewczynkę.Depopulacja ,poprzez hamowanie prokreacji,aborcyjna i eutanazyjna jest przecież popierana,bo więcej jest głupków,niż myślących..Nikt nie przeżyl jeszcze po szczepionce 10 lat.Tylko człowiek bez wyobraźni cieszy się,że nic nie odczuł po zaszczepieniu(też nic nie czują zaszczepieni).I co z tego,skoro w organizmie ma nie wiadomo co?Bill Gestes mu na pewno powie i go oświeci(raczej szybciej zaświeci ciało zaszczepionego dla kontroli jego ruchu).Hahahaha

   • Po tym w jaki sposób Pani nazywa ludzi szczepiących się, ubliża im od głupków i pisze że zdechną widać kim Pani jest. Skąd w Pani tyle nienawiści. Jeżeli jest Pani przeciwna szczepieniu to niech Pani tego nie robi. Ja się zaszczepiłam i uważam że tylko szczepienie może ocalić swiat ale nie wyzywam antyszczepionkowców od najgorszych i nie życzę im zdychania. Jak można się tak zachowywać? I to jeszcze kobieta wypisuje takie treści. Jak można być tak złym człowiekiem pełnym nienawiści do kogoś kto ma inne poglądy. Żenujące. Jest Pani lekarzem ? że pisze Pani o nitkach mRNA. Chyba nie skoro miesza w to Pani Billa Gates, a którego nazwiska nawet Pani nie potrafi poprawnie napisać. Barbaro

   • Jaki tlenek grafenu? Grafen jest substancja o barwie silne czarnej, nawet znikome jego ilosci zabarwiają preparat na kolor brazowo- czarny. A co do mRNA to co ma ona do przekazanych genów. Zaczynając od tego że preparat nie działa w komórkach generatywnych to dodatkowo mRNA tego typu nie jest wbudowawany w nasz genom (nie ulega odwrotnej transkrypcji do DNA jak u retrowirsuów). Jedyny proces w jakim uczestniczy to translacja, ktorej to celem jest wytworzenie antygenu wirusa, ktory zostanie wystawiony na bialka MHC klasy I, następnie rozpoznany przez limfocyty Tc co wywyola odpowiedz immunologiczną.). Polecam pouczyć się genetyki molekularnej, a potem pyskować in internecie.
    Pozdrawiam
    Mateusz

   • Pani to chyba zbyt dużo się naczytała teorii spiskowych.
    Depopulacje to mamy teraz jak ludzie umierają właśnie ci co się niezaszczepili !!!

  • Naprawdę myślisz ze w tak poważnej sytuacji ludzie będą klepać i kopiować komentarze? Każdy kto decyduje się nie nie przyjąć szczepionki ma podstawy do tego, nie wyssali sobie tego z palca, zgony po szczepieniach nie są rejestrowane a ludzie wierzą ze objawy po szczepieniu są normalne, otóż nie nie są normalne , a w momencie gdy się poda firmę farmaceutyczna do sadu otrzymuje się orzeczenie ze teoretycznie to szczepienie jest na własne ryzyko , więc jakie jest bezpieczeństwo tych szczepień? Tylko Ci co się sprzedali za grube pieniądze będą zaprzeczać więc zanim wypowiesz się ana temat o którym nie masz zielonego pojęcia to się zastanów.

  • Nie zaklinaj rzeczywistości. Mengele robią doświadczenia na ludziach i zabijają tymi szczepionkami. Od razu ludzie po szczepieniu dostają wylewy zawaly zakrzepice i inne ciekawe?

 11. witam jestem po usunięciu krwiaka mózgu choruje na cukrzyce tarczyce nadcisnienie astme pochp do tego jestem po zapaleniu płuc mam 67 lat czy mam sie szczepic i czym prosze o odpowidz

  • Jak chcesz jeszcze pozyc to nie !

  • cukrzyca wyklucza szczepienie

   • bzdura, cukrzyca jest raczej wskazaniem do szczepienia bo może powodować ciężki przebieg covid

   • Co ty wygadujesz. Właśnie ludzie obciążeni chorobami przewlekłymi powinni się zaszczepić. Z pochp jak złapiesz covid to nie obronisz się bez szczepienia. Zapalenie płuc Cię wykończy.

    • Nie zgodzę się do końca. To typowa loteria. Dziadek ma POCHP i rozrusznik serca. Przechorował Covida rok temu. Problemy zaczynały się po szczepieniach. Po trzeciej dawce nie może dojść do siebie.

   • Co ty pieprzysz! Jestem cukrzykiem zaszczepionym! Moja mama ma cukrzycę i również jest zaszczepiona !

  • Lepiej niech Pani się nie szczepi bo może się Pani pogorszyć

 12. Witam, 15 dni temu otrzymalam druga Dawke Biontech Pfizera, od 8 dni zmagam sie z bezsennoscio, lekami, kolotaniem serca, szczegolenie w nocy.
  Nie moge spac przez ten pulsujace cisnienie w glowie w nogach. Glowa wysyla jakies impulscy ze sie zrywam ze snu, mam zrywy miesniowe….Rano wstaje nie wyspana, miescie nog slabe i dalej sie trzesa….Newrica? A bylam zdrowym czlowiekiem

  • Ja nie przyjmę drugiej dawki! Ból lewej,stopy,kołatanie i kłucie serca,lekka duszność, na zgieciu nogi zrobił mi się żylak twardy i bolacy.

   • Zylak twardy i bolący – prawdopodobnie zakrzepica, niezwłocznie do lekarza!

   • Właśnie jestem w trakcie diagnozy….zakrzepica żylna z ryzykiem zatorowości płucnej

    • Ja tez…na udzie od urodzenia, 2 zabiegi proktologiczne.swierdzona zakrzepice.Lekarz rodzinny pomimo to kaze mi się szczepić ryzykując moim życiem.Kaze bo nie chce wydać zaświadczenia o niemożności a z tego co wiem to oficjalne oświadczenie lekarzy jako przeciwskazania.

   • Witam, ja miałam problem z prawą stopą, niecałe 2 tyg po drugim szczepieniu w niedzielę nad ranem obudził mnie ból stopy, ból ciągły i bardzo silny, jakby ktoś mi włożył stopę w imadło, nie pomogły żadne maści przeciwbólowe, tabletki, okłady. Wylądowałam na SOR, gdzie zrobili mi rtg ( bez sensu bo urazu nie było ) i dostałam jakiś silny przeciwbólowy lek, zadziałał zresztą dopiero w 3 dobie. W poniedziałek od internisty dostałam skierowanie na krew, porobiłam badania w kierunku zakrzepicy, reumatoidalnego zapalenia stawów i dny moczanowej. wszystkie badania wyszły w miarę. na stopie pojawiła się gorąca czerwona plama, sr. ok 4 cm. I na tym koniec w kwestii leczenia… po miesiącu sytuacja się powtórzyła. Do dziś nie wiadomo co mi było…

  • W ciemnym grodzie ciemne lekarzyny powiedzą nerwica zamiast zgłosić do systemu poszczepiennych objawów.

   • Po pierwszej dawce Pfizera okropnie bolała mnie głowa przez 3 tygodnie. Badania nic nie wykazały więc zdecydowałam się na drugą dawkę…i żałuję. Minęły już 3 tygodnie od kolejnego zastrzyku, a mnie boli całe ciało: mięśnie, stawy, kręgosłup i głowa. I to okropne zmęczenie…Calymi dniami, dzień i noc. Myślałam, że po czasie wszystko wróci do normy…niestety nie. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o jakieś wskazówki. Już dłużej nie dam rady…

    • Mając zakrzepice żylną odbytych i wade serca tachycardie-Czy mogę przyjąć jakas szczepionkę?? Pytam pilnie bo bedzie chyba przymus w pracy

     • Ja się nie zaczepiłem i dobrze się czuje nic nie nie boli a jak nie weźmie choroba trudno a ja się boje się szczepić na kowita myślę że szczepienie będzie goszej nisz jest teraz

     • Proszę spróbować uzyskać zaświadczenie lekarskie o odroczeniu. Raczej nie da się uzyskać permanentnego zwolnienia, skoro nawet szczepią pacjentów onkologicznych…

     • Niw ryzykuj

    • Mam podobne objawy

    • Witam zaszczepilam się 15 .09 .2021 pierwszą dawką Pfajzera od tego momentu ból całego ciała mięśni stopy osłabienie zmęczenie nie wiem co mam dalej robić brak sił na normalne życie drugą dawką boję się zaszczepić .

    • Witam mam to samo co pani robiłam wszystkie badania nic nie wyszło czy minelobto Pani potrzebuję pomocy

   • Po szczepieniu mialam nudnosci ,wymioty,dreszcze nie do opanowania,arytmię,omdlenie,a po dwoch miesiacach rak piersi powiedzą,ze to przypadek,a bylam zdrowa

    • Monika dzięki że podzieliłaś się ja mam dylemat czy się szczepić pozdrawiam zdrówka

    • Cześć. Przyjęłam pierwszą dawkę 12 sierpnia, po 4 dniach pojawiła się duszność, kołatanie /drganie serca, ból głowy, ciśnienie w skroniach, drętwienie twarzy, drętwienie rąk i nóg, razem z bólem, puchła mi szyja że powietrza nie mogłam złapać. I tak przez 12 dni. Dodam że wyniki badań w porządku, rtg klatki bez zmian, echo serca nic nie wykazało. Mam 29 lat i byłam okazem zdrowia. Od szczepienia minęło 7 tygodni a mnie ręka boli /pulsuje od łokcia do nadgarstka i odwrotnie.. Każdy wysiłek to jeden wielki pot i zmęczenie, gdzie wcześniej ćwiczyłam 10 miesięcy i nie było problemu. Podsumowując kolejny termin szczepienia był na 02.09, nie zdecydowałam się..

     • Dlaczego ???? szczep się tak jak Ci mówią politycy, lekarze, dziennikarze. Zaszczep się preparatem nie zbadanym a dostaniesz paszport i wygrasz hulajnogę. I chcecie nas segregować niezaszczypawkowanych.

     • Witam to straszne czy ból już ustąpił .najgorsze jest to że nie jesteśmy im w stanie udowodnić ze to po szczepionce .Ja po 3 tygodniach od przyjęcia johnson okropny ból przedramienia śpię na siedząco po kilka minut nie mogę się położyć a mięsień pulsuje i uczucie kłucia to już 2 tydzien takiej męczarni

      • Niestety nie jest lepiej. Doszedł silny ból głowy, zawroty, niskie ciśnienie, serce wali jak szalone do 100 uderzeń w spoczynku. Ręka jak bolała tak boli.

    • Puk pik w głowę i to mocno

    • Lekarz rodzinny jednoznacznie namawia co byśmy się zaszczepili …..cała rodzina wraz z dziećmi naturalnie nie przechodzila i nie miała żadnych obiawów covit…..i niech tak zostanie. Proszę Was….
     Ppowiedźcie czy jest jakis sen coby wykonać szczepienie? nie uśmiecha się nam nabyć dziwnych powikłań po podaniu specyfiku szvzepionkowego. Będę wdzienczny za obiektywne opinie…..
     🤔

    • przecież rak piersi nie mógł powstać nagle , rosną powoli i zbieg okoliczności uwidocznił chorobę nie można łączyć tych dwóch zdarzeń

    • Wczoraj na innym forum czytałam o wieku takich przypadkach-rak niedługo po szczepieniu

  • Nie… to już zostaje tylko ratowanie siebie… wszystkich których znam kto szczepił sie Pfizerem mają zaburzenia pamięci, są apatyczni, mają bóle mięśniowe, bóle głowy, problemy neurologiczne z mówieniem…. zwróćcie uwage jak wam się mówi po szczepieniu i czy nie czujecie się starzy i zmęczeni?
   Proponuje zrobić badanie zakrzepicy żył bo przeciwciała wywołane szczepionką niszczą białko S kolca koronawirusa ale niszczą też białko S które naturalnie mamy w organiźmie. Niski poziom Białka S powoduje zakrzepy żył tetnic w tym mózgowych… wszystko potwierdzone naukowo. Żaden fake news…. Cenzura na masową skale.

   Czy ktoś 2-3mc po szczepieniu ma problemy z pamięcią?

   • Wszystko co piszesz to prawda ja też mam takie same objawy i zaczynam się martwić

   • Czyli mając zaawansowana zakrzepice i wade serca mogę zapomnieć i szczepieniu?

    • Wszystko co pisze John Reacher, potwierdza się !
     Słyszę kolejne takie objawy u znajomych w rodzinie itd
     Stawy, zmęczenie to bardzo wychodzi szybko:(

     • Anna
      Osobiście nie szczepię się,strach mi na to nie pozwala.
      Nie mówię, że nie boję się zachorować bo się boję.
      U mnie w rodzinie wszyscy zaszczepieni oprócz mnie.
      Zauważyłam, że są bardziej podatni na infekcję.
      Na szczęście nic innego nie stało się, przynajmniej nie skarżą się.
      Atakują mnie cały czas żebym się zaszczepiła.

      • Mam takie samo zdanie. Boję się szczepić ale też boję się choroby. Jednak strach przed szczepionką jest większy.

      • Proszę się nie słuchać innych i mieć własny rozum, odradzam szczepienie póki nie jest jeszcze za pozno !!!!

      • Ja też zaszczepiłam się i 1.5 mca po szczepieniu dostałam covida.a wcześniej przez półtora roku byłam cały czas zdriwa

   • Razem z mężem szczepiliśmy się i wszystko było ok, żadnych dolegliwości nie mieliśmy. Już zapisaliśmy się na dawkę przypominającą. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę

    • Ja też po dwóch szczepieniach jestem i okey jakieś dziwne przypadki tu są opisywane 😑

     • Pamiętaj, że wśród podawanych „szczepionek” jest również placebo. Jeśli na nie trafiłaś będziesz się czuła doskonale…

     • Mam 73lata i choroby przewlekłe. Zaszczepiłam się pół roku temu.Pierwsza dawkę zniosłam prawie bezobjawowo,następna lekki ból i zaczerwienienie w miejscu podania szczepionki przez 2 dni. Jestem zadowolona. Planuje 3 dawkę.

