Oddziały

Pielęgniarka Oddziałowa Izby Przyjęć – mgr pielęgniarstwa Maryla Petrykowska

Izba Przyjęć jest miejscem pierwszego kontaktu pacjenta ze szpitalem.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę.
Dysponujemy Ambulatorium Chirurgicznym, Pediatrycznym, Internistycznym.
Pacjent zgłaszający się do szpitala powinien zabrać ze sobą:

 • skierowanie od lekarza,
 • dokument tożsamości zawierający numer PESEL

W pokoju badań lekarz podejmuje decyzję o przyjęciu pacjenta do szpitala, lub udziela porady na miejscu z ustalonym sposobem terapii w trybie ambulatoryjnym. Osoby towarzyszące, na życzenie pacjenta mogą być obecne przy badaniu. Nasz personel zawsze służy radą i pomocą osobom zgłaszającym się do szpitala.

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą medyczną, dzięki czemu nasza Izba Przyjęć realizuje także świadczenia doraźne – ratujące życie będące w kompetencji SOR. Po ustabilizowaniu pacjenta w stanie ciężkim, pacjent jest kierowany do oddziałów naszego szpitala lub transportowany do zewnętrznych ośrodków specjalistycznych.

W Izbie Przyjęć pracują wykwalifikowane pielęgniarki w składzie:

 1. Antosz Emilia– pielęgniarka dyplomowana
 2. Barwińska Renata– pielęgniarka specjalistka
 3. Jackiewicz Kazimiera – pielęgniarka specjalistka
 4. Kusak Ewa– pielęgniarka dyplomowana
 5. Rakowska Krystyna – pielęgniarka specjalistka
 6. Sosnowicz Grażyna – pielęgniarka specjalistka
 7. Zaremba Halina– pielęgniarka dyplomowana
 8. Lewandowska Grażyna– ratownik medyczny
 9. Brodzka Mirosława– rejestratorka medyczna

Na terenie szpitala obowiązuje Ustawa o Prawach Pacjenta  – dostępne w wersji papierowej oraz w formie plakatu.
Pacjentów obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu, spożywania alkoholu oraz używania środków odurzających.
Szpital ma tytuł szpitala przyjaznego kombatantom (osoby z legitymacją kombatanta są obsługiwane poza kolejnością)

Kiedy można zgłosić się bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu

 • zaburzenia świadomości,
 • utrata przytomności,
 • drgawki,
 • nagły, ostry ból w klatce piersiowej,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • nasilona duszność,
 • nagły ostry ból brzucha,
 • uporczywe wymioty,
 • gwałtownie postępujący poród,
 • ostre i nasilone reakcje uczuleniowe (wysypka, duszność) będące efektem zażycia leku, ukąszenia, czy użądlenia przez jadowite zwierzęta
 • zatrucia lekami, środkami chemicznymi czy gazami
 • rozległe oparzenia,
 • udar cieplny
 • wyziębienie organizmu,
 • porażenie prądem,
 • podtopienie lub utonięcie,
 • agresja spowodowana chorobą psychiczną,
 • dokonana próba samobójcza,
 • upadek z dużej wysokości
 • rozległa rana będąca efektem urazu,
 • urazy kończyn dolnych, uniemożliwiające samodzielne poruszanie się.

Telefon: (23) 691 99 30 lub (23) 691 99 31

Oddział chorób wewnętrznych jest miejscem gdzie leczone są schorzenia w pełnym zakresie chorób wewnętrznych (internistycznych, przewodu pokarmowego, układu moczowego, krwiotwórczego, narządów wydzielania wewnętrznego). Do dyspozycji pacjentów są dwu i trzy osobowe sale wyposażone w węzeł sanitarny.

Na Oddziale Chorób Wewnętrznych wykonuje się między innymi następujące badania:

–  badanie holterowski EKG
–  badania holterowskie ciśnienia tętniczego
–  USG narządów wewnętrznych
–  USG dopplerowskie naczyń tętniczych i żylnych
–  USG serca
–  próby wysiłkowe ekgraficzne
–  gastroskopia
–  kolonoskopia
–  badanie tomografii komputerowej

I Oddział Chorób Wewnętrznych

tel.: 23 691-99-49;  23 691-99-50

oddział chorób wewnętrznych
oddział chorób wewnętrznych

Na oddziale realizowane są działania diagnostyczno-terapeutyczne wraz z całościową oceną geriatryczną hospitalizowanego pacjenta. Jest ona  niezbędna dla prawidłowego postępowania terapeutycznego u osób w podeszłym wieku. Lekarze na oddziale leczą seniorów, a także oceniają ich stan zdrowia, sprawność fizyczną i umysłową.

