Blog

Nowoczesny system wentylacji od WOŚP

Szpital Powiatowy Gajda – Med w Pułtusku otrzymał od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Oddział Noworodkowy bardzo nowoczesny – System wentylacji nieinwazyjnej NCEPAP NB350 dla noworodków wraz z nawilżaczem Aqua Vent. System wyposażony jest w wszechstronne tryby NIV, zapewniające niezawodne, nieinwazyjne wspomaganie oddychania, spełniające różne potrzeby w zakresie zarządzania oddechem noworodków.
Posiada aparat wyposażony w funkcję detekcji bezdechu i automatycznej kompensacji nieszczelności. Umożliwia noworodkowi płynne i swobodne oddychanie, ciągłe kontrolowanie nasycenia tlenem noworodka. Liczne korzyści terapeutyczne, stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP) jest obecnie zalecane jako strategia pierwszego wyboru w przypadku wspomagania oddechu u dzieci urodzonych przedwcześnie

Zarząd spółki z prof. Robertem Gajdą na czele, DZIĘKUJE Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za przekazanie tak innowacyjnego, nawet nie urządzenia, ale systemu znacząco poprawiającego bezpieczeństwo noworodka, w tym szczególnie noworodków wcześniaków. Znacząco podniesie możliwości Oddziału Noworodkowego i dalszy rozwój porodówki w Szpitalu Gajda – Med.

 

01/09/2023 aktualności, Szpital

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.