    • Witam Pani Marto.Przymro mi ,że Pani w to nie wierzy.Ja byłam u 3 neurologów z różnych miast -do tej pory zdrowa – po szczepieniu drugą dawką miałam problemy ze wzrokiem, neuropatię obwodową (proszę sobie poczytać co to jest) i zapraszam do jakiegokolwiek szpitala na Oddział neurologiczny bo takich przypadków jest masa .W mojej rodzinie dalszej bo oczywiście bliscy się nie zaszczepią dopóki nie będzie takiego przymusu też nikt nie miał NOPa poszczepiennego i nikt w to nie wierzył dopóki mnie nie zobaczył .Mam 44 lata jestem wrakiem człowieka, czuję się jak staruszka,suwam nogami, wszystko mnie boli…i tam jak wcześniej pisałam nic tylko dla tych niedowiarków -zspraszsmy na neurologię do szpitala …

     • Dzień dobry. Również mam po szczepieniu neuropatię obwodową. Leczę się już pół roku. Mam drętwienia, mrowienia kończyn, cały czas. Miałam też porażenie nerwu twarzowego ( 5 dni po szczepieniu). Nieustanny ból kręgosłupa. Jestem ciągle na lekach neurologicznych, chodzę na rehabilitację. Neurolog mówi, że nerwy są uszkodzone trwale ( wyszło w badaniu EMG). Mam 40 lat. Szczepionka zniszczyła mi zdrowie.
      Każdego dnia żałuje swojej decyzji o szczepionce. Życzę Wam wszystkim powrotu do zdrowia.

     • Tak się składa że moja kuzynka pracuje na neurologii i mi mówi że ona nie zna żadnego przypadku nopu po szczepieniu oprócz objawów chorobowych trwających kilka dni, za to ma wiele przykładów powikłań po covidzie. Ja też wśród znajomych nie znam nikogo kto by miał powikłania po szczepieniu za to po covidzie już parę osób nie żyje, wszystkie te osoby który zmarły na covid były niezaszczepione w tym kilka młodych. Więc nie chce mi się wierzyć w te opowieści.

   • Ja może nie byłem nigdy okazem zdrowia ale przebyłem dwa razy covid19 więc się zaszczepiłem pierwsza dawka pfizer, po szczepionce dopiero na drugi dzień miałem objawy typu ból ręki ale i taka ciężkość ręki dość duża bo nie mogłem unieść ręki musiałem wspomagać się druga ręką, następnie bóle głowy ale bóle głowy mam do dziś praktycznie codziennie boli mnie głowa w nocy czasami w dzień, czuje się często zmęczony, bolą mnie nogi często, mam problemy z wymowa, mówię dużo normalnie ale jak by gubię słowa no i nie mam skupienia na kilku rzeczach na raz, na jednej czasami ciężko się skupić, ogólnie nie wiem czy zrobiłem dobrze szczepiąc się, nie śpię po nocach, ale też mam nerwice przez całą tą pandemię nabyłem się nerwicy lękowej. Są tacy co nie odczuwają po szczepieniu nic ale są tacy jak ja i wy co jednak coś jest nie tak. Mam nadzieję jednak że ta szczepionka mnie uchroni od covid19 i nie spowoduje zmian w moim organizmie nie zrobi tam chaosu. Nie jestem antyszczepiąkowiec ale też nie szczepilem się na wszystko na co mogłem bo z kraju nie wyjeżdżam. Kocham Polskę ale nienawidzę PiSu.

   • Witam. 24 lipca szczepiłam się 1 dawka Pfizer. Tragedia. Po 3 dniach kołatanie serca, paraliż ręki i nogi światłowstręt, wysokie ciśnienie. Mam 29 lat brak chorób. W listopadzie przeszłam covid jak przeziębienie. Lekarz rodzinny nie zakwalifikował mnie do drugiej dawki. Kazał zrobić przeciwciała poszczepienne wyszło 1400. Pytanie do Państwa czy gdybym zachorowała teraz drugi raz będę przechodzić ciężko? Oczywiście w punkcie szczepień każą się szczepić.

   • To nie są szczepionki to preparat z trucizną teraz będą następne co kilka miesięcy moźe nawet 10 razy albo więcejJa sie tego boje i nie zaszczypie sie bo umre

   • Świetnie się czuje i pamięć mam lepsza niż przed szczepieniem, ale tez brałam suplementy

  • Myślę ze szczepionka wywolala ukrytą chotobe albo bakterie w organizmie którą trzeba zlikwidowac i udac sie do lekarza na szczegulowe badania

   • Drugi raz na Covid chorowałam lżej. Pierwszy raz 39 stopni gorączki i straszny ból głowy, osłabienie i 3 dni wyjęte z życiorysu. Drugi raz stan podgorączkowy, lekki ból głowy,osłabienie lekkie. Przeżyłam 2 razy Covid a szczepienia się boję. Każdy musi sam zdecydować co dla niego lepsze.

    • U mnie identycznie pierwszy raz był cięższy, gorączka, okropne bóle głowy i mięśni. Dochodziłam do siebie kilka miesięcy. Teraz przechodziłam covid drugi raz i nie było tragedii stan podgorączkowy, lekki ból mięśni i głowy utrzymywał się 3 dni i brak smaku i węchu . Żadnych innych objawów.

  • Ludzie ja was bardzo proszę dzieci chrońcie od tego świństwa. W USA VAERS podaje 10 tyś zgonów. Grubo ponad 2500 poronień. Hiszpańscy naukowcy odkryli dużą ilość tlenku grafenu w tych pseudo szczepionkach , to toksyczna substancja.Ten preparat niszczy kompletnie zdrowie. NIE DAJCIE SIĘ PROPAGANDZIE W MEDIACH. Na covid są przecież leki. dla znających angielski i tych nie znajacych bo można sobie pooglądać biedaków którzy po szczepieniu mają drgawki nieustające i inne..Czy was nie dziwi, że w tv nie zapraszaja nikogo kto odchorowuje te preparaty teraz. Gdzie są polskie statystyki? Na interii blokują linki na fb też Pełny reżim komunistyczny.Zero wolności słowa

   https://www.bitchute.com/video/xOUbrkKw1OYW/

   https://www.bitchute.com/video/Xxed7jUAiDnT/

   https://www.bitchute.com/video/MWsMyIKvGmvy/

   Można wywalać ten grafen z organizmu 693882370 służę info

  • 4 dni po szczepionce silna zakrzepica do chirurga naczyniowego dostałam sue na wizytę prywatna koszt 400 zł będzie i druga po zastrzykach .dalej nikt nic nie wie boję się szczepić .zostawiona sama bo każdy mówi co innego

   • Mając zakrzepice żylną odbytych i wade serca tachycardie-Czy mogę przyjąć jakas szczepionkę?? Pytam pilnie bo bedzie chyba przymus w pracy

   • Mam 64 lata na dwóch nogach miałam zakrzepy czy powinnam się szczepić bo bardzo się boję

  • Zdecydowanie. Ja yeż się przestraszyłem jak ręka zaczęła boleć po drugim zastrzyku i od strony tej rękinpod pachą pojawiła się spora opuchlizna i coś twardego w niej. Bolało tak że ręki nie podniosłem. Nawet przyszło mi do głowy że mam raka. Kłopoty ze snem. Zjadłem relanium. Spałem jak zabity następnego dnia lekki ból ręki gula malała w ciągu dnia. Kolejnego dnia czuje się fantastycznie. Te bzdury abtyszczepionkowcy pieprzą tyle. To też nie jest dyrastyczna szczepionka. A gdyby każdemu wyjaśnili że organizm musi zareagować, to naturalne. I nic więc do ludzi by nie trafiało to efekt lęku placebo byłby śmieszny. Czasem objawy mogą trwać dzień czasem nawet miesiąc. Ale straszenie samego siebie to cios gorszy niż covid. Nie słuchajcie, róbcie co jest do zrobienie. Zawsze tak reagowano na coś nowego. Terapia genowa nie jest czymś nowym.

   • Tak samo jak na kowida co roku byly przepelnione szpitale przez ciezko chorych na grype, zapalenia pluc i oskrzeli. I tak samo ludzie umierali q ttch wymienionych przypadkach. Ten wirus jest od lat i nie jest niczym nowym. Wirus byl , jest i bedzie. A przestraszono ludzi zeby zagonic jak biedne naiwnie przerazone owieczki do szczepien ktore dla pewnych osob jest kopalnia pieniedzy.

  • Mam zapalenie żył biorę od 2 tygodni heperynę boję się szczepienia covid 19
   Po kilku godzinach po zastrzyku przed podaniem dawki heperyny bolą mnie żyły aż pieką jestem mężczyzną 70 lat
   Dziękuję

  • Nie widzę związku , MZ i szczepimysie również. Przyczyn należy szukać gdzie indziej.

  • Amantadyna oraz Iwermektyna w odpowiednich dawkach może zniszczyć wirusa i cię uratować ! Ale skutki mogą być ? Inaczej jest po tobie ponieważ to jest eksperyment medyczny genetyczny . Piszą o tym nawet Pfeizer i inni ! Faza Eksperymentalna do 2023 a ty dobrowolnie to przyjęłaś i miej świadomość że oni czyli rząd oraz banda PO i PiS i inni mają cię w dupie .Nikt ci Odszkodowania 😎 nie da bo tak jest ustawione prawo …. a leczyć tego nie chcą . O nieszczepieniu słyszałaś ? były takie Informacje ! Trzeba było posłuchać bo oni mają rację ! A tak debilka jesteś – sorry , rozumu nie miałaś ? 3 dawki nie bierz bo zdechnieez …. .

  • Współczuję Pani, nic dobrego nie wróży, miałam te same objawy po 2 szczepionce, wylądowałam w szpitalu, nerki przestały funkcjonowac, po 10 dniach od 2 szczepienia, byłam zawsze zdrowa, co roku gruntowne badania, a teraz….. Nawet do pracy nie mogę chodzić, muszę brac Kortyzon, nic fajnego…. Leczenie nie wiem ile jeszcze potrwa, ale na pewno nigdy już tak nie będzie jak przed zaszczepieniem.

  • Witam, podobnie jak ja. Nigdy serce mnie nie bolało, dziś mam aż dwie dolegliwości, nie sypiam po nocach, te wszystkie szczepienia są g.warte. ja wzięłam tylko dla tego że pracuję za granicą. Jak długo nie wiem. Moje nogi jeszcze działają, ale za to szybko się męczę. Poprostu nie mam tyle siły co przed szczepieniem, na trzecią dawkę nie idę. Chcę jeszcze pożyć. Pozdrawiam serdecznie miłego dnia.

  • To powinno dać Pani do myślenia, co dzieje się w organizmie po przyjęciu szczepionek

 13. Witam ostatnio bolało mnie gardło, zaszłam do lekarza który stwierdził ze to zapalenie gardla i wypisal antybiotyk na 3 dni.. antybiotyk skończylam wczoraj (29.07) a szczepienie mam zaplanowane na 06.07. Nie mam zadnych objawów choroby, jedynie na gardle widac zolte plamy i kilka czerwonych zylek no i z rana troche piecze. Nie wiem czy to objaw rozwijajacej sie dalej infekcji i czy bede mogła isc na to szczepienie bo jest mi bardzo potrzebne.

  • Teraz wystarczy że cofniesz się w czasie i możesz się szczepić

  • Jak długo macie Nopy po szczepieniu? Ja już drugi miesiąc mam straszne bóle mięśni, stawów. Zaczęło się na drugi dzień po Szczepieniu Pfizer. Jestem załamana że bóle są już dwa miesiące , kilka leków od lekarzy i nic nie przechodzi. Co wam pomogło?

   • Antybiotyk.

   • Jakaś masakra. Ja nie miałem żadnych powikłań

   • Mnie też bolą nogi już drugi miesiąc wogóle męczę się szybciej . I wzrok mi się pogorszył a miałam 00 . Mam nadzieje że to przejdzie . A byłam oznakiem zdrowia

    • Mnie bolą nogi już 6 miesiecy po szczepieniu i zero pomocy, byłm u tylu lekrzy (oczywiscie prywatnie) każdy ocxywiscie twierdzi, że to nie po szczepieniu. Państwo wypielo sie na takich jak ja.

   • 2 miesiące po drugiej dawce Moderny odczuwam bóle mięśni, najbardziej ramiona i ręce.

   • Ja nie wiem co robić lekarz mi powiedział żebym się jeszcze Piła choruję na nadciśnienie tętnicze i tarczycę i cukrzycę tabletkowa nie wiem co to robić trochę się boję się zaszczepić bo mówią że umierają po szczepionkach nie wiem zgłupiałam teraz

   • Witam chciałabym się zapytać czy znalazła Pani czy Pan lekarza od tych dolegliwości. Mam taki przypadek w rodzinie i już załamujemy ręce bo nie możemy znaleźć lekarza ani lekarstw. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

   • Witam . Czy znalazła Pani albo Pan lek na swoje dolegliwości. Bardzo bym prosiła o odpowiedź. Pozdrawiam

  • Lekarz nie powinien dopuścić do szczepienia powinno minąć 10-14 dni od antybiotyku…

 14. Czy osoba , ktora choruje na Czerwienice I jest po 7 malych udarach powinna sie szczepic na Covid-19 ?

  • Najlepiej skontaktować się jest z lekarzem pierwszego kontaktu. Niestety lekarzem nie jestem, ale po takich chorobach – lepiej się nie szczepić na COVID-19. Jak napisałem jednak w pierwszej części swojej odpowiedzi – lekarz jest tutaj najważniejszy!