 • oddział dysponuje specjalistycznym sprzętem dostosowanym do osób w podeszłym wieku, łóżka wyposażone są w materace przeciwodleżynowe i nowoczesny system sterowana automatycznie łóżkami
 • oferuje diagnostykę i leczenie chorób wewnętrznych u osób po 60 r. ż.
 • kompleksowe świadczenia medyczne
 • realizację programów profilaktycznych z zakresu układu krążenia, oddechowego, cukrzycy

Oddział Geriatrii

tel.: 23 691-99-49;  23 691-99-50

Pobierz poradnik dla młodej mamy

Pobierz poradnik dla młodej mamy. Odpowiemy w nim na najczęściej zadawane pytania. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do obejrzenia szpitala. Tam odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

25 łóżkowy Oddział mieszczący się w Szpitalu przy ul. Kwiatkowskiego 19  sprawuje opiekę nad kobietami ciężarnymi, rodzącymi, położniczymi oraz ze schorzeniami ginekologicznymi.

Oddział wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny między innymi: kolposkop, detektor tętna płodu (KTG), kardiomonitor, EKG, USG 3D, pompę infuzyjną, aparat do znieczulenia ogólnego.

W ginekologii zachowawczej i pooperacyjnej stosowane są nowoczesne metody diagnozowania oraz leczenie operacyjne metodą laparoskopową. Porody prowadzone są w komfortowych warunkach, z możliwością obecności osoby bliskiej, z zastosowaniem nowoczesnych technik porodowych (krzesełko porodowe, fotel porodowy), a także z zastosowaniem udogodnień (piłki, worki, materace, natryski). Porody odbywają się siłami natury, z możliwością znieczulenia zewnątrzoponowego oraz poprzez cesarskie cięcia.

Istnieje możliwość wcześniejszego obejrzenia oddziału przez kobiety ciężarne po umówieniu się z położnymi.

Do dyspozycji w Szpitalu znajduje się nowoczesny Oddział Neonatologiczny wyposażony w inkubatory, respiratory oraz inny niezbędny sprzęt zapewniający noworodkowi pełne bezpieczeństwo.

KONTAKT:
konsola pielęgniarska – tel.: 23 691 99 37
sekretariat – tel.: 23 691 99 68
gabinet lekarski – tel.: 23 691 99 00 wew. 324
Ordynator – tel.: 23 691 99 00 wew. 323
Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego: Zbigniew Pietruski

Sale Rodzinne w oddziale położniczo-ginekologicznym

Jeżeli tuż po porodzie lub zabiegu operacyjnym szukasz możliwości przebywania w szpitalu z najbliższą rodziną przez całą dobę, możliwości nocowania osoby bliskiej, bardziej indywidualnego wsparcia, porad i opieki położnej w okresie wczesnego macierzyństwa – to serdecznie zapraszamy do naszych SAL RODZINNYCH.

Są to trzy nowo oddane do użytku sale jednoosobowe z łazienką. W nowych salach Pacjentki mogą czuć się jak w domu. Do ich dyspozycji pozostają wygodne łóżka sterowane pilotem, meble na rzeczy osobiste, telewizor, czajnik, miejsce do spożywania posiłków, w pełni wyposażony kącik dla noworodka, miejsce do odpoczynku dla przebywających z pacjentką bliskich osób. Przestronne łazienki wyposażone są w prysznice, wc, umywalki, lustra. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych sal rodzinnych.

Za trzydniowy pobyt w sali rodzinnej pobierana jest opłata w wysokości 250 zł. Każda następna doba pobytu to koszt 100 zł.

Wywiad z jedną z pacjentek powiatowego szpitala Gajda-Med w Pułtusku

Rozmawiamy dziś z p. Dorotą Robin – pacjentką oddziału położniczo-ginekologicznego Szpitala Powiatowego Gajda-Med.

Świeżo upieczoną mamę często pyta się, czy miała dobry poród. Pamięta pani swój poród?

