Blog

Spotkanie pracowników i przyjaciół Gajda – Med

Prof. Robert Gajda odniósł się podczas spotkania Grupy Gajda – Med do pojawiających się informacji w kwestii ubiegania się w wyborach parlamentarnych 15 października o mandat posła RP lub senatora RP.
Na pewno prof. Robert Gajda nie wystartuje wyborach do Sejmu z list: Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji, Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.
Bez wątpienia uzyskanie mandatu posła lub senatora przez prof. Roberta Gajdę przyczyni się do dalszego rozwoju Szpitala Powiatowego Gajda – Med w Pułtusku. Mandat posła na Sejm RP na pewno nie zaszkodzi w otwieraniu dalszych oddziałów szpitalnych, może i nowoczesny rezonans magnetyczny będzie wówczas pracował każdego dnia pełne 24 godziny na dobę.
W krótki wystąpieniu z okazji ósmych urodzin Szpitala Powiatowego Gajda – Med w Pułtusku, prof. Robert Gajda zaznaczył, że kontrakt szpitala z NFZ od 2015 r. zwiększył się z 20 milionów złotych do 60 milionów złotych.
Szpital w zeszłym roku miał ponad 600 porodów, w tym półroczu około 300 porodów, a konkurencyjny szpital z sąsiedztwa w pierwszym półroczu – 35 porodów.
Prof. Robert Gajda mówił o planach zmian w systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Zdaniem prezesa Szpitala Powiatowego Gajda – Med w Pułtusku, jest duże prawdopodobieństwo, że w szpitalach, gdzie jest bardzo mało narodzin dzieci, będą likwidowane oddziały pediatrii.
W spotkaniu uczestniczyli wybitni goście: Jan Zalewski – Starosta Pułtuski, Beata Jóźwiak – Wicestarosta Pułtuski, radni Rady Miejskiej: Adam Knochowski, Adam Prewęcki, Ryszard Rutkowski, Łukasz Skarżyński. Adam Rachuba – Wójt Gminy Pokrzywnica. Grzegorz Falba – Wójt Gminy Zatory. Prezesi pułtuskich firm na czele z: Panem Andrzejem Grabowskim, Panem Jerzym Kondrackim, Panem Kazimierzem Pruszkowskim, Panem Jerzym Walem.
12/08/2023 aktualności

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.