  • Niestety wujek wziął szczepionke i po niej dostał kolejne 2 udary i grozi mu trzeci. Ze zdrowego człowieka jest człowiek sparaliżowany.

 15. Przepraszam, ale jak długo po przyjęciu dawki preparatu występuje ryzyko małopłytkowości lub zakrzepicy?
  Wiem, że jest to nowa jednostka chorobowa obejmująca te dwie przeciwstawne cechy, która jest wywołana właśnie tymi eksperymentalnymi preparatami.

  Czy praca w warunkach obniżonego ciśnienia powietrza ma wpływ na wzrost ryzyka?

  Pozdrawiam

  • Przepraszam, że nie pomogę, ale napiszę ogólną uwagę do szczepionych, szczepiących i przede wszystkim do Rządu: Pana wątpliwości idealnie ukazują sytuację, w jaką zostaliśmy wpędzeni. Podaje się preparaty, o skutkach których nie wiemy praktycznie nic. W testach nad nimi pominięto przecież badania kliniczne na zwierzętach (nie wiem, czy w przypadku wszystkich preparatów). Istnieje lek znany od lat, powszechnie stosowany i tani (inwermektyna). Badania nad jego skutecznością w leczeniu Covid-19 są bardzo obiecujące i niekwestionowalne, mimo prób dyskredytacji przez tzw. „fact checkerów”. Gdyby ten preparat został wzięty pod uwagę jako potencjalny lek na covid, szczepionki nigdy nie zostałyby awaryjnie dopuszczone do użytku (przynajmniej w USA), ponieważ nie spełniony byłby wymóg braku bezpiecznej alternatywy… Zastanawiam się dlaczego ludzie są faszerowani preparatem, który tak naprawdę jest dopiero na nich testowany.

   • Preparat zostal oficjalne uznany za wyrob medyczny – tym samym zmienil status z ekspeeymentu medycznego 👍

    • Co za bzdury. Nie jest wyrobem medycznym, badania 3 fazy będą trwały zgodnie z programem do końca 2022 roku.

 16. Czy podczas zażywania leku orgametril 5 mg, można przyjąć szczepienie?

 17. Jaka szczepionka??? Przecież w dokumentach medycznych wszystkich firm (do pobrania w sieci) figuruje określenie „eksperyment medyczny”

  • ciekawe ze nikt tego nie widzi (?) dla ludzi nie ma znaczenia roznica pomiedzy szczepionkką a preparatem chemicznym branym na własna odpiwiedzialnosc…żałisne

 18. Na litość Boską!!! Większość używa tu słowa „szczepionka”- dlaczego? Przecież w dokumentach wszystkich firm (do pobrania w sieci) figuruje nazwa „eksperyment medyczny”

  • Wirus nie został wyodrębniony, wstrzykiwany preparat to organizmy genetycznie modyfikowane

   • Dodatkowo, jeśli okaże się że eksperyment medyczny modyfikuje DNA ludzkie w charakterystyczny i rozpoznawalny ciąg (lub do DNA 'wstawia’ swój wycinek), to zgodnie z wyrokiem wydanym 13 czerwca 2013 r. (orzeczenie Sądu Najwyższego USA w sprawie Association for Molecular Pathology et al. v Myriad Genetica Inc. et al. (nr 12-398) ) istota żywa mająca w sobie takie DNA staje się własnością koncernu, który takie konkretne, charakterystyczne i jednoznacznie rozpoznawalne DNA opatentował. Oznacza to, że człowiek stanie się własnością koncernu.

 19. i jaką decyzja Pani podjęła mam nadplytkowość i się zastanawiam

  • Po drugiej dawce szczepionki Pfizer na covid już ponad MIESIĄC nie mogę chodzić. Dostałam zaraz ma drugi dzień po szczepieniu strasznych bóli nóg, stawy, mięśnie, ścięgna, drętwieją mi ręce i codzien ból głowy. Lekarze rozkładają ręce a ja cierpię od miesiąca. Kto mi odda moje zdrowie, bo nigdy wcześniej nie miałam tych objawów.

   • Proszę wziąć sterydy, encorton, oczywiście za zgodą lekarza, piszę co.mi pomoglo, bo to autoimmunologia się Pani uruchomiła. Życzę zdrowia serdecznie, pozdrawiam.

    • Czy encorton Ci pomógł bo ja 8 tygodni po szczepieniu Pfizer wciąż mam takie same bóle całego ciała

     • Może mieć pani reumatoidalne zapalenie stawów.

     • Encorton to bardzo silny lek. Proszę przeczytać ulotkę w internecie bo ma bardzo dużo poważnych skutków ubocznych. Reumatoidalne zapalenie stawów można sprawdzić morfologią.

    • Wypreparatowanie, mamy brac na wlasną odpowiedzialność, to dlaczego nie inne leki?

   • Mam to samo. Niby wyniki są dobre a mam bóle nóg i ciężkość. Boję się drugiej dawki

    • Przyjęłaś druga dawkę? Jakie masz objawy?

     • Przyjęłam pierwszą dawkę Pfeizera 4 dni temu, ból lewej stopy, dreszcze, drętwienie lewej nogi, oraz na zgięciu nogi pojawił mi się dość duży żylak wzdłuż żyły jest bolący i twardy w dotyku, lekarz stwierdziła, że to nie ma nic w związku ze szczepieniem i to zapalenie żyły i dała antybiotyk, dodatkowo delikatna duszność i co jakiś czas kłucie oraz kołatanie serca. JESTEM ALERGICZKĄ alergia na owady,trawy,zwierzęta, nie raz byłam na SORZE w szpitalu z tego powodu, ale lekarz nie widział przeciwwskazań do szczepienia! Drugą dawkę nie przyjmę,nie ma mowy!!!!

   • Mam podobnie od miesiąca, dokładnie po drugiej dawce Pfizera.

    • WHO podalo x miesiecy temu : kto mial reakcje alergiczna po pierwszej dawce PFIZERA, nie powinien przyjmowac drugiej. Nie bardzo wiem, czy te odczyny poszczepienne mozna zaliczyc do reakcji alergicznych, ale …

   • Mam to samo

    • Mnie po drugiej dawce dopadł straszny ból biodra utrudniajacy chodzenie i sztywność w kolanach

     • Nie przyjąłem jeszcze piwrwszej dawki a mam już objawy wścieklizny. Co będzie po przyjęciu pierwszej dawki? Lekarz powiedział: „cholera to wie”. To nie chcę się szczepić, aby nie dostać cholery!

     • była Pani z tym gdzieś? co mówią lekarze?

     • Ja się nie szczepiłem, ale przechorowałem (prawie bezobjawowo) miałem, a może nadal mam przeciwciała. Też byłem okazem zdrowia, a od maja się zaczęły bóle nóg, kolan (sztywne kolana i woda w lewym) . Po rezonansie kolano okazało się jakie takie, natomiast przeswietlenie wykazało, ze mam oba biodra do wymiany, z tym ze jedno na cito a drugie za 5 lat tak mi powiedział ortopeda . Nogi bola, ze spać nie mogę, ledwo chodzę po równym, a co dopiero schody pokonać. Wygląda na to , ze „TA Choroba” nawet bez szczypania się wywołuje takie powikłania.

   • Hej, czy czujesz się lepiej?

   • Ja również od 2 tygodni cały czas ból głowy dzień i noc .

   • U mnie ból głowy od ponad tygodnia zarówno w dzień i w nocy

   • Zakrzepica po szczepieniu.Wspolczuje

  • Moze ktos realnie odpowie.to co jest napisane nie daje odp. Skad ktos ma wiedziec czy jest uczulony czy nie. Do organizmu wprowadza sie wirusa i wszystko zalezy od odpowiedzi organizmu. Ktos kto ma infekcje i brak odpornosci zle zareaguje,ktos kto jest odporny nie zarazi sir wiec szczepienie jest zbedne

   • Ta “ szczepionka” to nie jest żadne wprowadzanie wirusa , wyedukuj się

    • jest wprowadzanie nie agresywnej odmiany covid 19 poczytaj potem odpowiadaj… tylko jest pytanie jak może być nie agresywna wersja mało nam znanego wirusa 😀

    • Ty się wyedukuj. Szczepionka moderna i johnson to genetyczną mutacja koronawirusa z adenowirusem stworzona przez naukowców. Wirus to fragment DNA lub RNA w otoczce białkowa lipidów ej. Bez żadnych organelli. Szczepionka pfizer fragment RNA w otoczce z nanoczasteczki lipidów ej czyli niczym się nie różni od wirusa. W szczepionce jest wirus stworzony przez naukowców i mutowany z różnych wirusów. Dzięki temu że mamy rzesze idiotow lecący h po szczepienie, naukowcy obecnie testują kilkadziesiąt stworzonych przez siebie wariantów covid na całym świecie. Zaraz wejdzie Novavax ta jest genetycznym mixem owadziego baculowirusa (na który człowiek nie ma odporności) i kolejna fala z kolejnym grozniejszym wariantem. Sami swoim strachem pozwalacie im to robić i napędza ie pandemię. Gratuluję.

  • Czy dzień po drugiej dawce no covid mogę mieć pijawki

   • Pewnie ze tak.
    Polecam🤪🤪🤪🤪

    • Szczerze mówiąc mam duże wątpliwości dot. szczepienia, poprostu obawiam się reakcji organizmu po szczepieniu, nie wiem co wprowadzone zostanie do mojego organizmu, może jestem nierozsądna, ale narazie w miare zdrowa.

  • Osoby z chorobami przewlekłymi, których układ odpornościowy jest osłabiony nie powinny przyjmować śmiercionki!!! Mówi o tym w/w rozporządzenie ministra „zdrowia” o przeciwskazaniach. Czytaj i myśl!!!

 20. Przeszedłem wstrząs anafilaktyczny po Penicylinie (utrata przytomności, duszności, bylem cajgu siny),potem szpital. Czy mogę nie szaczerpic ???

  • Witam, ja jestem uczulona na penicylinę (nie miałam nigdy wstrząsu, ale silna reakcje alergiczna tak – wymioty i biegunka wiele godzin) i szczepiłam się pfizerem (mam 34 lata). Dziś przyjęłam druga dawke. Po pierwszej nic mi nie było, teraz po 12 h mam lekkie zawroty głowy i nogi trochę ‚jak z waty’

   • Dzień dobry,
    Jakie jest Pa i samopoczucie po I i II dawce szczepionki?
    Jestem uczulona na penicylinę i się zastanawiam czy szczepić się ?
    Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

  • Miałam wstrzas anafilaktyczny ale w zasadzie nie wiadomo po czym prawdopodobnie od stresu całą spuchłam łącznie z twarzą na ciele pojawiła się swędzącą wysypka kołatanie serca wylądowałam na pogotowiu Chce się zaszczepić ale boję się żeby sytuacja się nie powtórzyła czy ktoś tak miał?

  • Myślę,że tak, mój siostrzeniec uczulony na penicyline się zaszczepił, ale proszę skontaktować z lekarzem.

  • Mi odmówiono szczepienia praktycznie w 5 punktach z powodu przebytego wstrząsu anafilaktycznego oraz bardzo silnej alergii na penicylinę

   • Czy w takim wypadku jak pani (córka ma silną neuropatię po pierwszej dawce) ktoś wystawia zaświadczenie o zwolnieniu ze szczepienia (z drugiej dawki). Córka zaryzykowała szczepienie dla tzw. Paszportu Covidowego i przypłaciłacto utratą zdrowia. I co teraz? Nie może swobodnie podróżować i korzystać z kin, teatrów (mieszka w Czechach ). Wymagają nieustannych testów (od września płatnych) lub świadectwa szczepienia.

 21. W przeszlosci mialem wstrząs anafilaktyczny po Penicylinie (utrata przytomności, problemy oddechowe, bylem cały siny), potem szpital, podali adrenalinę i tlen.
  Czy mogę nie szczerpic ???

  • Mi też lekarz rodzinny powiedział że nie podjęłaby się szczepienia mnie, oraz że na moim miejscu by się nie poddała szczepieniu. Dodam tylko iż miewam reakcje anafilaktyczne ( w domu zawsze ampułko- strzykawka z adrenaliną), mam stwierdzoną astmę aspirynową oraz reakcje alergiczne pokarmowe krzyżowe. Zastanawiam się tylko czemu nas nie biorą pod uwagę jeśli chodzi o tą segregację ( szczepiony- wpuszczony do np. kina i nie zaszczepiony) – przecież nie przez nasze widzi mi się 😏

 22. Nie doczytałem niestety, że nie wolno brać NLPZ i wziąłem ze 3 kapsułki ketonalu (w ciągu doby), co praktycznie od razu wyłączyło potworny ból mięśni. I teraz mam problem, czy zmarnowałem właśnie szczepienie? To było 3x po 50mg. Za każdym razem była ulga na 3h.

  • Biorąc udział w eksperymencie zmarnowałeś swoje zdrowie i życie.

   • Czytając to wszystko zaczynam się bardzo bać o swoje zdrowie o bliskich, a jesteśmy zaszczepieni Pfajzerem. Zagłada ludzkości 😭

  • Witam jakie sa przeciwwskazania do szczepienia ? Strasznie się boję igieł, dentysta to udręka A tu karza sie zaszczepic bo pracy nie dostanę.

 23. Spotkały sié dwie myszy i jedna mówi do drugiej: zaszczepiłam sié dzisiaj przeciwko COVID 19, na to druga odpowiada: co ty ogłupiałaś? przecież jeszcze nie dokończyli eksperymentów na ludziach.

