Blog

Test w 12 dniu kwarantanny

Badanie możesz wykonać w 12 dniu kwarantanny możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań wymazu, który znajduje się na terenie Szpitalu Powiatowego Gajda – Med w Pułtusku. Na miejsce pobrań nie wolno jechać rowerem, motocyklem, komunikacją miejską ani pieszo. Musisz być przyjechać własnym samochodem, bez kontaktu z innymi osobami.

Jeśli osoba z Tobą odbywająca kwarantannę również ma zrobić test tego samego dnia, możecie pojechać jednym samochodem.

Jeśli nie masz możliwości bezpiecznego dotarcia na do punktu pobrań, skontaktuj się z sanepidem, który w uzasadnionych przypadkach ma możliwość umówić Cię na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

Dzień wcześniej dostaniesz sms z informacją, że możesz opuścić miejsce kwarantanny celem wykonania testu. Policja, która kontroluje Twoją obecność w domu podczas kwarantanny, będzie powiadomiona o tym fakcie.

Na badanie:

  • zabierz dokument ze zdjęciem i swoim nr PESEL,
  • udaj się własnym autem bezpośrednio do najbliższego mobilnego punktu pobrań, bez załatwiania czegokolwiek po drodze,
  • podczas wyjścia przestrzegaj zasad higieny i społecznego dystansu, idąc do auta, załóż maseczkę, kichaj we własny zgięty łokieć, zachowaj odległość 2 m od innych osób.

Na miejscu nie wysiadaj z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu.

Test jest bezpłatny, ale możesz go wykonać wyłącznie 12 dnia kwarantanny. Jeśli się zgłosisz w innym dniu, nie wykonasz testu. Nawet płatnie.

16/06/2020 aktualności, Szpital

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany.