Blog

Bez strażaków nie dalibyśmy rady

Serdecznie dziękujemy strażakom Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku za pomoc w przetransportowaniu pacjentów o dużej masie ciała do Szpitala Powiatowego Gajda – Med w celu zrobienia profesjonalnych badań. Sami nie dalibyśmy rady. Bez nowoczesnej karetki medycznej pomoc dla pacjentów z otyłością do szpitala jest trudniejsza.
Wspaniale, że jesteście. Na ręce Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku składamy podziękowania za WASZ codzienny trud i wszelaką pomoc.

Główną przyczyną nadwagi i otyłości jest dodatni bilans energetyczny, (czyli podaż kilokalorii w ilości przekraczającej ich zużycie przez organizm) lub zbyt mały wydatek energetyczny (zwykle brak bądź zbyt mała aktywność fizyczna).
Nagromadzenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej prowadzi do szeregu powikłań, w tym chorób układu krążenia, m.in.: choroby wieńcowej serca, nadciśnienia tętniczego, zawału serca, udaru, migotania przedsionków, żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.

Przypominamy, że w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med w Pułtusku działa z powodzeniem Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej. Wystarczy zadzwonić i umówić termin przyjęcia na oddział.

16/07/2020 aktualności

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.