  Dezynfekcja,dystans,maseczki w miejscach publicznych – Tak.
  Przymusowe szczepienia,ograniczanie swobód – Nie

  • Imialam zstor pluc I biore tabletki na rozezadzenie plavex I xalertto jestem po przebyciu wstawienia stentow w sercu czy moge sie sczepic biore tabletki na cisnienie I mam chora tarczyce

   • Proszę się nie szczepić bo widzi pani ile powikłań jest. Przecież nikt nie bierze za pani zdrów odpowiedzialności. Tylko pani. Wirus nie jest taki groźny jak go malują. Naprawdę.

    • Pani Olu,prosze powiedziec to rodzinom tych osob,ktore zmarly na covid. Sama mialam babcie,ktora opuscila nas z powodu zachorowania na covid. Znam rowniez kilka osob,ktore z intensywna pomoca lekarzy,w szpitalnym zaciszu, po dlugiej walce pokonali covid. Wiec owszem,mozna zareagowac tragicznie na szczepienie ale covid nie w kazdym przypadku to tylko ” blahostka”.

     • No to u nas w rodzinie dziwnym trafem wujek po szczepieniu dostał 2 udary i grozi mu trzeci. Kuzynka wstrząs analityczny. Ciocia zmarła. Znajomi 3 osoby po szczepieniu tak źle sie czuja, ból mięśni, zawroty głowy. Więc więcej minusów jest tego szczepienia.

     • Jakoś nie znam osobiście ani jednej osoby, które by zmarła na tego wirusa. Na kilkadziesiąt osób w mojej pracy aż dwie były w szpitalu i wyzdrowieli wszyscy, a połowa przeszła bezobjawowo, reszta jak grypę.

    • Tak czytam co tu piszecie i ja do tych „anty”.
     Mam 21 lat przeszłam covida w ciąży, rodziłam z nim, szczęście ze synek się nie zaraził ale ja pierwsze 3 dni czułam się tragicznie nigdy nie miałam takiej choroby jak wtedy, od tej pory minęło 8 miesięcy i covid pozostawił mi dużo śladów… od 3 miesięcy zmagam się z dusznościami, bólem w klatce piersiowej, nerwicą, kołataniem serca, wysokim pulsem, zawsze byłam okazem zdrowia a po tym gównie? Czuje się jak babcia jakaś, zaszczepiłam się narazie 1 dawką pfizer, bol ręki, mięśni, troszkę czuje niedowład ręki i nogi ale minimalnie, ale tez mam nerwice i bardzo się stresuje wyszkukuje sobie objawy i nie zwalam na szczepionkę bo minie, nie macie wpływu na to jak zaaraguje wasz organizm ani na covida ani na szczepionkę wiec w tym przypadku ani to ani to nie jest dobre ale weźcie mój przykład sobie do serca, bo covid zrobił duże spustoszenie w moim organizmie.

 24. Dwukrotnie miałam wstrząs anafilaktyczny po użądleniu przez osę. Do dziś noszę ze sobą adrenalinę. Lekarz rodzinny nie chce mi dać jednoznacznej odpowiedzi czy szczepienie przeciw c-19 jest dla mnie ryzykowne. Sama nie wiem co robić.

  • mam ten sam problem, jestem uczulona na ukąszenia osy i miałam wstrząs anafilaktyczny , zaszczepiłam sie pierwszą dawką moderny i miałam silna reakcję alergiczną ( obrzęk pokrzywka zaczerwienienia na ciele , płytki oddech ) Odradził mi alergolog druga dawkę .

  • Idź do alergologa

  • Ka mam to samo co ty i pisałam do przychodni czy mogę się szczepic nic mi w dalszym ciągu nie podpisano

   • Wolę przejść covid niż się szczepić. przynajmniej wiem na co umrę, a nóż przeżyje, nie cgce nopu

    • Możesz robić co chcesz,nikogo to nie obchodzi. .Tylko nie zarażaj innych.

     • Od 7 tygodni po szczepieniu Pfizer na covid mam straszne bóle rąk i nóg, pieczenia, kłucia. Lekarze zapisuja mi tylko niestandardowe leki przeciwzapalne. Nic nie pomagają. Proszę o poradę co Wam pomogło

      • Mojej cioci lekarz zapisał encorton. Pomogło.

      • Moja matka miała to samo zbadaj mocznik bo to na stawy siada właśnie

       • Czy jest możliwe , że po szczepionce można nabawić się dny moczanowej?

      • Witm ja po 3 tygodniach nagły bó i klucie l przedramienia nie śpię tylko drzemie po pół hodziny na siedząco o położeniu się mogę zapomnieć bo rękę chce rozerwać usg nic nie wykazało zrobiłem rezonans szyj i ramienia ortopeda podejrzewał ból reki od odcinka szyjnego wyniki beż zarzutów OB morfologia i RCP książkowe nawet nie wyszło że mam stan zapalny w organizmie ortopeda podał mi dziś 4 zastrzyk sterydowy ból ustąpił zobaczymy co będzie za kilka dni po sterydzie mogę położyć się jak człowiek i wyspać

     • Co ty pieprzysz? Przeczytaj lepiej ulotkę szczepionki. Tam jest napisane że nie wiadomo czy ludzie zaszczepieni zarażają czy nie. Bo tego nie zbadano. Dr Sutkowski mówi że szczepiony przenosi wirusa.

     • Po szczepieniu takze mozesz zachorowac, i takze zarazac!

     • Zaszczepieni też zarażają i dodatkowo mają NOP-y.

     • Osoby szczepione też żarażaja,przenoszą wirusa na wszystkich.

    • popieram Też nie będę się szczepić .Szczepią wszystkich dookoła nie zważając na choroby jakie ludzie mają . Karygodne

  • Na początku covida, jak zablokowali leki na jego leczenie, bi dzuś je sorawdzają a „s, czeouonek” nie soeawdzają tykko na nas tesrują, orzeczyrałam, ze osoby, którw noszą ze sobą ADRENALINĘ NIE POWINNY BYĆ WYSZCZEPIANE !!! Wiem ci piszę bo mąż ma ten problem ale, jeszcze ciekawiej bo, 2 x lądował na pogotowiu bo się w nocy dusił, miał robionectedty na co jesr uczulony i okazuje się, żecw zestawie di testów nie ma regi alergenu i nie wuedzą na co jest uczuliny. Ja natomiast uczulona jestem na szczepionki. Jako niwiridek po szczeoieniu na gruźlicę byłam wśród tycg dzieci, które umierały i tylko leczenie prtwatne mnie uestowało. Inne maluszku nawer oo leczeniyvprywatnym umarły. Jako dorosła isiba 2 x szczepiłam się o/grypie i o mało nieszeszłan. 2 x osa mnie ukąsiła i spuchłam jak balon. Nie zostałam zakwalifikowana do tegi ekspeymentu ale, nie dostałam zaświadczenia. Jutri z mężem idzuemy di lej. rodz. po zaświadczenua i okaże się czy, tak jaj mają zabronione leczenie covida, to tak samo mają zakaz wystawiania takuch zaświadczeń i zmają nas zmuszać di „szczepienia” tym preparatem medyczntm w III Faziectestów i ryzykować życiem takich osób jaj my. Dla dobra Farm farmaceurycznych, bez żadnegi odszkodowania za NOP i ZGON. Bo rząd zwolnił te firmy i siebie z jakiejkolwiek odpowiedzialności jaja w NORMAKNYM ŚWIECIE obowiązywała do tej pory. Tak wię NIEVPOWINNA być Oani wysxczeouana i oowinna distać ZAŚWIADCZENIE. Chyba, że mają odgórny ZAKAZ ich wydawania, żeby nas też IBOSTEZENIAMI i manioulacją SOCJOTECHNICZNĄ zmusić. POZDRAWIAM.

  • Mam taki sam dylemat…kilka lat temu użądliła mnie osa ( drgawki, puchnięcie i wysypka) dostałam adrenalinę..i dalej nie znam odpowiedzi czy powinnam ? Zapisalam się na wtorek ale czytam, ze teraz moze kwalifikowac do szczepienia nawet polozna lub pielęgniarka..

  • Mój 15 letni syn też miał wstrząs 3 lata temu po ukąszeniu osy/pszczoły. Wg lekarza nie było to przeciwwskazaniem do szczepienia a jedynie wskazaniem do odczekania pół godziny po szczepieniu w przychodni gdzie przyjmował szczepienie. Nic się nie wydarzyło. Jutro idziemy na drugą dawkę. Pozdr.

   • 8 tygodni bólu po szczepieniu Pfizer
    Leki przeciwbólowe nie pomagają Poproszę o poradę co brać bo lekarze nie wiedzą

    • Witm ja po 3 tygodniach nagły bó i klucie l przedramienia nie śpię tylko drzemie po pół hodziny na siedząco o położeniu się mogę zapomnieć bo rękę chce rozerwać usg nic nie wykazało zrobiłem rezonans szyj i ramienia ortopeda podejrzewał ból reki od odcinka szyjnego wyniki beż zarzutów OB morfologia i RCP książkowe nawet nie wyszło że mam stan zapalny w organizmie ortopeda podał mi dziś 4 zastrzyk sterydowy ból ustąpił zobaczymy co będzie za kilka dni po sterydzie mogę położyć się jak człowiek i wyspać tel .783 111 998

  • Też przechodziłem wstrząs po użądleniu szczepień się Johnsonem i nic mi nie było.dzvzepienie miałem w maju

  • Też w przeszłości byłam użądlona przez ose i miałam wstrząs anafilaktyczny. W wywiadzie z lekarzem to powiedziałam.Jestem już dwukrotnie zaszczepiona i jest wszystko ok. Szczepienie miałam w szpitalu i czas obserwacji po wynosił ok.30 minut.

  • Mam taki sam dylemat. Miałam silny wstrząs anafilaktyczny po użądleniu osy. Utrata przytomności, mimo podania dwóch dawek hydrokortyzonu dożylnie Nie chcę tego przeżywać ponownie.

 25. Trombofila, przybyta zatorowość płucna 2 lata temu. Kardiolog zabronił mi szczepienia, mimo zażywania leków przeciwzakrzepowych i młodego wieku (przed 40)

 26. Przy diagnozie o chorobie autoimunologicznej /SM/ słyszałam ,że ma m zakaz szczepień.Jak to wygląda teraz? Poza tym mam jaskrę ,astmę ,niewydolność żylną,guzki tarczycy,nie wspomnę stałej kontroli jelit.Czy mogę się szczepić? Czy będę bezpieczna? Covid przeszłam,mam przeciwciała.

  • Mam chorobę autoimmunologiczną i się zaszczepiłem w maju. Nic mi nie było.

   • Nie wiadomo czy Ci nic nie będzie, ja też choruję na choroby autoimmunologiczne, astmę i Grawesa-Basedowa i lekarz zabronił mi szczepienia. Ta szczepionka może pobudzić u takich jak my układ immunologiczny w taki sposób, że zaczną się ujawniać inne choroby z tej grupy, te które mamy w genach ale one mogą nigdy nie wystąpić. Np. tarczyca i astma idą jednym genem, ale tym samym genem idzie też nowotwór, więc jestem obciążona i lepiej nie bodźcować organizmu.Mam możliwość pracy w domu, zamawiam wszystko kurierem i unikam ludzi.

   • i nie wiadomo co będzie 🙁 tego nikt nie wie

   • Jak przeszłaś covid ludzie to po co szczepionka ?

   • Mam niedoczynność i Hashimoto (ta druga to choroba autoimmunologiczna) i nie są to przeciwskazania.

   • Dobrze pan napisał. „Nic mi nie było”. W czasie przeszłym. To wszystko przed panem. Życzę panu zdrowia . To do końca nie nasza wina że uwierzyliśmy lekarzom , ale pamiętajmy że za nasze zdrowie nie odpowiadają lekarze. Zdrowie jest zbyt cenne, żeby je oddawać w obce ręce. Kochani zacznijcie pogłebiać wiedzę z zakresu medycyny codziennej, bo będzie tylko dla nas gorzej.

  • Dopóki będzie to dobrowolne, nie zaszczepie się. Podstawą długiegi życia jest uprawianie sportu na świeżym powietrzu, wysypianie się i właściwe odżywianie. Więc po co mi szczepienie skoro dobrze się czuje i umiem o siebie zadba??naprawde trzeba byc kretynem zeby sie szczepic na to cos. Bedzie 10 fala hahaha i delta zatakuje niezaszczepuionych tak jasne bla bla bla. Probuja manipulanci wywierac presje na ludziach. Niech sam ktos decyduje czy sie szczepi czy nie, a nie dzwonic po ludziach i zmuszac, Nie chcemu sie szczeopic i mamy gdzies wasze fale.

   • Tez tak myslalam, do momentu, ąz ktoś zdrowy i wysportowany zmarł z mojej rodziny.

    • Brawo, to samo u mnie…

    • Jacek K,słynny trener personalny gwiazd też był młody,zdrowy i wysportowany. Zmarł, jak podają, na tętniaka,a jego znajomi ujawnili w sieci,że kilka dni wcześniej się szczepil,bo klub tego wymagał. Także u niego korzyści raczej nie przeważyły.

   • SUPER TO NAPISAŁAŚ OBY WIĘCEJ TAKICH OSÓB ! Jeszcze tylko pislamistów musimy od koryta odsunąć i znów nasz kraj będzie wolny .

   • Po tym co piszesz wnioskuję, że foliowa czapeczka odcina Ci tlen. Tylko kretyn potrafi wypowiedzieć się na temat, o którym nie ma pojęcia. Mam nadzieję, że poranny jogging uchroni mnie przed rakiem, zapaleniem płuc czy całym złem tego świata. Cholera, że też nikt nie miał problemu ze szczepieniem się na polio czy różyczkę. Szczepionki miały przywrócić nam normalność, ale kiedy zaszczepieni dostają przywileje to foliarze krzyczą o segregacji. Z kolei innym razem płaczecie, że mimo szczepienia i tak nie możecie zrobić tego czy tamtego, więc się nie zaszczepicie. Sami nie wiecie czego chcecie, bo Bóg Facebook wieje raz na prawo, a raz na lewo, a mimo wszystko sami krzyczycie o włączeniu myślenia. Zabawne to średniowiecze.