Miałam cc, przeprowadzone przez ordynatora dr Pietruskiego oraz mojego lekarza prowadzącego dr Leszka Wysockiego, najlepszego ginekologa jakiego do tej pory poznałam a byłam u kilku. Do szpitala przyjechałam w poniedziałek 13 lutego. Na oddział przyjmowała mnie Pani Dorotka Karśkiewicz i Pani Monika Jaskulska (obie przemiłe, cudowne). Rano 14 zostałam zacewnikowana, poszłam na salę pooperacyjną i tam czekałam na cc. Położne były bardzo pomocne, odpowiadały na wszystkie pytania. Ok 10 poszłam na salę operacyjną, przyszła Pani anestezjolog, która krok po kroku wytłumaczyła co i jak będzie (szkoda, że już nie pracuje u nas w szpitalu), cięcie przebiegło sprawnie, lekarze ze mną cały czas rozmawiali, położna i Pani anestezjolog też. Po cięciu zostałam przewieziona na salę pooperacyjną, gdzie czekał już mąż z naszą księżniczką. Po 17 zostałam przewieziona na na moją salę. Panie pielęgniarki przychodziły, pytały czy wszystko w porządku, czy w czymś nie pomóc, na prośbę podawały leki przeciwbólowe. Panie z noworodków również zaglądały do malutkiej i pytały czy wszystko ok, najwspanialsza Pani Bożenka Kupis, którą pamiętam jeszcze ze starego szpitala jak rodziłam starszą latorośl.

Ma Pani tak świeże wspomnienia jakby to było jeszcze wczoraj. Poród odbył się od w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med? Dlaczego akurat tam?

Szpital nasz pułtuski wybrałam dlatego, że nie jestem królewną i nie potrzebuję prywatnych klinik do rodzenia. Starszą córkę urodziłam tego samego dnia co młodszą tylko, że 15 lat temu…tj. 14 lutego. Wyjątkowy dzień, mam dzieci miłości . W starym szpitalu warunki były nie najlepsze ale opieka ok. Wiedziałam że wybierając ten sam szpital spotkam się z najlepsza opieką ze strony kompetnetnych lekarzy a dodatkowo będę rodzić w fantastycznych warunkach na nowo wyremontowanych oddziale.

Proszę opowiedzieć o opiece położnych? Jaka powinno być według Pani położna, i za jaką opieką spotkała się Pani na bloku położniczym w Szpitalu Gajda-Med?

Cały czas ktoś był przy mnie i otaczał mnie opieką. Jak powiedziałam wcześniej położne były bardzo pomocne, odpowiadały na wszystkie pytania. Zawsze kiedy potrzebowałam by ktoś mi coś podał. Położne wykazały się dużą odpowiedzialnością w swoich działaniach i widać że mają duże doświadczenie.

Czy poród rodzinny to według Pani plus? Jak podchodzą do takich porodów w Szpitalu Powiatowym?

Co do porodów rodzinnych to jestem jak najbardziej za, chociaż przy cc niestety nie może uczestniczyć nikt z zewnątrz (szkoda, za granicą np. w Anglii, spokojnie może mąż/partner stać przy głowie rodzącej, przebrany oczywiście w odpowiedni strój).

Ginekologia i położnictwo to dziedziny, która nieustannie się rozwijają, a to wiąże się z ciągłym kształceniem.

Czy lekarze, których spotkała Pani w trakcie swojego pobytu na bloku porodowym wykazali się kompetencjami i wiedzą?

Podczas tej ciąży, w listopadzie 2016 dostałam krwotoku znalazłam się na oddziale ginekologicznym (przyjmował mnie na oddział dr Pietruski (senior), leżałam 4 dni, opieka począwszy od lekarzy i pielęgniarek a skończywszy na salowych była bardzo dobra.
Teraz po porodzie leżałam w szpitalu od poniedziałku do soboty, ponieważ po porodzie dostałam silnej wysypki, miałam ją już przed porodem ale nasiliła się po, i tu również lekarze byli bardzo pomocni, dr Pietruski (senior), mój ulubieniec dr Wysocki i dr Kowalczyk, na zmianę zaglądali, dopytywali się czy leki działają, tłumaczyli dlaczego tak się mogło zadziać, konsultowali się wzajemnie.
Tak więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć , że lekarze w szpitalu posiadają wysoki poziom wiedzy adekwatny do zajmowanych przez nich stanowisk. Z czystym sumieniem polecam Wszystkim oddział ginekologiczno-położniczy w naszym szpitalu.

