Blog

Nowe inwestycje w Grupie Gajda-Med

1 sierpnia br. o godz. 14.00 odbyła się uroczystość drugiej rocznicy funkcjonowania Szpitala Powiatowego Gajda-Med. Uroczystość odbyła się w przychodni rejonowej Gajda-Med przy ulicy 3 Maja 5 w Pułtusku.

Na kameralną uroczystość zaproszono nieliczne grono bardzo ważnych gości, m. in. Ministra Henryka Kowalczyka, przedstawicieli władz lokalnych, pracowników szpitala i przychodni, a także przyjaciół Szpitala i dr. Roberta Gajdy.

W trakcie spotkania zaprezentowano film podsumowujący prace modernizacyjne przeprowadzone w obiektach należących do szpitala na przestrzeni ostatnich dwóch lat.  Dyrektor wymienił w tym miejscu dziesięć najważniejszych inwestycji jakich wykonano. A były to:

1) modernizacja recepcji w Szpitalu

2) modernizacja recepcji w Przychodni

3) przeniesienie i remont oddziału dziecięcego

4) przeniesienie i remont oddziału ginekologiczno-położniczego ze stworzeniem sal VIP-owskich

5) stworzenie oddziału geriatrycznego

6) stworzenie ZOL-u

7) remont sytemu zabezpieczania energetycznego szpitala z wymianą wszystkich akumulatorów prądotwórczych oraz naprawą agregatów prądotwórczych

8) dodatkowo: zakup sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego, centrali tel. na przychodni, remont pieców centralnego ogrzewania w kotłowni szpitala, remont elewacji szpitala – bezustanny – i cieknącego dachu.

9) remont i modernizacja poczekalni oraz gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)

10) budowa lądowiska dla helikopterów

Uroczystość miała miejsce w odremontowanej części przychodni przeznaczonej dla POZ. Doktor Gajda zwrócił  uwagę na fakt, iż nic samo się nie robi. Wszystko wymaga zaangażowania, poświęcenia czasu, pieniędzy, chęci i przede wszystkim serca. Trzeba się chwalić szczególnie dlatego, że robimy więcej niż robią inni, a jest to możliwe tylko dlatego, że tworzymy zespół zgranych i chętnych do pracy ludzi.

Co ważne dyrektor Gajda ma plany na dalszy rozwój. Kolejnym krokiem będzie remont części specjalistycznej w przychodni, a także plany inwestycyjne na nowe usługi w Szpitalu.

 

01/08/2017 aktualności