    • A co z niezakwalifikowanymi, kórym nie dają zaświadczenia i będą ich gnębić OBOSTRZENIAMI i metodami socjotechnicznymi i też, dla dobra Farm farmaceutycznych zmuszać do testowania tego preparatu, za darmi i bez odszkodowań ? Dlaczego zablokowalu leki na covida i niby je badają półtora roku, a, ten preparat badają od razu na ludziach ? Dr. Bodnar leczy Amantadyną i nikt mu nie umarł bi by gi zamknęli w więzieniu. Ale po co leczyć kilku chorych jak mozna przetestować zastrzyk na całym Świecie, będąc zwolnionym przez rządy z jakiejkolwiek ODPOWUEDZIALNOŚCI za NOP-y i ZGON-y. Prawda? Gates ma farmę szczepionkową Pfajzer i w 2015r.już mówił, że chce DEPOPULACJI ludzkości. I, ze chcecwaluty cyfrowej a, przy okazji covida, w każdym skkepie nawiłują di płacenia kartą i Blikiem. Przypadek? A na staro#ć, jaj mózgbprzestanie ogarniać internety to zamiast dać komuś 5 zł. na chleb, damu Oani kartę z PIN-em czy komórkwmę z Blikiem. Oby nas nie okradli. Tezeba jaj najdłużej wybierać gotówkę zcbankomatu i dopiero robić zakuoy bo inaczej orzestanacjacdrukowaćci Gates z Banksterami będą nas INWIGILOWAĆ i okradać.

    • Tak? Ze szczepieniem na Polio problemów ze szczepieniem nie było, a firma Pfizer do tej pory płaci za swoją poprzedniczkę wysokie odszkodowania ofiarom tych szczepień.
     jestem dumny z tego, że jestem foliarzem, tzn. jestem w stanie kojarzyć fakty i czytać ze zrozumieniem. Stąd wiem, że coś, co nazywają szczepieniem na C19 w istocie jest eksperymentem medycznym, którego skutki nie są znane. Wystarczy zajrzeć do Prawa Farmaceutycznego, gdzie w art. 37a jest wyraźnie napisane, że KAŻDE badanie kliniczne jest eksperymentem medycznym. A warunki do przeprowadzania tego eksperymentu są zawarte w ustawie o zawodzie lekarza, gdzie zgodnie z art.23 istnieje grupa osób, na której zabrania się dokonywania takiego eksperymentu, a pan minister „samiec delta” i syntezator mowy robi coś wręcz przeciwnego. Czy foliarstwo polega na zdolności czytania ze zrozumieniem? Jeśli tak, to jestem z tego dumny.

     Po doświadczeniach pewnego Józka z Auschwitz powstały kodeksy norymberskie, których ślad możemy znaleźć w naszej ułomnej Konstytucji – czy te zapisy są przez Panią negowane? Ostatnio tydzień po przyjęciu preparatu zmarło 4 pilotów British Airways i piątka z JetBlue – czy to jest normalne?
     Dlaczego Pani atakuje ludzi myślących normalnie i logicznie? Może zamiast eksperymentować na własnym organizmie w sposób partyzancki bez odpowiedzialności zarówno producenta, jak i mediów zachęcających do udziału warto rozważyć opcję LECZENIA ? Są co najmniej 4 lekarstwa na C19, bo wszelkie wziewne środki podawane na astmę też działają. Ale Pani wybór, czy nie będąc foliarzem przyjmnie Pani preparat o niewiadomym składzie, niewiadomej skuteczności, niewiadomej interreakcji z innymi lekami i niewiadomo jeszcze o jakim wpływie na poszczególny żywy organizm.

     • Mam to samo od pół roku nie mogę dojść do siebie po szczepionkach. Zero spania, 4 razy w szpitalu, zaraz po szczepieniu uczulenie na całym ciele, zero kondycji, arytmia serca, rozregulowane jelita, żołądek, nerwica Przed szczepieniami byłam aktywną, zdrową osobą.

    • Witam mam pytanie dnia 22.07.2021 lekarz rodzinny przepisał mi na przeziębienie 3 dniowy antybiotyk azycyna wraz z tabletelkami alergiczmi na katar. W związku ze nie byłam jeszcze szczepiona zapisałam się u nas w przychodni na listę chętnych na szczepienie po czym dostalam tel. Ze zapraszają mnie w piątek tj. 30.07.2021 na pierwszą dawkę pfizera. Moje pytanie czy nie za krótki jest odstęp czasowy po antybioterapii.. co mam zrobić?

    • Głupia kobieto gorzej mój facet przeszedł szczepienie niz sam cobid, dodatkowo zrobiliśmy badanie nasienia i mogę zapomnieć o dziecku, szcsepionka mega osłabiła ruchliwość plemników. Więc albo inny facet albo mogę zapomnieć o bobasie .

   • Jednak atakuje zdrowych i silnych w tym sportowców,właściwie odżywionych. Po szczepieniu także wiele osób w tym sportowców traci kondycję. Kilku olimpijczyków nie jedzie do Tokio, mają kiepskie rezultaty… właśnie po szczepieniu.

   • Ty głupia pindo porozmawiaj z tymi co to złapali

   • Ty jesteś osobą która ignoruje wszystkich jak by twoi bliscy lub znajomi leżeli w śpiączce pod respiratorem i niewiesz czy ich jeszcze zobaczysz żywych to byś inaczej się zachowywał takie mamy społeczeństwo bez kszty rozumu empatii życzę ci zdrowia bo na rozum za późno ignorancję jak nie dbasz i siebie to pomyśl o innych

    • To się szczep będziesz bezpieczna.

     • mam znajomych co się po szczepili większość choruje i nikt nie wie na co z gorączką i nie mają sił by wykonać proste roboty… ta szczepionka to jakaś chora jazda objawy są jak po zakażeniu covidem… a lekarze mówią że to normalne powikłania że są słabi już 4-warty miesiąc … zaszczepię sie jak nie będzie takich powikłań

   • Słusznie.

   • Dokładnie tak. A nigdy nie będzie przymusu bo jest to niezgodne z konstytucją

    • Czyli obowiązkowe szczepienie dzieci też jest niekonstytucyjne? Dlaczego powielacie hasła bez jakiejkolwiek znajomości prawa czy chociażby bazowej wiedzy na dany temat? Oczywiście, że szczepionki na koronawirusa mogą zostać wprowadzone jako obowiązkowe. Problem w tym, że wtedy ustawodawca bierze za nie pełną odpowiedzialność

    • Wiesz w naszym Kraju…. to konstytucje mogą w jedna noc zmienić w dodatku w imię słusznego dobra i walki plandemia i tego się obawiam. Dlaczego nie uznają tych badan na przeciwciała ??!!

   • Ten preparat medyczny nie przeszedł jeszcze wszystkich faz testów klinicznych. Został dopuszczony warunkowo. Zaszczepieni TEŻ mogą złapać wirusa i TEŻ mogą zarażać – nie istnieją żadne badania, które twierdzą inaczej. Nikt nie daje gwarancji, że nie będzie powikłań poszczepiennych (ze zgonem włącznie) i nie wiadomo właściwie, kto jest odpowiedzialny, jeżeli takowe wystąpią. Wzmacnianie odporności zawsze ma sens – układ odpornościowy codziennie zwalcza mnóstwo patogenów, z potencjalnymi nowotworami włącznie.

    • A nie wiesz przypadkiem że nie można jawnie zmusić do uczestniczenia w eksperymencie med.? Dlatego tylko to jest nieobowiązkowe wprost, mogą jedynie wymuszać podstępem.

   • Pani Agnieszko, czy sport na świeżym powietrzu i zdrowy styl życia uchroni Panią np. przed odrą, jeśli nie będzie Pani zaszczepiona przeciw odrze?
    Podpowiadam: Przy zetknięciu z wirusem odry (który jest bardzo zakaźny), przy braku zaszczepienia szanse na brak zakażenia są mierne. Dlaczego? Brak odporności organizmu na dany patogen skutkuje zakażeniem.
    Mamy za sobą dwieście lat szczepień przeciw różnym chorobom, mamy wiedzę na ten temat, szczepionki powstały dlatego, że nagle rozpoczynały się epidemie i ludzie chorowali, a niektórzy zostawali kalekami po przechorowaniu lub umierali.
    Ten słynny koronawirus przenosi się podczas mówienia, kichania, śmiania się i przeżywa jakiś czas na powierzchniach.
    Prowadzenie zdrowego stylu życia jest bardzo ważne, ponieważ między innymi buduje odporność. Gdyby jednak sport i wysypianie się i prawidłowe odżywianie działały zapobiegawczo przeciw różnym chorobom to nigdy nie zachorowałaby Pani na np. przeziębienie, które jest przenoszone drogą kropelkową.
    Widać, że wiedzę antyszczepionkową Pani ma. Zachęcam do zdobycia wiedzy pro szczepionkowej. Wtedy będzie Pani mogła porównać dane. Widzimy, że w innych krajach delta szerzy się wśród niezaszczepionych i w tym gronie jest bardzo dużo hospitalizacji i zgonów. Zaszczepieni też nieraz chorują, ale:

    „Po co się szczepić, skoro i tak mogę zachorować na COVID?
    Prof. Tomasz Wąsik ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego odpowiada krótko: możesz zachorować, ale jeśli jesteś w pełni zaszczepiony – nie umrzesz. (…) Szczepionka chroni przed chorobą, czyli jeśli pani się zakazi, a jest pani zaszczepiona, to ma pani prawie 90 proc. szans, że nie będzie objawów klinicznych, a nawet jak się pojawią, to będą łagodne i nie wyląduje pani w szpitalu na respiratorze i pani nie umrze. Przed tym właśnie chroni szczepionka. (…)”
    https://portal.abczdrowie.pl/ile-osob-choruje-po-zaszczepieniu-jakie-jest-ryzyko-zakazenia

    • Jeśli zachorujesz po szczepieniu, to masz 6 krotnie większą szansę umrzeć, niż nie będąc zaszczepionym !!!
     Poza tym choroba nie jest śmiertelna, jeśli w odpowiednim czasie zaczniesz się leczyć, a leczenie jest łatwe i szybkie – ale jeśli szpital ciebie nie przyjmie, a od przychodni kilka razy się odbijesz, to masz przewalone.

     Te tzw. szczepienia przed niczym nie zabezpieczają: ani ciebie, ani bliskich. podobnie jak maseczki, z których (korzystając z wiedzy medycznej) wyśmiewał się b. minister Szumowski.
     Pan prof. Wąsik jest na liście płac karteli farmaceutycznych, jak nijaki Simon czy Horban? Ponad rok temu we Włoszech większość ofiar to ofiary respiratorów, a nie wirusa. Sekcje zwłok dokonane w Hamburgu pokazały, że żadna z ofiar na wirusa nie zmarła. Czy była jakaś rzetelna dyskusja na temat tej rzekomej pandemii? Kto kogo robi więc w tzw. WAŁA?

    • To powiedz panu Prof. Wąsikowi, że ja znam osoby, które zrobiły tak jak powiedział i jedna ciężko zachorowała na c-19 a druga zmarła…Obie osoby były pro szczepionkowe…Czy ich życie i zdrowie są teraz mniej ważne od tych, którym nic nie jest ? Masz jakąś mądrość na to ??

    • Przeziębienie przenoszone drogą kropelkową?? Dawno nie czytałam podobnych bzdur. Możesz nie mieć kontaktu z nikim i się przeziębić.

    • Ale to nie są takie szczepionki jak dawniej,,! Niestety ludzie umierają na Covid pomimo zaszczepienia 2 dawkami. Proszę przeczytać ulotkę Pfizera. Tam jest napisane że szczepionka ta może nie ochronić wszystkich. Nie ma badań. Nie wiadomo itd.

    • „nigdy nie zachorowalaby Pani na np.przeziebienie,ktore jest przenoszone droga kropelkowa „- ot madrosci.

   • Popieram a na covid umierają ludzie bo ich nie leczą tylko czekają czy samo przejdzie a później pod respirator i do piachu

 27. A co z chorym na neuropatię w towarzystwie tocznia.

  • Moja mama choruje na tocznia, ma 67 lat, po pierwszej dawce Pfaizerem nic nie było, ogólnie czuła się dobrze. Po drugiej dawce miała trzy dniowe przeziębienie, może słabsza odporność w tym czasie. Po dwóch dawkach twierdzi, że jest w porządku.

  • Mnie zmuszono do szczepienia a pracuje w przedszkolu

 28. Ludzie, nie macie swoich lekarzy którzy mają wiedzę o waszych chorobach i są w stanie ocenić czy powinniście się szczepić czy nie? Ja umówiłam się na teleporadę, omówiłam problem z moją p. Doktor i zaszczepiłam się, a mam kilka chorób przewlekłych (poważnych).

  • Czy szanowna pani oby na pewno się się zaszczepiła? Przecież to eksperyment medyczny, a dwa preparaty to nie szczepionki, ale terapia genowa, która nie wiadomo jakie spustoszenie w organizmie dokona. Czy lekarz pani nie uświadomił, że to jest eksperyment?

   Poza tym lekarz lekarzowi nie równy. Co może wiedzieć o immunologii lekarz chirurg dziecięcy lub endokrynolog? Aby mieć realną wiedzę, trzeba być zakaźnikiem lub epidemiologiem, ale dr Zbigniewa Hałata na forum publiczne nikt nie dopuszcza, chociaż jego wiedza jest nie do podważenia: zakaźnik, epidemiolog i b. w-ce Minister Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny.