Wywiad z jedną z pacjentek powiatowego szpitala Gajda-Med w Pułtusku

Rozmawiamy dziś z p. Iloną Długołęcką – pacjentką oddziału położniczo-ginekologicznego Szpitala Powiatowego Gajda-Med

Świeżo upieczoną mamę często pyta się, czy miała dobry poród. Pamięta pani swój poród?

Tak, pamiętam poród mojej córeczki. Odbył się poprzez cesarskie cięcie. I chociaż była to operacja bardzo dobrze wspominam ten czas. Pan anestezjolog, który robił mi znieczulenie to wspaniały człowiek.

Odbył się on w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med? Dlaczego akurat tam?

Tak, poród mojej córeczki odbył się w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med. A dlaczego akurat tam? Wiele czynników miało na to wpływ m.in. warunki na oddziale ale ostatecznie zdecydowałam się po pierwszej wizycie u dr Pawła Pietruskiego. Jego podejście do pacjentki i opieka przekonały mnie o tym, że jest to najlepszy lekarz do prowadzenia mojej ciąży a szpital w Pułtusku z takim personelem będzie odpowiednim miejscem do porodu.

Proszę opowiedzieć o opiece położnych? Jaka powinno być według Pani położna, i za jaką opieką spotkała się Pani na bloku położniczym w Szpitalu Gajda-Med?

Opieka położnych przed jak i po cesarskim cięciu była bez zarzutu. Panie położne, które się mną opiekowały były wspaniałe. Interesowały się moim samopoczuciem, pomagały zawsze kiedy tego potrzebowałam. Wprowadzały miłą atmosferę. Czułam się przy nich bardzo dobrze. I myślę, że właśnie taka powinna być położna.

Czy poród rodzinny to według Pani plus? Jak podchodzą do takich porodów w Szpitalu Powiatowym?

Myślę, że poród rodzinny jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Z racji tego, że miałam cesarskie cięcie nie wiem jak do porodów rodzinnych podchodzi Szpital Powiatowy Gajda-Med.

Ginekologia i położnictwo to dziedziny, która nieustannie się rozwijają, a to wiąże się z ciągłym kształceniem. Czy lekarze, których spotkała Pani w trakcie swojego pobytu na bloku porodowym wykazali się kompetencjami i wiedzą?
Moim lekarzem prowadzącym był dr Paweł Pietruski, który razem z dr Bartłomiejem Kwalczykiem wykonywał u mnie cesarskie cięcie. Obaj Panowie doktorzy wykazali się wiedza, kompetencjami i doświadczeniem. Operacja odbyła się bez żadnych komplikacji i powikłań, czułam się po cesarskim cięciu bardzo dobrze. Blizna jest już w tej chwili prawie nie widoczna (minęło 11 miesięcy od porodu), takze jestem bardzo zadowolona z opieki lekarskiej.

Koordynator Oddziału: lek. specjalista anestezjologii i intensywnej terapii Michał Zbigniew Muszyński

Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich: piel. specjalista Małgorzata Sztubińska

Szpital dysponuje 5-cio łóżkowym oddziałem intensywnej terapii, wyposażonym w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny.
Do oddziału trafiają pacjenci w ciężkim stanie zagrożenia życia wymagający ciągłego wspomagania i monitorowania funkcji życiowych i całodobowej obserwacji.
Zespół pracujący w oddziale to personel medyczny z wieloletnim doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami, dbający o komfort pacjentów.
W strukturze bloku operacyjnego szpitala funkcjonują 2 sale operacyjne i 4-ro łóżkowa sala wybudzeń , oraz sala cięć cesarskich, na których wykonywane są wszystkie możliwe rodzaje znieczuleń (w tym bezpłatne znieczulenia porodów).
Anestezjolodzy wykonują również znieczulenia do zabiegów kolonoskopii i gastroskopii w pracowni endoskopii, do tomografii komputerowej w pracowni radiologii, do kardiowersji elektrycznej w sali intensywnej opieki kardiologicznej oddziału wewnętrznego, w sali resuscytacji izby przyjęć.
Personel oddziału anestezjologii i intensywnej terapii szczególnie dba o wyeliminowanie bólu podczas hospitalizacji u wszystkich pacjentów placówki, zgodnie z dewizą Certyfikatu Szpital bez Bólu, którym Polskie Towarzystwo Badania Bólu uhonorowało Nasz Szpital w 2013 r.