   A co z lekarzami, którzy wyrażali głośno swoje opinie w temacie C19 oraz leczyli swoich pacjentów realnie (nie przez telefon) – zapłacili za to wezwaniami dyscyplinującymi do Warszawy lub zabraniem prawa do wykonywania zawodu – czy pani lekarz rodzinny w tej sytuacji jest obiektywny? Jeśli pani łudzi się, że tak, to PANI współczuję.

  • A skąd mamy takich wziąć? Przeprowadziłam się, nie znam tu nikogo, przypadkowy lekarz, do którego się zapisałam, ma mnie gdzieś. Kasy nie mam na prywatne porady.

  • Mój lekarz powiedział jeśli chcę być poprawna politycznie to powinnam się zaszczepić jeśli chcę być zdrowa to nie

 29. To są szczepienia nie na covid ani przeciwko covid – tylko po to, aby zminimalizowac ciężki przebieg choroby. Żadna szczepionka na wirusa, który cały czas mutuje nie chroni przed zachorowaniem tylko „może” pozwolić łagodniej przejść chorobę

 30. Witam, czy z licznym alergiami pokarmowymi oraz na pyłki, astmą, epilepsją i niedoczynnością tarczycy mogę się szczepić? Mam jeszcze infekcję gardła a termin jest za dwa dni. Nie wiem co robić.

 31. Dziwię się, że tyle osób chce wziąć udział w eksperymencie medycznym i to za darmo. Mając różne schorzenia pytacie się, czy możecie być królikami doświadczalnymi. Wierzyć się nie chce.

  • Gdyby miała Pani choćby dobre średnie wykształcenie ogólne, w szczególności dobrą wiedzę na temat biologii i chemi, nie dziwiłaby się Pani. Są ludzie, którzy faktycznie decydują się na udział w eksperymentach medycznych bo jest to ostatnia deska ratunku. Często muszą uzbierać olbrzymie sumy na opłacenie eksperymentalnego leczenia za granicą. I jednym się udaje, innym nie.

   • A gdyby Pani miała, to wiedziała by jakie składniki i metale ciężkie nigdy nie wydostające się z organizmu typu aluminium są wstrzykiwane wraz z „antidotum”

   • Jak są śmiertelnie chorzy to wybór terapii eksperymentalnej jest ostatnią deską ratunku więc nie ma się co dziwić. Ale niedopuszczalne jest narażanie zdrowych ludzi,młodych na preparat którego skutków nie znamy i jest rosyjska ruletka czy będzie wszystko ok czy jednak nie. Chyba człowiek logicznie myślący ta istotną różnicę wyłapie…

  • Sandra. Masz wybór. Albo zostajesz królikiem doświadczalnym na ziemi , albo pożywką dla robaków pod… Nie wiem czy COVID faktycznie istnieje, bo ile mądrych ludzi tyle różnych opinii istnieje na ten temat. Wczoraj moje dziecko pogryzł nieznany pies. Pojawiło się pytanie? Czekać aż choroba się rozwinie? Bo nie wiem czy pies był nosicielem wścieklizny… Zaczekać i leczyć dopiero wówczas gdy już może się okazać, że jest za późno? Czy wybrać serię szczepień i mieć pewność, że zrobiło się wszystko co się mogło, by zapobiec zakażeniu? Można gdybać…..

   • Czekaj twoje dziecko zostało pogryzione przez psa a ty czekasz aż ewentualnie może się rozwinąć wścieklizna? D:

   • Zastanawia mnie to, że nikt nie mówi o tym , że ludzie zaszczepieni mogą zarażać niezaszczepionych. Dlaczego nikt tego tematu nie porusza.

 32. Jestem po pierwszej dawce pfizera , cztery dni temu użądliła mnie pszczoła … I jak szybciej nie miałam praktycznie nigdy problemów z uzadleniem, tak teraz przeszłam okropnie: gorączka , dreszcze , spuchnięta stopa, ogólne rozbicie i to przez trzy dni trwało… w aptece Pani potwierdziła , że po szczepieniach ludzie gorzej przechodzą użądlenia i alergie.. i tu pytanie czy ktoś miał podobną sytuację?

  • Miałam tak samo, po ugryzieniu przez meszke spuchła mi górna warga, była twarda i bolesna. Po szczepieniu moderna

   • Jestem po drugiej dawce Pfizer.
    Już 7 dni bolą mnie łydki , głowa , serce i czuję osłabienie. Martwię się…

   • Ja po covidzie nam te same objawy.. teraz jak mnie coś ugryzie (głupia mieszka) to mam opuchliznę kilka dni. Nigdy wcześniej tego nie miałam.

  • Ja mam tak samo. Od trzech tygodni dobija mnie alergia na pyłki. Mam ją od 7 lat, ale po pierwszej dawce Moderny objawy nasiliły się co najmniej 5x.

   • Jakie się Panie obecnie czują? Czy bóle ustały? Ja mam podobne objawy, jestem 2 tyg po drugiej dawce pfizer – drętwienie łydek i lewej ręki nie tylko w nocy, ale i za dnia…

    • Czy objawy u Pani ustąpiły? Ja po pierwszej dawce juz po dwóch godzinach miałam objawy arytmii i drętwienia kończyn, obawiam się przyjęcia drugiej dawki szczepionki. Jeszcze nie wiem jak się skończy wychodzenie z pierwszej. Pozdrawiam

    • Witam, czy minęły Pani juzobjawy?

  • Witam czy jak okres powinnam się zaszczepić przeciw covid 19?

   • Przyjelam I sza dawkę Astra zeneci 27 marca . Po szczepionce nailily mi sie wszystkie przewlekla. W czasie miedzy pierwsza dawka a druga mialam infekcje i juz nie chcialam sie zaszczepic druga dawka zeneci. Dzisiaj zostalam pozbawiona wszelkich mozliwosci. nikt nie chce mo odpowiedziec czy mam się szczeopić czy nie drugą dawką zeneci.

  • Witam mam to samo użądliła mnie pszczoła mam nogę tak spuchnięta że nawet nie potrafię palców zgiąć i tak strasznie piecze i boli że nie potrafię wytrzymać. I jestem też po pierwszej dawce.

  • Oczywiście że tak, w życiu nie miałam tak wielkiej alergii na pyłki traw jak po szczepieniu. Jakiś horror, dusiło mnie miesiąc i na koniec wylądowałam w szpitalu na odtruciu

 33. Witam.
  Przyjmuję sporadycznie leki Symbicort i Pronasal Astma wysiłkowa i polip nosa. Czy te leki (kortykosteroidy są przeciwskazaniem do szczepienia na Covid?

  • Edward mam pytaniej mam zakrzepice zylnaw lewym ramieni czy moge sie zaszczepic przeciw cowid19

  • Witam,dziś mam termin na drugą dawkę szczepienia i dopadła mnie lekka biegunka, czy ktoś się szczepil w takiej sytuacji, proszę o informację.

 34. Mam pytanie czy chory na Beugera i po dwóch udarach mózgu – ozdrowieniec może być zaszczepiony przeciw covid 19?

  • Po co szczepić ozdrowienca? I to jeszcze po dwóch udarach? Żeby go dobić?

  • Jestem zaskoczona ze ludzie zgadzaja sie na ten ekperyment.ludzie. w ogole nie mysla

   • Kobieto to ty włącz myślenie. Cały świat się szczepi …co za zacofanie

    • Jak byłem mały to mama mi zawsze mówiła: „Ty nie jesteś wszyscy”. I tego się trzymam.

    • Cały świat przeklina, to i ja będę przeklinał. Cały świat kradnie, to i ja kraść będę. Cały świat zwariował, to i ja wariatem będę

    • Caly swiat sie szczepi … ale nie cały te szczepienia przezyje. To ze cos robi wiele osób czy nawet 50% swiata nie oznacza jeszcze ze jest to dobre

    • Jagna. Ja od zaszczepienia 2 dawką czuję się coraz gorzej z tygodnia na tydzień. Szczepiłam się w połowie lipca. Mam ciągłe problemy z nogami , ścięgna, ciężkość nóg, drętwienie – koszmar. Teraz zaczęły się bóle pleców i drętwienie ręki. Do tego dochodzą bóle głowy, notoryczne zmęczenie. Mam 56 lat. Lekarka powiedziała mi, że powodem jest mój wiek, przebyte operacje i jestem za ciężka. Mam pewną nadwagę. Potraktowała mnie jak intruza.

   • A nie szczepiła się pani na odrę czy inne choroby w dzieciństwie?

    • Przeszłam covid w kwietniu i dzisiaj mamy lipiec i nogi bolą dalej. Mam malo przeciwciał, boję się kolejnego zachorowania i szczepionki

    • szczepiliśmy, bo jako dzieci nie mieliśmy wyboru, tak samo co do wyboru religii, przyjmowanie sakramentów „bo trzeba” i inne.

    • Szczepienia na odrę i inne takie są znane od stu lat i zostały gruntownie przebadane. A ja już w przeszłości miałam reakcję alergiczną na jedno z obowiązkowych szczepień, koniec końców nie otrzymałam wielu z nich.

 35. Zazdroszczę, oprócz choroby Hashimoto mam cukrzycę, chorobę wieńcową, arytmię, niedomykalność zastawek. Czy to znaczy, że po szczepieniu wszystkie choroby ustaną?
  Przecież wiadomo, że choroba Hashimoto mija…..ale dopiero w chwili śmierci. Ludzie, przestanmy sobie nawzajem wodę z mózgów. To już nie jest głupie, to jest NIEBEZPIECZNE!!!!!!

  • Dokładnie

  • Chciałabym się dowiedzieć czy szczepionka w czasie miesiączki może zaszkodzic

   • tak , może zaszkodzić , ale tylko wtedy jak ją będziesz przyjmować dopizdnie

   • Czy jest tu osoba uczulona na penicylinę i przyjęła szczepionkę fajzera?
    Bo nie wiem czy warto ryzykować wstrząs anafilaktyczny
    20.06.2021 mam umówiona szczepionkę w szpitalu

    • Witam…jak się Pan czuje…Ja mam jutro szczepienie tą samą szczepionkà .a w przeszłości również miałam wstrząs po penicylinie…

     • Witam ja w przeszłości mialam wstrząs anafilaktyczny po penicylinie . Jak się pani czuję po szczepionce ? Ja mam termin za 2 tygodnie

    • Jestem uczulona na penicyline zarowno po 1 jak i 2 dawce zero czego kolwoek. A minal już miesiac od drugiej dawki. Widocznie czip sie dobrze przyjął.

    • Ja mieszkam za granicą i uczulenie mną penceline mnie zdyskfalifikowalo, w pl szczepią normalnie

    • Jestem uczulony na penicylinę i wczoraj wziolem pierwsza dawkę pfajzera, mam też horą tarczyce, ogólnie mięśnie mnie bolą po szczepionce i ręka dziś już trochę lepiej

   • JA SIE ZASZCZEPILAM I NIE DOSTALAM MIESIACZKI . SZCZERZE BARDZO MNIE TO NIEPOKOI.
    ZA KILKA DNI MAM 2 DAWKE I NIE WIEM CO ZROBIC????

    • Miałam tak samo, po pierwszej dawce Astry, miesiąc bez miesiączki, po miesiącu wróciła z opóźnieniem. Przed szczepieniem miałam bardzo regularne miesiączki.

    • Caly swiat sie szczepi … ale nie cały te szczepienia przezyje. To ze cos robi wiele osób czy nawet 50% swiata nie oznacza jeszcze ze jest to dobre

  • To jest szczepienie na covid, a nie na pani choroby współistniejace, więc nie rozumiem co to ma do tego. Wszystko jest przebadane odnośnie chorób współistniejących, a jak przy jakiejś nie było jeszcze badań, to szczepienia są odraczane. Polecam się doedukować i zaufać medycynie, a nie ufać pisowskim wymysłom. Jako osoba z wieloma chorobami współistniejącymi powiem, że nie jest nawet porównywalny ból ręki do tego jak przechodziłam covid po respiratorem.

   • To jest szczepionka PRZECIW covid, a nie NA covid.

    • Właśnie że NA covid i inne schorzenia, które dopadną człowieka po przyjęciu szczepionki.
     Na tym to polega – osłabić odporność, a reszta się sama zrobi

    • Jaka gwarancje ma pani że po szczepionce ponownie przejdzie pani lagodnie doksztalcenie na temat szczepionek pani by sie przydalo bo wiecej szkody z nich niż pożytku po za tym to nie jest szczepionka to prepart experymentalny jeśli pani chce exsperymentowac na wlasnej osobie to prosze sie tu nie wypowiadac i nie zachęcac innych

    • Z takim myśleniem nic po edukacji

   • Podobno do testowania szczepionek zgłaszają się ludzie zdrowi a nie z chorobami przewlekłymi to jak to ma się do faktycznego stanu zdrowia osób chorych po zaszczepieniu i nie mówię o grypie tylko o poważnych chorobach .Zbyt mało jest informacji na temat szczepionek ich składu żeby każdy mógł wybrać do stanu swojego zdrowia

   • Przechodziłam 2 lata temu niedowład nerwu twarzowego. Bardzo się boje szczepionki ponieważ w ulotce jest napisane że może wystąpić porażenie nerwu. Ale zachowania na Covid też się boję. Cały czas żyje w strachu.

  • Ma pani rację!!! To jest TRAGICZNE!!!
   I dlatego mi to bardzo „śmierdzi”.
   Coś za bardzo zależy im na tym szczypaniu.
   Oczywiście powiedzą,że to walka z pandemia.