Telefony kontaktowe:
Koordynator 23 691 99 69
Pokój lekarski 23 691 99 18
Konsola pielęgniarska 23 691 99 35

Oddział sprawuje opiekę nad:

 • ciążami niepowikłanymi, w terminie, bez żadnych większych stwierdzonych patologii
 • nad donoszonymi noworodkami
 • nad dziećmi urodzonymi od 35. tygodnia ciąży, jeśli te są zdrowe
 • noworodkami, które nie mają zbyt nasilonych czy groźnych objawów choroby.

Komfortowe warunki pobytu w Oddziale zapewniają nowo wyremontowane Sale. W Oddziale całodobowy dyżur pełni lekarz pediatra.

Usługi medyczne realizowane przez Oddział:

 • porady odnośnie zdrowia, pielęgnacji, odżywiania
 • zabiegi lecznicze iniekcje
 • kroplówki
 • fototerapia
 • monitorowanie zagrożonych i chorych noworodków
 • badania diagnostyczne noworodków
 • RTG.USG j. brzusznej, przedciemiączkowe
 • pobieranie krwi do badań laboratoryjnych
 • szczepienia noworodków
 • pobieranie testów przesiewnych
 • badanie słuchu noworodków
 • test pulsoxymerii

 

Oddział Neonatologii

tel.: 23 691-99-40

II Oddział Chorób Wewnętrznych o Profilu Kardiologicznym

tel.: 23 691-99-47

Staramy się poprzez oferowane warunki i atmosferę  być placówką przyjazną dziecku. Na Oddziale Pediatrycznym zapewniamy nowoczesne i komfortowe warunki. Wnętrza są jasne, przestronne, miłe dla dziecięcego oka. Zapewniamy kolorowe “bajkowe” otoczenie, miejsce do relaksu, zabawy i nauki  (kącik zabaw wyposażony w telewizor, zabawki, książki , gry i pomoce naukowe), a przede wszystkim uśmiech , życzliwość i zrozumienie. Dodatkowo na wyposażeniu  jest edukacyjne multimedialne stanowisko z ekranem dotykowym. 

Zatrudniony wysoko wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarski jest niezwykle przyjazny dla najmniejszych pacjentów. Rodzice mają możliwość przebywania przy dziecku przez całą dobę.

Diagnozujemy i leczymy dzieci do 18 roku życia. Zajmujemy się leczeniem dzieci w między innymi w zakresie infekcji wieku dziecięcego wymagających leczenia szpitalnego, chorób układu oddechowego, czy układu pokarmowego, krążenia czy moczowego. Ponadto leczone są dzieci wymagające wstępnej diagnostyki i leczenia zachowawczego przed przekazaniem do wysokospecjalistycznych ośrodków klinicznych.

Oddział Chirurgii Ogólnej z pododdziałem Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej

tel.: 23 691-99-52

KIEROWNIK BLOKU: lek. med. Magdalena Jarosz

Pielęgniarka Koordynująca: Greta Kierzkowska

Blok Operacyjny składa się z trzech nowoczesnych , klimatyzowanych sal operacyjnych, 4 łóżkowej sali wybudzeń, śluz dla personelu i pacjentów oraz pomieszczeń pomocniczych i socjalnych. Każda z sal posiada myjnię dla operatorów oraz pomieszczenie przygotowawcze dla pacjenta.
Na sali wybudzeniowej, wyposażonej w aparaturę monitorującą, pozostają pacjenci w bezpośrednim okresie pooperacyjnym. Podczas pobytu na sali wybudzeniowej pacjent jest monitorowany i obserwowany do momentu kiedy jego funkcje życiowe pozwalają powrócić na oddział macierzysty.