   • Moja mama była zdrowa i młoda, brak współistniejących chorób i COVID ją zabił w 4 dni. Sama mam alergie i astmę i mimo, że przeszłam ciężko to żyję. Od czego to zależy? Nie wiadomo tak samo jak na temat szczepionek jest „zbyt mało informacji” tak samo jest zbyt mało informacji o Covidzie. Jeżeli szczepionka ma w jakiś, nawet minimalny sposób pomoc, żeby mniej ludzi umierało to może jednak warto się szczepić.

    • W końcu ktoś mądrze napisał.trzeba zawsze pamiętać,że kij ma dwa końce. Pytanie, czy te osoby które narzekają na szczepienie, na NOP, przeszłyby zakażenie koronawirusem bezobjawowo czy też ich organizm odczułby tzw „long covid”.

 36. Czy osoby przyjmujące lamotryginę oraz kwietiapinę mogą się szczepić?

 37. dot. powyższej odpowiedzi „anonima” na moje zapytanie . Prośba o kontakt ? z kim?, gdzie? można bardziej szczegółowo?
  Przeszłam covid-19 już po napisaniu posta. Izolacja do końca kwietnia br Mam zaostrzenie wszystkich przewlekłych chorób, słabą wydolność oddechową i fizyczną, ciągłe zmęczenie itd. Przychodnia rodzinna nie ma żadnych wytycznych aktualnie do wystawiania skierowań na rehebilitację po-covidową.
  . Nadal mam duże wątpliwości co do szczepienia w moim przypadku konkretnie ze względu na leki immunuspresyjne , sterydy itd. Gdzie dostanę rzetelną jednoznaczną odpowiedź? , bo na razie każdy lekarz ma swoje zdanie.

  Będę wdzięczna za informację . Janina

 38. Witam mam pytanie mam powiększone dwa węzły chłonne czy mogę się zaszczepić przeciw covid 19

  • Wystąpili drętwienie dłoni nocą i mrowienie podczas dnia.
   Co robić ? Czy szczepić się druga dawka ?

   • Ja też miałam mrowienia i mam wrażenie jakby ręka była opuchnięta. Taki dyskomfort w niej czuje też się boję

    • Też występują u mnie mrowienie konczyn dolnych i górnych po pierwszej dawce, czy Wam przeszło?

     • Mam to samo. Po 3 tygodniach od 1 dawki Moderną. Pojawiło się mrowienie i drętwienie nóg, szczególnie prawej. Utrzymuje się prawie 2 tygodnie i nie przechodzi. Lekarz mówi, żeby się nie przejmować. Wyniki badań krwi nie sugerują zwiększenia krzepliwości (zrobiłem na własny koszt). Jednak z przyjęcia drugiej dawki zrezygnowałem. Mam nadzieję, że objawy miną, ale przyznam, że jestem tym poważnie zaniepokojony.

      • Mam to samo po Modernie mnie trzyma już 3 tygodnie, robiłam rezonans głowy bo mrowienia to tez objaw sm, na szczęście nic nie wyszło, mrowienia są a drugą dawkę mam za tydzień ….

     • Ja szczepiłam się pierwszą dawką 4 dni temu też występuje u mnie mrowienie nóg dosyć uciążliwe. Daj znać czy ci przeszło proszę bo się martwię:)

      • Cześć,
       Ja jestem po drugiej dawce i na drugi dzień zaczęło mi się mrowienie w prawej ręce (szczepienie było w lewa). Dzwoniłam na pogotowie nawet żeby skonsultować, ale kazali mi obserwować. Minęło to komuś z Was?

       • Wczoraj wzięłam druga dawkę, dzisiaj źle się czuje, mam stan podgorączkowy i noga zaczyna mrowić, czy Wam coś na to pomogło?

       • Wczoraj miałam drugą dawkę, oprócz stanu podgorączkowego i złego samopoczucia zaczyna mnie mrowic noga, czy Wam coś na to pomogło?

    • hej, i jak tam z tymi objawami, mrowieniem etc? ja mam podobnie od ok tydzien po 2giej modernie. czyli od ok 4tygodni pozdrawiam

    • hej, nie wiem gdzie podzial sie moj komentarz hmm pisze po raz drugi, jak tam potoczyly sie mrowienia etc? ja mam troche podobnie po 2.iej modernie.zaczelo sie tydzien po, i trwa z przerwami ok 4-5 tyg, raz noga, raz dlon i przegub-czucie mam normalne, brak opuchlizny, a takie dziwne uczucie, jakby byla opuchnieta, ciezko to nazwac. rodzinny mnie opukal, poklul, posprawdzal refleksy i niby wszystko gra.

   • Proszę sobie sprawdzić statystuke GUS. Umieralnosc jest taka sama jak w ubieglych latch a moze nawet mniejsza. Nie daje wam do myslenia ze do kazdego zgonu dopisywany jest Covod?

 39. Czy po zatorze płucnym , chorując na zakrzepicę żył głębokich od 23 lat mogę się zaszczepić przeciwko covid?

   • Czy w przypadku opryszczki wewnątrz nosa mogę przyjąć drugą dawkę szczepionki pfaizer

   • A Ty jesteś lekarzem,ze tak twierdzisz,? Skąd to przekonanie?

   • A Ty jesteś lekarzem,ze tak twierdzisz,? Skąd to przekonanie? Zastanawiam się czy zatorowość płuc,przyjmowany lek xalerto , popromienne zapalenie jelit ,niedoczynność tarczycy (guzki)oraz dawno przebyty wstrząs anafilaktyczny po podaniu ketoprofen w szpitalu nie przyniesie daleko idących szkód zdrowotnych po zaszczepieniu?może mi ktoś podpowie .

  • Czy w czasie miesiączki można się szczepić?

  • Nie. Mam nawracającą zakrzepicę, zastrzyki codzienne z Neoparin 80 mg są moją codziennością. Lekarz chirurg naczyniowiec zabronił wygłupów z preparatem pseudo-szczepionkowy. Corminanty Pfizer – koniec badań klinicznych III fazy to 12.2023! Czyli miano szczepionki uzyska w 01.2024. ……

  • Kilka najgroźniejszych NOP czyli Niepożądane Odczyny Poszczepienne tak zwane powikłania:
   – Dzieci w wieku od 12 do 16 lat występujące do czterech tygodni po przyjęciu preparatu to:
   1.Pediatryczny wieloukładowy, wielo narządowy zespół zapalny.
   Choroba prowadzi do zapalnego uszkodzenia wielu narządów z bardzo częstym przebiegiem
   – W wieku od 12 do 35 lat to:
   2.Zapalenie mięśnia sercowego (Sierdzia)
   Choroba powoduje ból w klatce piersiowej, duszność, arytmia, kołatania serca, zaburzenia rytmu serca, tachykardia, postępująca niewydolność serca, zatory obwodowe, mikrotętniak lewej komory serca.
   Choroba obejmuje mięsień serca, może prowadzić do uszkodzenia serca w wyniku zapalenia.
   – W każdym wieku to:
   3. Poszczepienna immunologiczna małopłytkowości zatorowa MRNA!!!
   A. Trombocytopenia
   B. Zakrzepica
   C. Zakrzepica sercowa.
   D. Zakrzepica żylna.
   E. Zakrzepica tętnicza.
   D. Zakrzepica żył muzgowych.
   D. Krwotok wewnątrzczaszkowy.
   4. Zatorowość płucna.
   5. Zawał serca
   6. Neurologiczny objaw mgły Poszczepiennej, która obejmuje:
   A. Oszołomienie.
   B. Problemy z koncentracją.
   C. Trudności ze skupieniem uwagi.
   D. Zamglenie świadomości.
   E. Problemy z pamięcią.
   F. Komplikacje w sferze komunikacji.

  • Mam to samo po Modernie mnie trzyma już 3 tygodnie, robiłam rezonans głowy bo mrowienia to tez objaw sm, na szczęście nic nie wyszło, mrowienia są a drugą dawkę mam za tydzień ….

  • Nie radzę się szczepić.

 40. Witam,chciałam zapytać czy jeśli w przeszłości przeszłam wstrząs anafilaktyczny po zastrzyku peniceliny to czy mogę przyjąć szczepionkę.
  Dzwoniłam na infolinię i niestety zostałam poinformowana że tutaj musi być wskazanie lekarza co do szczepienia,ponieważ ogólnie osoby,
  które podają szczepionkę niestety boją się podjąć takie ryzyko.Czy moja sytuacja może być przeciwskazaniem do szczepienia.
  Chciałam również zaznaczyć że od tamtej pory leczę się na nerwicę lękową i przyjmuję leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne.
  Bardzo dziękuję za informację w tej sprawie?

  • Tez miałam wstrząs anafilaktyczny po 3 zaszczyku penycyliny i jestem bardzo ciekawa czy muszę się szczepić. Pozdrawiam

  • Sam szukałem odpowiedzi na takie pytanie, ponieważ w wieku 14 lat przeszedłem ciężki wstrząs anafilaktyczny po domięśniowym zastrzyku z penicyliny. Jestem już po szczepieniu Pfizerem. Lekarz bez problemu mnie zakwalifikował do szczepienia. Z tego co mówił to nie mieli przypadków z problemami po podaniu szczepionki uczulonym na penicylinę i że mam się nie martwić. Miałem jedynie wydłużony czas (30 min) pozostania w poczekalni po podaniu szczepionki.

  • No wlasnie jestem ciekawa bo jestem uczulona na penicyline i po wstrząsie anafilaktycznym i mam być szczepiona pfizerem 27.06 .Mam nadzieję że będzie dobrze

   • Witam jak sie pani czuje po szczepieniu. Tez mialam wstrząs anafilaktyczny po penicylinie i nadal nie wiem co zrobić

 41. Czy osoba chora na toczeń układowy rumieniowaty powinna się zaszczepić ?

 42. Mam sarkoidozę i liczne gozki oraz wszystkie wezly chlonne powiekszone czy moge sie szczepic na covid?

 43. Witam,
  Czy cierpiac na przewkla zatorowosci( 8 zatorow przebytych) i bioraca Warfin, oraz stwierdzenie przewlekle Human Immunodeficiency Virus (ludzkiego wirusa upośledzenia odporności.)
  Czy taka osoba powinna byc zaszczepiona czy jednak odczekac? poniewaz opinie sa odmienne.
  Bede wdzieczny za odpowiedz
  Dziekuje

 44. Witam a jak ja często mi się robi zator żyły w nodze czy mogę być szczepionka astra zaneca?

  • Absolutnie nie przyjmować, wszystkie szczepionki na covid powodują zakrzepicę oraz zatorowosc, powodują niewydolność krążeniowo – oddechowa

 45. Czy jak mam rzs oraz wzwb i wrzody żołądka czy mogę się zaszczepić na covid 19?

  • Też jestem ciekawa mam wzw typu B i wirus w tym momencie jest aktywny przechodzę terapię 6 miesięcy i nie wiem czy mam czekac az sie ten wirus sie uspi czy to nie ma znaczenia i mam jeszcse jeden wstydliwy problem krwawia mi hemoroidy czy to ma jakies przeciwskazania do szczepienia .Bo tak naprawdę to się boję zaszczepić.

 46. Czy na poście warzywno – owocowym mogę przyjąć drugą dawkę szczepionki astra zeneka. Pilne

  • Czy z bolem zatok mogę być szczepiona Johnson & Johnson ? Szczepienie mam w tym tygodniu , wczesniej mialam sam katar bez goraczki

 47. Witam, czy w ciąży można się szczepić? Czy jest to przeciwwskazanie? Covid przechorowany w pazdzierniku

 48. Witam serdecznie czy jak jestem przeziebiona to moge sie zaszczepic na covid 19?

 49. Choruję na czerwienicę , nadpłytkowość , cukrzycę ,, miażdżycę, oporne w leczeniu nadciśnienie oraz POHP na tle alergicznym. Covid przeszłam w okresie letmim w miarę łagodnie , tj 3 dni wysokiej temperatury powyżej 38 o C i 4 dni osłabienia z temp. ok 35 st i poniżej. Tego faktu nigdzie nie zgłaszałam ,leczyłam się w odosobnieniu , domowymi sposobami typu imbir, czosnek, cytryna, miód i sok z malin . Po Covidzie pozostał mi niesłychanie męczący kaszel trwający do dziś . Czy w mojej sytuacji bezpiecznie jest się szczepić , skoro nadkrwistość skutkowała incydentami zakrzepowymi , na co mam potwierdzenie w badaniach doplerowskich tętnic ?

  • Czy majac taka chorobe jak WZW typu B ja mogę sie szczepić? Niech mi ktos podpowie proszę bo u mnie kazdy lekarz ma na to pyt odmienna odp.

 50. Dzień dobry, czy wysoki poziom ATPO i ATG (przy chorobie Hashimoto ale bez hormonalnych zmian) może być przeciwwskazaniem?

 51. Byłam na szczepieniu pfizerem w sobotę, mówiłam że choruje na zakrzepice, zmiany troficzne i jestem miesiąc po ablacji i 10 dni po skleroterapii 2 perforatorów na obu nogach, na stałe leki na nadciśnienie, biskcard na serce, na stałe diosminex i polocard w zaostrzeniach fraxipsrine, zostałam zakwalifikowana bez mrugnięcia okiem przez młodziutka lekarkę? Moja rodzinna stwierdziła że to lekarz przed samym szczepieniem decyduje czy mogę być zaszczepiona a mi się wydaje, że jak wspomniałam o ablacji i skleroterapii oraz zmianach troficznych ta pani chyba nie wiedziała o czym mówię i czego dotyczy, stwierdziła że dziś się dobrze czuje to można szczepić, dziś tego żałuję że poszłam, jestem piąta dobę po szczepieniu, rano się wręcz dusiłam, serce chciało wyskoczyć, ciśnienie 190/95 ból brzucha, ból w nadbrzuszu aż do mostka, nogi drętwieją i bolą od zgięcia pod kolanem w górę, dziwny tępy ból w pachwinie,drętwienie stóp i rąk oraz ramion, zadzwoniłam rano po poradę domowa bo się czuje nie tego, zabiłam co prawda ciśnienie do 170/90 ale reszta to masakra, dostałam odp. Proszę wzywać pogotowie a człowiek się boi szpitala i czekania pod drzwiami na sorach po kilka godzin a potem umiera w samotności, czekam czy jeszcze więcej się pogorszy, dziś żałuję że poszłam do szczepienia bo nie wiem jak to się skończy przy moich schorzeniach i nie wierzcie że będziecie przechodzili rzetelną segregację czy powinniście być szczepieni….odbywa się to na zasadzie, wypełnij deklaracje, jeśli czegoś jesteś niepewien i nie zakreslisz to zrobią to za ciebie i proszę szybciutko iść się tam zaszczepić i nie hamować kolejki ot i wszystko, tyle jesteś wart człowieku. Mam 64 lata i byłam szczepiona pfizerem

  • I tego właśnie się boję. Jestem schorowana, ale zakwalifikują do szczepienia bez mrugnięcia okiem, a potem radź sobie sam.