Sale operacyjne wyposażone są w specjalistyczną, nowoczesną aparaturę medyczną, min.:

 • aparaty do znieczulenia
 • nowoczesne, wielopozycyjne, przezierne dla promieniowania Rtg , stoły operacyjne
 • bezcieniowe lampy operacyjne z satelitami
 • wysokiej klasy diatermie chirurgiczne przystosowane również do koagulowania tkanek w osłonie argonowej, z możliwością podłączenia BiClampa oraz urządzeń typu ligaSure
 • nóż wodny umożliwiający precyzyjne cięcie tkanek, bez ich nadmiernego uszkadzania
 • artroskop, laparoskop, histeroskop
 • dermatom,
 • mobilny aparat Rtg z ramieniem „C”
 • aparat do kriochirurgii
 • kruroskop do endoskopowej chirurgii perforatorów
 • zestawy narzędziowe do wykonywania operacji z szerokiego zakresu medycyny

Wykonujemy operacje z zakresu:

1.Chirurgii
-operacje laparoskopowe,
-operacje tarczycy, pęcherzyka żółciowego, przepuklin, żylaków kończyn dolnych i odbytu

2.Chirurgii onkologicznej

3.Ortopedii i traumatologii
– endoprotezoplastyka biodra i kolana,
– artroskopia stawu kolanowego,
– operacje rekonstrukcyjne ścięgien i więzadeł ,
– korekcje wrodzonych i nabytych wad i deformacji kończyn (np. korekcja koślawości paluchów koślawych  – czyli tzw. halluxów,)
– wycięcie łagodnych guzów, cyst, torbieli i ganglionów z układu szkieletowego,
– operacje z zakresu traumatologii ( po urazach )

4.Ginekologii
Praca odbywa się w systemie 24-godzinnym. Personel Bloku Operacyjnego składa się z wykwalifikowanej kadry, stale podnoszącej swoje kompetencje oraz dbającej o bezpieczeństwo pacjenta, jego komfort i dobre samopoczucie . Staramy się stworzyć miłą i ciepłą atmosferę, rozumiejąc doskonale stres towarzyszący każdemu operowanemu pacjentowi.

Telefony Kontaktowe:
tel.: 23 691 99 36 ;
tel. kom.: 885 505 445

Oddział rehabilitacji kardiologicznej z łóżkami i rehabilitacją w zakresie bezpośredniej kontynuacji leczenia i usprawniania pacjentów:

 • którzy przeszli choroby układu krążenia,
 • po niedawno przebytych zawałach serca,
 • po zabiegach kardiochirurgicznych (by-pass, operacjach wszczepienia sztucznej zastawki serca, po operacjach tętniaka serca itp.),
 • po operacjach wad serca,
 • po ostrych incydentach wieńcowych,
 • chorych na inne schorzenia układu sercowo – naczyniowego,

poprzez kierowanie pacjentów bezpośrednio z oddziału szpitalnego, (kardiologia, oddział chorób wewnętrznych) bez powikłań pooperacyjnych lub po ich ustąpieniu.

Realizacja świadczeń  gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej, które wymagają spełnienia dodatkowych warunków.

1) Rehabilitacja kardiologiczna z chorobami współistniejącymi
Czas trwania rehabilitacji wynosi do 5 tygodni bez przerwy. W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego czas trwania rehabilitacji może zostać przedłużony decyzją lekarza prowadzącego rehabilitację, za pisemną zgodą dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ. Pacjent jest przyjmowany bezpośrednio po wypisie lub w ciągu 56 dni od wypisu z ośrodka leczenia ostrej fazy choroby

2) Rehabilitacja kardiologiczna
kategoria I: trwa do 3 tygodni bez przerwy, przez 6 dni w tygodniu.
W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego czas trwania rehabilitacji może zostać przedłużony decyzją lekarza prowadzącego rehabilitację, za pisemna zgodą dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ.
Pacjent jest przyjmowany bezpośrednio po wypisie lub w ciągu 42 dni od wypisu z ośrodka leczenia ostrej fazy choroby.

3) Rehabilitacja kardiologiczna
kategoria II: trwa do 2 tygodni bez przerwy, przez 6 dni w tygodniu.
W przypadku uzasadnionym względami medycznymi i koniecznością osiągnięcia celu leczniczego czas trwania rehabilitacji może zostać przedłużony decyzją lekarza prowadzącego rehabilitację, za pisemna zgodą dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ.

Pacjent jest przyjmowany bezpośrednio po wypisie lub w ciągu 28 dni od wypisu z ośrodka leczenia ostrej fazy choroby.