  • Dzień dobry.
   Moja Mama jest 4 dobę po szczepieniu Pfizer i dalej bardzo źle się czuje – silny ból głowy, osłabienie organizmu, mdłości.
   Taki stan utrzymuje się od 2 dnia po szczepieniu. Choruje na nadciśnienie i ma bardzo chore serce oraz dusznicę bolesną.
   Brala leki przed zaszczepieniem na zakrzepice i nadciśnienie.
   To jest poważna sprawa co robić jak nigdzie nie chcą pomoc!
   Ratunku

  • Dzień dobry
   Jak się Pani czuje, przyjęła Pani drugą dawkę czy może jednak zrezygnowała?
   Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

 52. Według nie do końca skądinąd jednoznacznych opinii lekarzy jestem chory od kilku lat na toczeń. Ostatnio podejrzewa się też neuropatię. Podstawowe objawy to – od 4 miesięcy występujące w sposób ciągły – rozpierające, pulsujące uczucie ciężkości głowy, nudności, dreszcze, zaburzenia snu a przede wszystkim przy temperaturze zewnętrznej 36,6 płynące non stop z wnętrza podudzi,bioder, ramion uczucie jakby w środku tych organów temperatura była o kilka stopni wyższa. Czy taki stan rzeczy można uznać za gorączkę mogącą stanowić przeciwskazanie do szczepienia przeciw Covid.

  • Zbadaj borelioze

  • Zmierz sobie Igg (takie badanie krwi kosztuje ok 100) i w zależności od ilości przeciwciał (ja miałem ponad 250 trzy miesiące po covidzie) możesz zdecydować się na szczepienie później lub wcześniej. Ale trzeba się zaszczepić ja to zrobiłem pfaizerem. Mam cukrzycę uchyłki jelit i nie jest źle.

 53. Czy można szczepić się AstraZenecą, jeśli przyjmuje się witaminę B12 w zastrzykach? Niedobór tej witaminy potwierdzony w badaniach przy jednoczesnym za wysokim poziomie średniej objętości płytek 12,3 (norma 7,5-12). Dziękuję

 54. Witam chciałabym się dowiedzieć czy jak mialam usunięta śledzione 2019 roku w lutym jest dlamnie bezpieczne zaszczepienie się na kowid. Chcę w lato udać się do Wielkiej Brytani.

 55. Ja właśnie dziś chciałam sie zaszczepić i niestety nie zostałam zakwalifikowana. Mam AZS i lecze się też na rzs .jest to choroba immunologiczna i niestety obie te choroby wykluczyły mnie że szczepienia. Może kiedyś wynajdą inna szczepionkę lub leki na to chorobstwo.

  • Rzs nie jest przeciwskazaniem tylko leki które na to przyjmujesz

  • To bardzo dziwne, od 15 lat choruję na RZS i obecnie mieszkam w Szwajcarii i zostałam zakwalifikowana do szczepienia w grupie 0, czyli w pierwszej kolejności, na początku marca zostałam zaszczepiona drugą dawką Moderny… nie miałam żadnych skutków ubocznych, na RZS przyjmuje leki biologiczne.

 56. Czy stłuczone żebra..nie så przeciwskazaniem do szczepienia na Covid19???

 57. Czy w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita można się zaszczepić przeciw covid19

  • O ile nie będzie miał/a Pan/Pani zaostrzenia choroby – ostrych objawów bólowych/krwawienia itp. to jestem pewien że Pana/Panią zaszczepią. Nie jest to przeciwskazanie bezwzględne do szczepienia (patrz wyżej) najwyżej odroczenia do czasu ustabilizowania choroby.

  • Ciekawi mnie to bo sama jestem chora na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jeżeli będziesz ci wiedziała na powyższy temat- proszę, daj znać. Tel. 513702797. Marta

 58. Pytałam lekarzy o p/wskazania w moim przypadku, mają różne zdanie . Telefonicznie, przed datą szczepienia zapytałam konkretnie w punkcie szczepień czy mogę się zaszczepić w przypadku, gdy od kilku dni przyjmuję hydrocortisonum-SF w dawce 30 mg/doba i nadal będę przyjmować z powodu niedoczynności kory nadnerczy.
  Poza tym miałam w przeszłości wstrząs anafilaktyczny po domięśniowym zastrzyku penicyliny. Stosuję również sterydy wziewne, leki na RZS, serce (po 2-ch ablacjach i rozrusznik ICD), Hshimoto i in.
  . Chciałabym uchronić się przed zakażeniem, lecz do szczepienia nie jestem do końca przekonana czy jest dla mnie bezpieczne, ewentualnie którą szcsepionkę wykluczyć?

  Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

  • Witam pani Janino,bardzo proszę o kontakt odnośnie szczepienia i niedoczynnosci nadnerczy

   • Dzień dobry,
    Niestety wciąż nie mogę przekonać się do szczepionki z uwagi na problemy z niektórymi lekami. W przeszłości przeszłam 2-krotnie wstrząs po ketonalu w zastrzyku (ketonal zawiera glikol propylenowy, natomiast szczepionka glikol polietynowy – jak one się mają do siebie?), reakcja alergiczna wystąpiła u mnie także po podaniu encortonu oraz po użądleniu osy. Zglosilam się na konsultację do internisty, który stwierdził, że nie zakwalifikowałby mnie do szczepienia, zwłaszcza, że nie choruję na nic, od ponad 5 lat nie miałam żadnej infekcji. Doradzono mi kontakt z alergologiem, tu rozmowa była dosyć sucha i ogólna typu „korzyści globalne przewazają, ryzyko jest minimalne” a to nie przemawia do mnie, mam 3 dzieci, w tym jedno malutkie i chcę do domu wrócić żywa to jest dla mnie największa korzyść. Nie jestem przeciwniczką szczepień i jak widać mocno rozważam, by się jednak zdecydować ale nigdzie nie mogę zdobyć fachowej porady. Martwię się, bo teraz podobno nie tylko lekarze mogą kwalifikować. Dodatkowo przyjmuję antykoncepcję hormonalną, a tu znowu nie radzą takim kobietom stosować pewnego rodzaju szczepionki, a jak wiadomo preparatu wybrać nie mogę. Czy u Państwa można otrzymać rzetelną poradę? Z góry dziękuję bardzo

    • Na pfizera zapisałam się bardzo chętnie.Po pierwszej dawce super tylko ból ręki przez 3 dni.Zapewniano mnie,że po drugiej będzie podobnie,tymczasem gorączka 39,5 przez 36 godzin nie do zbicia żadnymi środkami, straszny ból głowy,osłabienie uniemożliwiające dojście do łazienki i ból dosłownie całego ciała,myślałam że umrę…tak że przy wszelkich wątpliwościach zasięgać opinii nawet kilku lekarzy…

   • Mam Hashimoto i niedoczynność minęło już 11 tygodni od szczepienia Astrą, moje wyniki nadal w normie i czuje się dobrze

   • Moje zmartwieniem jest to co zrobić, żeby uniknąc szczepienia.Zaszepiłam się raz na grypę o chorowałam ponad 3 tygodnie.Czuję, że covidowa jest lepszym mixem syfu. Mam słabe nerki i dużo chorowałam na płuca, jako małe dziecko. Infekcje wirusowe zalatwiają mnie i przechodzę je bardzo źle.Mam przewlekłą i powracającą anemię.Poza tym j3stem zdrowa, jak ryba.Ale wiem, że szczepionka to zmieni.Więc, jaka choroba mnie usoraiwedliwia do nie przyjęcia teg miksu? Co więcej miksu, który chcą wstrzykiwać 2x w roku
    Hm…Pozdrowienia

    • nie ma przymusu szczepienia się

     • Niby nie A jednak…. Ja mam tylko pytanie? Czego boją się zaszczepieni? Przecież mają ochronę przed Covid? To po co nagonka na tych co nie czują potrzeby szczepienia się? O co Wam chodzi? Przecież to nieszczepieni powinni się obawiać…

    • A moim zdaniem wolę się zaszczepić pomimo kilku moich chorób Mam dzieci i chce ich wychować znajoma w ciąży miała cowid i Malenstwa nie widziała po tym świństwie maluszek jest poważnie chory

  • Czy mając niewydolność żylną kończyn dolnych i brak zastawki oraz kwalifikacje do usunięcia żylaka mogę szczepiić. Od 19 roku życia choruję na niewydolność żylną. Obecnie mam 46 lat.Jestem po amputacji piersi i mam guzki tarczycy. Ponadto od 2 lat walczę ze stanem zapalnym zatoki przynosowej (w ubiegłym roku miałam usunięty torbiel). Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi

  • A osoby z podwyższonymi płytkami krwi powinni się szczepić wynik 421 najwięcej było 447 ? Norma do 400?

   • Tak – choć przejdziesz gorzej szczepionkę. Ale to lepsze od Covida który nadplytkowcy (wszyscy których znam) przechodzą bardzo źle (w tym ja – długi pobyt w szpitalu).

  • Dobry wieczór, przyjmuje Betaloc 2,5mg dziennie na zaburzenia rytmu serca, Effectin 150 na depresje oraz antykoncepcję hormonalną, czy są to przeciwskazania do szczepienia ( szczepionka astra zeneca).

  • Zmiany naczyniopochodne 3 ogniska sa przeciwskazaniem?

  • Witam,tez mam niedoczynnosc kory nadnerczy i soe zastanawiam czy powinnam sie zaszczepic

   • Bomba biologiczną już puszczona

    • Po pierwszej dawce też wyszłam normalnie Później tylko ból ręki przez 2 dni Po drugiej po dwukrotnym zasłabnięciu około 30 minut po szczepieniu zostałam zabrana przez karetkę na SOR Minęły 4 dni od szczepienia a ja dalej jestem bardzo osłabiona i mam podwyższoną temperaturę Więcej się nie zaszczepię (jeżeli wprowadzą szczepienia co roku) Mam 32 lata, szczepiłam się Pfizerem Mam niedoczynność tarczycy

     • Witam moja17 letnia córka od 4 lat cierpi na nieodpornosc komórkową Cd4/cd8 do tego niski poziom komorek NK,częste infekcje bakteryjne generalnie każde przeziębienie antybiotyk najmniejszy ból gardła to infekcja która rozwija się w tempie niewyobrażalnym.Boje się ja zaszczepić jak jest organizm zareaguje???? Czy nie pobudzi jakiś uspionyvh chorób. Proszę może jest ktoś kto może mi coś doradzić,strasznie się boję
      Z drugiej strony jak żyć chodzić do szkoły?lekarze raczej zbywają jedni szczepic drudzy nie.Moze ktoś jest w stanie mi polecić jeszcze jakiegoś lekarza.Co sądzicie????

      • Prosze posluchac glosu serca,intuicji. PROSZE sie zrelaksowac,oddychajac spokojnie.Niech pani pomysli o szczepieniu corki i poczuje jak reaguje pani cialo , wylaczajac myslenie. JESLI w zwiazku z tym wyobrazeniem poczuje pani jakikolwiek niepokoj lub dyskomfort w ciele, nie robic tego. Polecam wszystkim niezdecydowanym.

       • Zakrzepicę robi grafen w obszarze sieci 5G.Wystarczy podnieść natężenie pola elektromagnetycznego i jest się panem życia i śmierci.Depopulacja gotowa.Zakrzepica to ew.wylew.UK kupuje leki przeciwzakrzepowe.

   • Witam zaszczepiła się pani?jesli tak to jak się Pani czuje?:)

    • Ja wziełem jedną dawkową szczepionkę Johnsona . Po 4 tygodniach padły mi stawy i problemy z jelitami . Od dwóch miesięcy leczę stawy . Ledwo zacząłem chodzić po szczepieniu . Już jest lepiej . Nigdy więcej tego nie wezmę . Zgłosiłem NOPa . Statystycznie jeden przypadek więcej . Nikt mnie już nie zmusi żeby wziasc kolejną dawkę

     • Witam. Mam 56 lat i dużo chorób, problemy z jelitami, slonoowaciznę nóg …., ogólnie jestem dość schorowaną osobą. Zaszczepiłam się Pfaizerem. Po pierwszej dawce było ok. Po drugiej czułam się gorzej . Było to w połowie lipca. Zaczęły się ciągle dziwne choroby, problemy z jelitami, bóle głowy, straszne osłabienie. Początkowo nie wiązałam tego że szczepionką. Teraz jest coraz gorzej, zapalenie ścięgien w stopach, drętwienie i ciężkość nóg, straszny bol pleców. Bez leków przeciwbólowych nie jestem w stanie funkcjonować. Lekarze przepisują tylko przeciwbólowe I nie traktują tego poważnie.

     • Przyjąłem Johnsona (dostałem ultimatum) i jak teraz żyć?
      Jest coś na powikłania typu zakrzepica?

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.